MLÁDEŽ
7. prosince 2020

Šimon Slavíček byl nominován na kemp reprezentační osmnáctky!

Šestnáctiletý útočník Slavie Šimon Slavíček si vybojoval premiérovou nominaci do reprezentační osmnáctky, která se sejde v polovině prosince ve Vyškově na tréninkový kemp.

Slavíček je jedním ze čtyř hráčů ročníku 2004, kteří se dostali do výběru o rok starších hokejistů. Kemp začíná 13. prosince a potrvá týden.

Talentovaný forvard sice patří věkem ještě mezi dorostence, ale už táhne slávistickou juniorku. Ve 13 zápasech před přerušením soutěže nasbíral stejný počet bodů za 5 gólů a 8 asistencí a je nejproduktivnějším hráčem týmu. V 16 letech si už také připsal debut v Chance lize, za A-tým nastoupil zatím ve třech zápasech.

Slavíček v letošní sezoně už stihl jednu akci v národním týmu. Česká sedmnáctka se v létě představila na Turnaji čtyř ve Švýcarsku a Slavíček tam během tří zápasů nastřílel hned pět gólů. V loňském ročníku nechyběl na žádné akci reprezentační šestnáctky.

Osmnáctku by měl čekat vrchol letošní sezony v dubnu, kdy se, pokud to situace dovolí, ve Spojených státech uskuteční mistrovství světa. Slavíček tedy dostane šanci zabojovat i o místo v sestavě pro tento prestižní šampionát.

Autor Jakub Mezlík
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.