9. prosinec
Slavia Přerov
15:00
18. prosinec
Poruba Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
2. října 2022

Simon se trefil poprvé v Edenu: Cítím se fantasticky, snad jsem to konečně protrhl

Ke konci střetnutí s Porubou se zdálo, že si Slavia v klidu dokráčí pro vítězství. Hosté ale utkání ještě zdramatizovali. „Začali jsme zmatkovat na kotouči,“ popisuje příčinu hektického závěru střelec druhé branky sešívaných Michal Simon. V rozhovoru kromě zápasu komentuje i svou první branku na domácím ledě.

Jak bys utkání s Porubou zhodnotil?
Jsme hlavně rádi za tři body. Do první třetiny se nám poměrně povedlo dobře naskočit, druhá nám pak bohužel moc nevyšla, ale v poslední třetině jsme ten zápas už nějakým způsobem ubojovali.

Co podle tebe nakonec utkání rozhodlo?
Určitě byly klíčové naše góly. Zároveň nás několikrát zachránil gólman Roman Málek. Zápas ale odpracoval celý tým, každý nechal na ledě všechno.

Co říkáš právě na výkon brankáře Málka, který chytal fantasticky?
Určitě musím Romana pochválit, předvedl neskutečný výkon. Musím říct, že kdybychom ho neměli za sebou, tak jsme s Porubou možná i prohráli.

Podařilo se vám navázat na poslední domácí utkání a opět jste si připsali tříbodové vítězství, to je určitě velké povzbuzení…
My samozřejmě potřebujeme tyhle výhry za tři body, potřebujeme se do toho konečně pořádně dostat. Takže jsme rádi za výsledek tohohle utkání, je to pro nás určitě super.

„Roman předvedl neskutečný výkon. Kdybychom ho neměli za sebou, možná bychom i prohráli.“
Michal Simon o brankáři Málkovi

V utkání jsi vstřelil svou druhou branku za Slavii, první před domácími fanoušky. Jaký to je pocit?
Cítím se úplně fantasticky (usmívá se). Jsem rád, že jsem se konečně trefil i na domácím ledě. Potřeboval jsem se do toho taky už konečně dostat. Takže doufám, že jsem to snad už doopravdy protrhl.

Jak důležitá pro vývoj utkání byla tvoje branka těsně před koncem druhé třetiny, kdy jsi dostal Slavii opět do vedení?
Myslím si, že to bylo určitě důležité. Hodně nás to jako tým nabudilo. Třetí gól pak přidal Max Havrda a pak už jsme si to nějakým způsobem pohlídali.

Z tribuny nebylo příliš vidět, jak jsi kotouč trefil. Popíšeš tu gólovou situaci z tvého pohledu na ledě?
Tam se už puk dostával na modrou čáru. Polda (Michal Poletín) ho ale dostal zpátky dolů, zkusil vystřelit bekhendem, což se mu asi nepodařilo tak, jak chtěl, protože to někdo tečoval. K tomuhle kotouči jsem se ale dostal já a nějak se mi puk odrazil od brusle do brány. Šťastný gól.

Ke konci utkání se zdálo, že už vám to Poruba dá se říci daruje. Nakonec byl však závěr poměrně dramatický. Co za tím stálo?
My jsme bohužel začali strašně zmatkovat na kotouči. Zbytečně jsme si puk nechávali na holi a vůbec jsme ho nevyhazovali ven. Takže jsme takhle sami zmatkovali na puku a bohužel jsme tím zápas ještě zdramatizovali.

Máte za sebou poměrně nabitý zápasový týden. Jak se cítíte?
Myslím si, že jsme všichni rádi, že budeme mít teď volnou neděli. Můžeme konečně po několika utkáních pořádně zrelaxovat. Takže určitě nám volno bodne a v pondělí pak už do toho nastupujeme znova.

Autor Jiří Petr
Nepřehlédněte
ZÁPASY 6.12.2023

Slavia po vyrovnané bitvě se Vsetínem odjíždí s prázdnou

Slavia proti vysoce postavenému Vsetínu dvakrát vedla, domů se ale vrací bez bodů. Valaši totiž na branky Kuldy a Všetečky odpověděli a na začátku třetí třetiny rozhodli. Na trefu Holce už pak ...

Číst více
FANOUŠCI 6.12.2023

FOTO: Slávisté se podepisovali na autogramiádě v Hostivaři

Hráči a trenéři slávistického A-týmu se v úterý navečer dvě hodiny podepisovali fanouškům v obchodním centru VIVO! Hostivař. Podívejte se, jak to na mikulášské autogramiádě vypadalo.

Číst více
A-TÝM 4.12.2023

Slavia pořádá Charitativní zápas pro Klokánek, zapojte se do předvánoční sbírky

Slavia uspořádá tradiční předvánoční sbírku pro Klokánek, která se uskuteční už tuto sobotu při zápase s Přerovem. Zapojit se můžete i vy. Stačí přinést některé z potřebných věcí, jako jsou pastelky ...

Číst více
OHLASY 3.12.2023

Havrda po výhře: Byla vidět síla týmu. Za první půlkou sezony chceme udělat tlustou čáru

Slavia po dvou porážkách zabrala a do druhé poloviny základní části vstoupila vítězně. Gólem k tomu v utkání s Litoměřicemi přispěl i Maxim Havrda. „Prostě jsem to zkusil a naštěstí to tam padlo,“ ...

Číst více