1. prosinec
Slavia Vsetín
18:00
4. prosinec
Poruba Slavia
16:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
19. října 2021

Slavia je pro mě nový impuls. Věřím, že se nastartuju zpět na svoji vlnu, říká Vracovský

Po sérii nepovedených zápasů přišla první hráčská výměna, místo Daniela Kružíka zamířil na dva měsíce do Edenu Tomáš Vracovský. „Myslím, že nám to může jedině pomoci, abychom se zvedli v našich výkonech,” říká o trejdu třiadvacetiletý útočník.

Tomáši, ty už jsi se krátce ve Slavii před čtyřmi lety objevil. Vzpomínáš na své tehdejší působení?
Vzpomínám, bylo mi osmnáct a byla to moje první zkušenost s Chance ligou a s dospělým hokejem. Byla tady v tu dobu starší parta, než je tu teď, ale bylo to fajn.

Jak ses od té doby jako hráč posunul?
Určitě jsem se hodně posunul, něco jsem už v první lize odehrál, nějaké body jsem taky posbíral, takže si myslím, že hlavně ve zkušenostech. Už nejsem mladý zobák a vím, co od té soutěže očekávat.

Poslední dvě sezony ti v Chance lize v Sokolově vyšly výborně…
Ano, sedlo mi to. Měl jsem tam výborné spoluhráče, se kterými jsme si rozuměli v lajně, vyhověli jsme si a padalo nám to tam. Sešlo se všechno se vším a díky tomu přišly i body.

Jak zatím hodnotíš letošní sezonu, kdy ti začátek oproti minulým letům tolik nevyšel?
Já jsem nic moc nezměnil, snažím se hrát pořád stejně, bohužel se mi to tam zatím moc neodráželo. Ale věřím, že je to jen otázka času, kdy to přijde a prolomím to, protože trénuju a pracuju pořád stejně. Slavia by mi k tomu měla pomoci, abych do sebe dostal nový impuls a třeba i trochu víc přitvrdil v tréninku. Věřím, že se mi tam brzy něco odrazí a nastartuju se zas na tu vlnu a na to, na co jsem zvyklý.

„Za čtyři roky jsem nasbíral dost zkušeností. Už nejsem mladý zobák a vím, co od Chance ligy očekávat.“
Tomáš Vracovský o svém posunu od posledního působení ve Slavii

Čekal jsi, že bys mohl být ze Sokolova vyměněn?
Upřímně jsem to vůbec nečekal, byl to pro mě šok. Přeci jen v Sokolově jsem byl čtyři roky a už jsem tam víceméně domácí hráč, takže jsem s tím nepočítal. Ale v hokeji to takhle chodí, pan Štrba se takhle rozhodl a já si myslím, že to může být přínosné jak pro mě, tak pro Dana Kružíka. Myslím, že nám to může jedině pomoci, nasajeme nový vzduch a snad se zvedneme v našich výkonech.

Co říkáš na to, že je to zrovna Slavia?
Já jsem rád, Slavia má velké jméno, hráli tady velcí hráči. Je také dobře, že to není žádná Morava, takže jsem se nemusel nijak drasticky stěhovat. Navíc jsem za Slavii chvíli hrál, znám tady pár kluků, přišel sem i Patrik Kadeřávek ze Sokolova, to všechno mi příchod trochu ulehčuje. Jsem rád, že je to Slavia.

Jaká je v kabině atmosféra? Není v týmu negativní nálada po sérii šesti porážek?
Ne, to vůbec. Kluci jsou v pohodě, myslím si, že jsou na to dobře nastavení. Přeci jen je to jen nějaké období v té sezoně a podle dnešního tréninku bych řekl, že se tady pracuje dobře. Trénink byl svižný a kabina je zatím pozitivní. Poslední zápasy se prohrávaly o gól, z toho se nestřílí, věřím, že se to rychle zvedne.

Slavia má ve středu volno, takže se dá očekávat, že se bude i s ohledem na poslední porážky tenhle týden hodně makat…
To ano, ale makat se musí pořád, ne jen teď, musí to být celoroční práce. Asi budou trochu delší tréninky a bude tam i víc kondičního bruslení, ale to může být na druhou stranu dobře. Trochu víc potrénujeme a něco si k tomu řekneme. I pro mě osobně je dobré, že se aklimatizuju a neskočím do toho hned druhý den, ale až v sobotu.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
PREVIEW 30.11.2021

Slavia hostí Vsetín. Pomstí se Valachům za minulý duel?

Slavia se po pondělní předehrávce s Litoměřicemi představí opět na domácím ledě, kde přivítá Vsetín. A červenobílí budou mít co napravovat. Nejen vysokou porážku od Litoměřic, ale také z předchozí ...

Číst více
FANOUŠCI 30.11.2021

Mikuláš, čert a anděl přijdou do Edenu už ve středu!

Vezměte své děti ve středu 1. prosince od 18:00 do Edenu na zápas se Vsetínem. V průběhu dorazí Mikuláš, čert a anděl a pro všechny děti budou mít připravený balíček dobrot od našeho fanklubu.

Číst více
OHLASY 30.11.2021

Když budeme makat, tak příští zápas zvládneme, věří Kern

V zápase s Litoměřicemi chtěli slávisté prodloužit sérii čtyř výher v řadě. To se jim ale proti druhému Stadionu nepodařilo – prohráli 1:6. „Musíme na to zapomenout a soustředit se na další zápas,“ ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 29.11.2021

Rozhodly góly v oslabení, říká Brož. Musíme zlepšit hru před brankou

Duel Slavie s Litoměřicemi rozhodly přesilové hry, v nichž hosté skórovali rovnou třikrát. „Určitě to byl rozhodující faktor, poté když už jsme inkasovali tolik gólů, tak nás to samozřejmě složilo,“ ...

Přehrát video
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slavia Praha
VHK ROBE Vsetín