9. prosinec
Slavia Přerov
15:00
18. prosinec
Poruba Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
12. října 2023

Slavia je pro mě srdcová záležitost, v tabulce máme být jinde, říká Klikorka

Karel Klikorka se připojil k sešívaným na hostování z extraligového Kladna. Vršovické zázemí pro něj však není neznámé, robustní obránce v Edenu strávil už loňskou sezonu a klubu odmala fandí. K první domácí výhře v letošním ročníku přispěl asistencí u úvodní trefy Jaroslava Brože.

Slavíte výhru nad Frýdkem-Místkem před domácími fanoušky. Jak se vítězství za tři body rodilo?
Nebylo to jednoduché. Až do posledních momentů jsme měli zápas pod kontrolou. Vytvářeli jsme si šance, přehrávali jsme soupeře a hráli jsme, jak jsme potřebovali. Bohužel jsme na konci dostali dva góly. I přesto je to super vítězství, které by nám mohlo pomoct odrazit se od výkyvů, co jsme měli.

Asistoval jsi u prvního gólu, když jsi předložil Jaroslavu Brožovi v přesilové hře puk před prázdnou bránu. Jak se kombinace uskutečnila?
Něco podobného jsme trénovali, tentokrát to ale vyplynulo ze hry. Jarda zůstal dole na kruhu, já jsem napřáhl ke střele, viděl jsem ale, že je volný, tak jsem mu kotouč posunul. Všichni jsme strašně šťastní, že jsme konečně vstřelili branku v přesilové hře, všem se nám ulevilo. Je to další plus, od kterého se musíme odrazit.

Celý zápas jste měli pod kontrolou, nicméně v posledních dvou minutách se soupeř dostal díky dvěma zásahům na kontaktní branku.
Když soupeř nemá větší tlak, je to o to horší, když těží potom z brejků nebo z jiných překvapivých situací. Pro nás i gólmana je to daleko složitější. Ten konec si musíme do příštích zápasů mnohem lépe pohlídat.

„Super vítězství, které by nám mohlo pomoct odrazit se od výkyvů, co jsme měli.“
Karel Klikorka o výhře nad Frýdkem
Měli jste v hlavách, že jde o souboj dvou celků, které se snaží dostat z nepříznivého výsledkového období?
Nebude mi si nic nalhávat – v hlavách jsme to samozřejmě měli. Museli jsme vyhrát za tři body, což se nám povedlo. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Myslím si, že bychom měli být s postupem času v tabulce jinde. Doufám, že budeme pracovat tak, aby se to stalo.

Co očekáváš od následujícího zápasu s Třebíčí, která se momentálně nachází na čtvrtém místě?
Víme, jak je Třebíč doma silná. Stejně jako v Prostějově, tak i proti Frýdku-Místku jsme odehráli dobrý zápas. Chceme se odrazit od věcí, co nám fungovaly. Musíme hrát dobře do obrany. Věřím, že v Třebíči můžeme uspět a dovézt do Prahy tři body.

Zaznamenali jste druhou výhru v sezoně, první na domácím ledě. Jak jste si užili ovace po zápase?
Užívám si to vždycky moc. Minulý rok jsme byli v podobné situaci. Postupně jsme začali vyhrávat, začalo chodit víc lidí. Ve dvanácti letech jsem fandil v kotli, Slavie je pro mě srdcová záležitost.

Na Slavii jsi strávil už loňskou sezonu. Nyní ses do Edenu vrátil v rámci hostování z Kladna. Jak se v staronovém působišti cítíš?
Strašně si toho vážím. Pokusím se Slavii pomoct se vším, co půjde. Budu se snažit naplnit, co po mně trenéři očekávají. Týmu pomůžu, jak jen to půjde. Chci, abychom se posunuli na daleko lepší pozici.

Autor Martin Rambousek
Nepřehlédněte
ZÁPASY 6.12.2023

Slavia po vyrovnané bitvě se Vsetínem odjíždí s prázdnou

Slavia proti vysoce postavenému Vsetínu dvakrát vedla, domů se ale vrací bez bodů. Valaši totiž na branky Kuldy a Všetečky odpověděli a na začátku třetí třetiny rozhodli. Na trefu Holce už pak ...

Číst více
FANOUŠCI 6.12.2023

FOTO: Slávisté se podepisovali na autogramiádě v Hostivaři

Hráči a trenéři slávistického A-týmu se v úterý navečer dvě hodiny podepisovali fanouškům v obchodním centru VIVO! Hostivař. Podívejte se, jak to na mikulášské autogramiádě vypadalo.

Číst více
A-TÝM 4.12.2023

Slavia pořádá Charitativní zápas pro Klokánek, zapojte se do předvánoční sbírky

Slavia uspořádá tradiční předvánoční sbírku pro Klokánek, která se uskuteční už tuto sobotu při zápase s Přerovem. Zapojit se můžete i vy. Stačí přinést některé z potřebných věcí, jako jsou pastelky ...

Číst více
OHLASY 3.12.2023

Havrda po výhře: Byla vidět síla týmu. Za první půlkou sezony chceme udělat tlustou čáru

Slavia po dvou porážkách zabrala a do druhé poloviny základní části vstoupila vítězně. Gólem k tomu v utkání s Litoměřicemi přispěl i Maxim Havrda. „Prostě jsem to zkusil a naštěstí to tam padlo,“ ...

Číst více