5. srpen
Slavia Sparta
17:30
10. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
10. května 2021

Slavia omlazuje kádr, Jan Novák dostal nabídku na jinou pozici v klubu

Slavia v posledních týdnech oznámila prodloužení řady kontraktů se stávajícími hráči i nové posily, některá dosavadní angažmá u A-týmu naopak končí. Jedním z nich je i slávistická legenda Jan Novák, který od vedení hned po sezoně obdržel nabídku setrvat v klubu na jiné pozici. Dvaačtyřicetiletý hokejista se ale rozhodl dát přednost jinému angažmá.

Novák patří mezi novodobé ikony Slavie a v uplynulé sezoně završil v Edenu svoji úctyhodnou sedmnáctou sezonu. V klubu zažil slavné momenty, ale dokázal ho podržet i v těžších časech. Přispěl svým dílem k nejednomu úspěchu, ale obstál i ve zkouškách, kdy hokejista musí prokázat kromě hokejových dovedností také svůj charakter.

„Moc si vážíme Honzova přínosu pro klub. Srdcaře jako on Slavia potřebuje nejen na ledě v mistrovských zápasech, proto jsme projevili zájem, aby v našem klubu pokračoval a stal se jeho pevnou součásti i do budoucna. Nenabídli jsme mu již hráčskou smlouvu, ale spolupráci na jiné pozici. Jsme přesvědčeni o jeho schopnostech a o tom, že dokáže nasbírané zkušenosti předat dál, Honza nám ale po čase na rozmyšlenou oznámil, že by ještě rád pokračoval v hráčské kariéře,” popisují za vedení Standa Tichý a Jiří Vlasák.


Jan Novák ve společnosti dalších klubových legend Marka Tomici a Jaroslava Bednáře

Vzhledem k tomu, že Slavia v letošní sezoně staví tým, který bude sázet na mladší hráče, uvolní Nováka do jiného klubu. Pro svoji legendu ovšem do budoucna plánuje zápas, který by byl důstojnou rozlučkou s fanoušky v ochozech.

Obránce Jan Novák se nesmazatelně zapíše do slávistické historie. V uplynulé sezoně překonal v počtu zápasů v našem klubu Marka Tomicu a s 846 starty se dostal na třetí místo za Pavla Kolaříka (1122) a Petra Kadlece (1013).

Celkem ve slávistickém dresu nastřílel 82 gólů a přidal 242 asistencí, což z něj dělá historicky druhého nejproduktivnějšího obránce klubu za Kadlecem. Je držitelem dvou mistrovských titulů z let 2003 a 2008.

„Vážíme si Honzova přínosu pro klub. Jsme přesvědčeni o tom, že dokáže nasbírané zkušenosti předat dál, proto jsme mu nabídli spolupráci na jiné pozici.“
Standa Tichý a Jiří Vlasák o nabídce pro Jana Nováka

V sezoně 2005/06 byl zvolen nejlepším obráncem extraligy, čímž si řekl o angažmá v Rusku. Později působil také ve Švédsku, Finsku, Itálii, Rakousku či na Slovensku. Vždy se ale nakonec vrátil zpět do Edenu.

V sezoně 2016/17, kdy Slavii opustilo v rozehraném ročníku několik hráčů, se Novák naopak rozhodl přestoupit z Mostu do Edenu. Následující čtyři roky pak vedl tým v Chance lize jako kapitán. Zároveň působí u 7. třídy jako asistent trenéra.

Honzo, děkujeme ti za spoustu krásných hokejových momentů v našem dresu!


Jan Novák s Markem Tomicou během venkovního tréninku v Dobříši

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
FANOUŠCI 4.6.2021

Přijďte si zahrát beach volejbal s hráči Slavie!

Pátý ročník beach volejbalového turnaje smíšených týmů hráčů a fanoušků se uskuteční na kurtech za sportovní halou Eden v úterý 22. června od 17:30. Zahrát si může každý bez rozdílu pohlaví, věku či ...

Číst více
ROZHOVORY 17.6.2021

Na roli lídra jsem připravený a těším se na to, hlásí Petr Kafka

Do tohoto týdne trénoval individuálně, teď už se ale Petr Kafka připravuje společně s týmem. Jednatřicetiletý útočník podepsal ve Slavii novou smlouvu a těší se na příští sezonu. „Myslím si, že jsem ...

Číst více
ROZHOVORY 15.6.2021

Poletín: Jestli jsme staří nebo mladí? To je jedno, chceme od začátku sbírat body

Slávisté vyjeli v pondělí na led a byl u toho i útočník Michal Poletín, který se doposud připravoval individuálně. Podobně jako ostatní hráči i fanoušci, také on už vyhlíží přípravné zápasy, nejvíc ...

Číst více
ROZHOVORY 12.6.2021

Od Chance ligy čekám kvalitní hokej. Bude se to řezat už od prvního kola, myslí si Knotek

Až v příštím týdnu vyjedou slávisté v rámci přípravy na novou sezonu na led, nebude u toho chybět ani nejnovější posila Tomáš Knotek. Jedenatřicetiletý útočník si zahraje v první lize po deseti ...

Číst více