9. srpen
Sparta Slavia
17:30
11. srpen
M. Boleslav Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
11. května 2022

Slavia si pojistila dva zkušené odchovance, Poletín i Barák zůstávají v Edenu

Další dva hráči prodloužili smlouvu se Slavií, v Edenu budou pokračovat útočník Michal Poletín a obránce Jindřich Barák. Oba patří mezi klubové odchovance a zkušené hokejisty, kteří by měli být i mezi lídry v kabině.

Michal Poletín po podpisu smlouvy

„Michal je výborný na vhazování, ve hře před brankou i na oslabení. Měl by se prezentovat důrazným hokejem,” říká sportovní manažer Jaroslav Bednář.

„Jindra je defenzivní obránce, který hraje jednoduchý spolehlivý hokej a má hodně zkušeností. Stejně jako Michal navíc patří mezi slávistické odchovance.”

„Při skládání kádru se díváme i na charakter, pro fungování týmu je důležité, aby bylo v kabině silné zdravé jádro a skvělá parta. Bez toho výsledky nepřijdou a i to je jedna z věcí, na kterých chceme stavět. Jindra i Michal by toho společně s dalšími jako je třeba Růža měli být zárukou,” dodává Bednář.

Brzy jedenatřicetiletý Michal Poletín se do Edenu vrátil v průběhu sezony 2020/21 a v minulém ročníku se po zranění Petra Kafky stal kapitánem týmu. Za Slavii odehrál v průběhu svojí kariéry už 276 profesionálních utkání.

Jindřich Barák po podpisu smlouvy

„Pro mě to byla od začátku priorita, jsem tu doma a šťastný. Jsem rád, že jsme se dohodli a věřím, že tým, který se skládá na příští sezonu, bude kvalitní a podaří se nám udělat dobrý výsledek,” přeje si Poletín.

Jindřich Barák je vrstevník Michala Poletína, oba hráči společně prošli mládežnickými kategoriemi a několik sezon spolu odehráli i v dospělém hokeji. Barák nastoupil za Slavii zatím k 221 profesionálním zápasům, po návratu z jiných angažmá přidá v Edenu již šestou sezonu v řadě.

„Slavia pro mě byla jasná volba, ani jsem žádné jiné nabídky neřešil. V Edenu jsem vyrůstal a jsem rád, že tady můžu přidat další sezonu,” říká Barák.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 27.5.2022

Uděláme vše pro to, abychom si za áčko zahráli, shodují se mladíci bojující o místo

Každý tým prochází před začátkem nové sezony změnami. Kromě hráčů, kteří již podepsali smlouvy, se o místo v kádru ucházejí i další. „Konkurence je tady velká, musíme se o šanci poprat,“ říká jeden z ...

Přehrát video
ROZHOVORY 26.5.2022

Práce s dětmi mě strašně naplňuje, říká Lukáš Žejdl o svojí nové trenérské roli

Příprava na novou sezonu je v plném proudu, Lukáš Žejdl je jedním s hráčů, kteří se připravují individuálně. „Lépe vím, na čem musím pracovat,“ popisuje opora sešívaných. V rozhovoru mimo jiné ...

Číst více
ROZHOVORY 24.5.2022

Dřív jsem proti Slavii nerad hrál, usmívá se nová posila Jakub Matyáš

Slávistickou defenzivu vyztužil po dvou ofenzivních obráncích důrazný Jakub Matyáš, který se v osmadvaceti letech připravuje na své první profesionální angažmá jinde než na Moravě. „Bude to pro mě ...

Číst více
A-TÝM 22.5.2022

Rozlosování Chance ligy: Slavia začne v Třebíči, poté hostí v Edenu Sokolov

Sešívaní odstartují novou sezonu Chance ligy ve středu 14. září na ledě Třebíče, v Edenu se poprvé představí v sobotu 17. září od 17:00 proti Sokolovu. Oproti minulému ročníku se zvyšuje počet zápasů ...

Číst více