Slavia zúžila kádr, končí několik útočníků

10.08.2019, Jakub Mezlík

Po zápase s Pavlodarem došlo k výraznému zúžení kádru, který se připravuje na novou sezonu Chance ligy. Vzhledem k velké konkurenci v útoku došlo k vyřazení několika forvardů. Končí převážně hráči, kteří v týmu dříve nepůsobili a usilovali o angažmá v rámci try-outu, místo v kádru si nevybojovali ani Denis Heldák a David Matějka.

Ve Slavii nebudou pokračovat Petr Hučko, Patrik Janáč, Vincent Keszi, Daniel Svoboda, Lukáš Sladkovský, Denis Heldák a David Matějka.

"Hráči, kteří byli vyřazeni nebo neuspěli na zkoušce, z našeho pohledu výkonnostně nepřeskočili naše kmenové hráče. Některé ještě vyzkoušíme na turnaji, který nas čeká příští týden," komentuje aktuální situaci trenér Slavie Miloš Říha.

"Pro Heldáka a Matějku, kteří se v tuto chvíli neprosadili, ale jsou našimi kmenovými hráči, hledáme uplatnění. Je o ně zájem ve druhé lize, kam bychom je rádi umístili a měli možnost je v případě potřeby využít," dodává sportovní manažer Jiří Veber.

Do uplynulých přípravných zápasů zasáhli všichni hokejisté kromě útočníka Dávida Kohúta, který utrpěl zranění při blokování střely během jednoho z modelových utkání. "Stále ještě není v pořádku, s jeho zápasovým vytížením budeme čekat, až bude připraven hrát," říká Říha.

Kádr po tomto zúžení ještě není finální, Slavii čeká ještě sedm přípravných duelů. "Konečné složení bude stanoveno před startem mistrovské sezony," vzkazuje hlavní trenér.

Příští týden se slávisté představí na přerovském turnaji “Zubr Cup”, kde se postupně střetnou se Zlínem, Přerovem a Vsetínem. Soupisku na tento turnaj oznámíme na webu v pondělí.

Aktuální složení kádru

Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov, Dominik Šorf
Obránci: Milan Antoš, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Petr Hořava, Jan Novák, Marek Ryzák, Josef Saňa, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Dominik Valík
Útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Norair Hovsepyan, Dávid Kohút, Viktor Martínek, Martin Ondráček, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Tomáš Šťastný, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka