Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
20. listopadu 2019

Slavii trápí marodka, na výpomoc přichází obránce Jiří Kučný

Sešívaní se v důležité fázi sezony potýkají se zdravotními problémy, a vzhledem k náročnému zápasovému tempu, musí na situaci rychle reagovat. Obranné řady vyztuží zkušený Jiří Kučný, na střídavé starty Slavia zapsala také útočníka Michala Hoťka.

„Spousta hráčů je zraněných nebo nemocných, v Porubě jsme museli improvizovat se sestavou během hry a v úterý nás trénovalo jedenáct. Někteří se sice dali dohromady, ale potřebovali jsme situaci řešit,“ mluví o problémech hlavní trenér Miloš Říha.

Šestatřicetiletý Jiří Kučný byl v loňské sezoně nejproduktivnějším obráncem slovenské extraligové Žiliny, letos se poohlížel po dalším angažmá v cizině. „Uvažovali jsme o něm již před nedávnem, když se nám zranil Mára Ryzák. Teď nám přibyl na marodku ještě Tadeáš Hejda, tak jsme se s Jirkou domluvili,“ vysvětluje Říha.

„Jedná se o důrazného obránce se zkušenostmi z extraligy. Věřím, že nám v důležité fázi sezony pomůže.“
Trenér Miloš Říha o příchodu Jiřího Kučného

„Jedná se o důrazného obránce se zkušenostmi z extraligy, věřím, že nám v důležité fázi sezony pomůže,“ říká hlavní trenér. Kučný ve Slavii působil již v minulosti, v sezoně 2012/13 byl u zisku bronzové medaile z extraligy.

Nyní podepsal ve Slavii smlouvu na měsíc s tím, že by měl podobně jako útočník Kubica pomoci týmu v závěru první části sezony, kdy se rozhodne o rozdělení na dvě poloviny po osmi týmech. Sešívaným aktuálně zbývá odehrát sedm zápasů.

Ve středečním utkání proti Vsetínu nastoupí za Slavii také útočník Jan Hlaváč a pro další zápasy bude k dispozici dvacetiletý útočník Michal Hotěk. „V tuto chvíli je na Kobře a má střídavé starty k nám. Trénuje s námi už nějakou dobu, ale také ho přibrzdilo zranění,“ popisuje Říha.

Angažmá ve Slavii v průběhu listopadu naopak ukončili dva hráči, kteří se do sestavy neprosazovali. Útočník Viktor Martínek skončil po dohodě obou stran, obránce Vojtěch Šmíd požádal klub o ukončení a Slavia mu vyhověla.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 3.6.2020

Ve Slavii se buduje skvělý tým. Už se těším na sezonu, říká Kružík

Nejnovější posilou slávistického kádru je útočník Daniel Kružík, který byl v uplynulé sezoně jedním z tahounů ústeckého Slovanu. Také ve Slavii by měl přispět především svoji produktivitou. „Vedení i ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.6.2020

Příprava mládeže je v plném proudu. Co je nového v realizačních týmech?

Kromě áčka se na novou sezonu pilně připravují i všechny mládežnické kategorie. Před sebou mají ještě téměř měsíc letního drilu. Celkem pak budou mít za sebou sedm týdnů náročných tréninků, které by ...

Číst více
A-TÝM 2.6.2020

Slavia posiluje ofenzivu. Přichází Daniel Kružík

Slávistický dres v minulosti už krátce oblékal, loni byl tahounem ústeckého Slovanu. Nyní se třiadvacetiletý kladenský odchovanec Daniel Kružík stěhuje do Edenu, aby posílil ofenzivu sešívaných pro ...

Číst více
FANOUŠCI 1.6.2020

Turnaj v beach volejbale se uskuteční i letos! Přijďte si zahrát s hokejisty Slavie

Čtvrtý ročník beach volejbalového turnaje, ve kterém si může zahrát každý bez rozdílu pohlaví, věku či úrovně, se uskuteční na kurtech za sportovní halou Eden v pátek 19. června 2020 od 17:00. ...

Číst více