Slávisté absolvovali náročné soustředění v jabloneckých Břízkách

02.06.2011, Václav Baumann

Čtyři dny se hokejisté pražské Slavie oddávali předsezónní dřině v Jablonci nad Nisou, konkrétně v areálu hotelu Břízky. Jak probíhala příprava v blízkosti německých hranic či jaký je plán do budoucích dní? Na to jsme se ptali Jiřího Čelanského, asistenta trenéra Vladimíra Růžičky.

 
 
Sešívaní za sebou mají čtyřdenní soustředění v jabloneckém hotelu Břízky. Hráče a celý realizační tým na severu Čech přivítalo krásné počasí, což potvrdil i Jiří Čelanský: „Letos nám opravdu přálo. Jen poslední den bylo pod mrakem, ale to jsme měli pouze dopolední trénink, takže jsme se bez toho obešli. Jinak bylo ale počasí parádní.“

Mezi další pozitiva zařadil i krásnou přírodu, ve které hokejisté nabírali fyzickou sílu. „Běhali jsme venku na větších kopcích, než jsou tady v Praze,“ pousmál se. „Každoročně máme v koncepci takovýto pobyt, protože jsme ve větší nadmořské výšce, což nám hodně pomáhá.“

Hráči také ke zpestření tréninku využívali možnosti tamního areálu. „Byly tam například tenisové kurty, hráli jsme i další míčové hry. Jinak se ale tréninky nijak výrazně nelišily,“ doplnil.

Čím se tady tréninky snaží obměňovat, aby nebyly monotónní? „Nevyužíváme jen běh, jezdíme také na kole či na kolečkových bruslích. Takovéto aktivity jsou potřeba, aby příprava nebyla fádní. Tréninky v podstatě zaměřujeme na všechno a nevymýšlíme nic speciálního, avšak samozřejmě se snažíme je obměňovat a dělat je pestré, aby hráče bavily,“ objasnil asistent trenéra Růžičky.

S pobytem v Břízkách jsme maximálně spokojeni, tím spíš, že se nikdo nezranil a naplno trénovat tak mohou všichni hráči,“ uzavřel Čelanský. Slávisty čeká příprava na suchu až do 23. července, kdy je naplánován první trénink na ledové ploše v Edenu. Hráči pak budou mít zhruba tři týdny na to, aby se rozehráli před sérií zápasů European Trophy.


www.brizky.cz

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"