6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
17. srpna 2013

Slávisté strach z Mnichova nemají. Proti Němcům to nikdy není zápas v rukavičkách, ví trenér Růžička

Hodně vzruchu nabídlo přípravné utkání Karlových Varů s Mnichovem, který v úterý vyzve v Edenu tým Slavie. Hokejisté Energie byli na popud kouče Žemličky v 51. minutě staženi z ledu, důvodem prý byla až přílišná agresivita a zákeřnost soupeře, jenž měl Západočechům zranit šest hráčů. Utkání tak zůstalo nedohráno. Hrozí něco podobného i slávistům?

Německé mužstvo se s Vary příliš nemazlilo. Celkem vyfasovali hosté dva tresty do konce utkání, jeden desetiminutový a hned deset klasických dvouminutových. „Vždy, když v přípravě hrajete s německým týmem, není to zápas zrovna v rukavičkách. S tím se musí počítat. My jsme si to ostatně zažili už před dvěma lety v Mannheimu,“ připomíná trenér Vladimír Růžička zápas, v němž probíhala jedna pěstní výměna za druhou a rozhodčí rozdali dohromady 270 trestných minut.

UTKÁNÍ MANNHEIM-SLAVIA SI PŘIPOMEŇTE NA VIDEU V ČLÁNKU

Vypjatou bitvu si dobře pamatuje také Petr Jelínek, který tenkrát nastoupil po boku Jiřího Doležala a Tomáše Micky. „Občas si na ten duel vzpomenu. Celou dobu to bylo dost vyhrocené, a když chvíli před koncem domácí pořád prohrávali, praskly jim nervy. To, co se tam stalo, vyprovokovali jejich Kanaďani. Nakonec to dopadlo tak, že jsme se tam porvali snad všichni,“ usmívá se forvard Slavie s odstupem času.

Toho, že by se v úterý mohla historie opakovat, se nijak neobává. A to ani v nejmenším. „Já z nich strach rozhodně nemám. Když se budou chtít prát, tak se klidně popereme,“ vysílá vzkaz Jelínek. Také slávistický lodivod je ostatně přesvědčen, že za otloukánky jeho hráči určitě nebudou. „Máme v týmu Davida Šticha, Tomáše Micku, Juraje Valacha, Petra Jelínka i další. To všechno jsou kluci, kteří si na ledě umí zjednat pořádek,“ podotýká hokejová legenda.

„Já myslím, že strach z nich nebude mít nikdo z nás. Když se podívám jen na naši obranu, je tam váhový průměr 100 kilo a ten výškový 190 centimetrů. Není žádný důvod, proč bychom se měli Mnichovanů bát. My ale sami od sebe bitky vyvolávat nebudeme,“ doplňuje Jelínek.

To však nejspíš nedělali ani hokejisté Energie a stejně šarvátkám neunikli. „Jak to dopadlo ve Varech, mě docela překvapilo. Co přesně se tam stalo, nevím, nějaké informace o tom shánět asi ani nebudu. Já jen doufám, že naše utkání se dohraje,“ konstatuje Růžička a odpověděl i na otázku, zdá se něčemu podobnému jako v Mannheimu dá vůbec zabránit.

„To je těžké. Tohle vždycky vidíte jinak ze střídačky a jinak přímo z ledu. Hráči si tam něco řeknou, jsou tam různé konflikty. Je to o tom, že si člověk nenechá nic líbit. A to je podle mě v pořádku,“ uzavírá zkušený kouč.

Autor Ondřej Huml
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá, nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více
A-TÝM 30.6.2020

Přípravu jsme zaměřili na sílu a dynamiku, v sobotu byly běhy, přibližuje trenér Doležal

Sešívaným skončila v pondělí suchá část letní přípravy. Po osmi náročných týdnech je čeká krátká dovolená, po níž už vyjedou na led. Asistent trenéra Jiří Doležal vypráví v rozhovoru o uplynulém ...

Číst více
MLÁDEŽ 27.6.2020

Slavíček s Hrdličkou dostali pozvánku do reprezentace U17

Útočník Šimon Slavíček a obránce Jakub Hrdlička patřili v loňské sezoně mezi stabilní členy reprezentačního výběru do 16 let a nyní figurují i v nominaci na první akci reprezentační sedmnáctky. Tu ...

Číst více