14. srpen
Jihlava Slavia
14:00
15. srpen
Slavia
 
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
9. července 2024

Slávisty na ledě připravuje Aleš Hybner, jako skills kouč bude u týmu působit i v sezoně

Slávistická letní příprava nabídla oproti minulým letům velký počet jednotek na ledě, jež dostal na povel třiatřicetiletý Aleš Hybner, který se specializuje na tréninky bruslení a dovedností. S klubem nyní podepsal smlouvu na nadcházející sezonu a oficiálně tak rozšíří trenérský štáb.

„Chceme hráče zlepšovat i během sezony, a toho nedocílíme jen kolektivním tréninkem. Díky tomu, že tady budeme mít Aleše Hybnera, který bude společně s Radkem (Hlavatým) a Vojtou (Šikem) s hráči individuálně pracovat, budou mít kluci výbornou možnost, jak na sobě makat,” říká trenér sešívaných Aleš Totter.

„Máme spoustu hráčů, kteří jsou v rozvoji, dělají krok do dospělého hokeje, usazují se tam, nebo se chtějí posunout do extraligy a pro ně to bude super program. Tím, že se zlepší každý jednotlivec, zlepší se i tým, a proto chceme na Slavii lidi takové jako je Aleš,” dodává hlavní trenér.

Aleš Hybner se věnuje skills koučingu více než osm let, založil si i svoji vlastní firmu, která se věnuje právě individuální práci s hokejisty. Jako hlavní trenér vedl univerzitní tým UK Hockey Prague (dnes UK Kings Prague), u profesionálního týmu bude v této pozici působit premiérově.

„Slavia je klub s velkou historií a velkým jménem a věřím, že je tu velký potenciál dostat se během pár let do extraligy, proto mě tahle nabídka oslovila a dávala mi smysl,” říká Hybner.

A jak vnímá svoji roli v sezoně? „Budu přítomný na domácí zápasy, abych dokázal navnímat systém hry a pak mohl v tréninkách dostat kluky na takovou úroveň dovedností, aby si při tom dokázali plnit systémové věci a pomohlo to celkově chodu týmu.”

Kompletní rozhovor s Alešem Hybnerem přineseme na webu v nejbližších dnech.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 12.7.2024

Hráči musí být dovednostně vybavení. Budu s nimi pilovat prvky, které pomůžou týmu, říká Aleš Hybner

Třiatřicetiletý Aleš Hybner se stal novým skills koučem Slavie. Zatímco v létě se zaměřuje na efektivní bruslení či na techniku a práci s kotoučem, během sezony bude s hráči pracovat na prvcích ...

Číst více
ROZHOVORY 3.7.2024

Tým máme silnější než loni, myslí si Beran. Chce mezi top tři střelce v lize

V následující sezóně by se Matěj Beran rád dostal mezi nejlepší střelce Maxa ligy. Při plnění cíle doufá v pomoc svého velkého kamaráda a nováčka v týmu Romana Přikryla, s nímž se individuálně ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 30.6.2024

Slávistu Maxmiliana Currana draftovalo Colorado

Poslední rok strávil v kanadské juniorské WHL, předtím ale prošel slávistickou mládeží a v sezoně 2022/23 debutoval i v A-týmu. Sedmnáctiletého Maxmiliana Currana si teď na draftu do NHL vybralo ...

Číst více
ROZHOVORY 25.6.2024

Holý o přípravě: Pilujeme drobnosti, které můžou v zápasech rozhodovat

Poslední měsíce se pro slávistického obránce Jana Holého hodně točí okolo jeho malé dcery. I proto je za volno od zápasů rád, současně ale samozřejmě trénuje na novou sezónu. „Cítím se výborně a ...

Číst více