25. září
Slavia Šumperk
17:00
29. září
Kadaň Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
2. července 2021

Talentovaný útočník Šimon Slavíček podepsal smlouvu se Slavií!

Jedna z českých nadějí na draft do NHL v roce 2022 zůstává pro nadcházející sezonu ve Slavii. Sedmnáctiletý útočník Šimon Slavíček podepsal v Edenu novou smlouvu, a bude tak nejmladším členem na soupisce slávistického A-týmu.

Slavíček si vyzkoušel Chance ligu už v uplynulé sezoně, kdy naskočil do sedmi utkání. Dalších třináct startů si připsal v juniorské extralize, než došlo k jejímu přerušení. S průměrem bodu na zápas byl nejlepším slávistou a patřil mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže.

Kromě pozvánky do národního týmu do 17 let, v němž zaujal pěti góly ve třech zápasech, si vysloužil nominaci i na mistrovství světa osmnáctiletých, kde byl jedním z benjamínků mužstva. Letos by už naopak měl patřit mezi lídry této reprezentační kategorie.

„Šimon je velmi talentovaný kluk, my všichni trenéři, kteří jsme ho na Slavii v průběhu let trénovali, víme co v něm je a doufám, že se mu povedou naplnit očekávání, která on sám od sebe má. Jsem moc rád, že se rozhodl jít touhle cestou a dostat se do velkého hokeje přes Slavii,” pochvaluje si hlavní trenér Jiří Veber.

Slavíček měl několik různých nabídek ze zahraničí, v průběhu týdne byl dokonce draftován do kanadské OHL týmem Flint Firebirds. „Uvažoval jsem o tom a bylo to pro mě těžké rozhodování, protože může ovlivnit celou mojí kariéru. Nakonec jsem se rozhodl pro Slavii. Je to moje srdeční záležitost, roli hrála také škola a kamarádi, které tu mám,” říká mladý útočník, který má před sebou velmi důležitou sezonu.

„Chtěl bych se prosadit v áčku a pravidelně bodovat v Chance lize, ale vím, že to nebude jednoduché. Taky chci pomoci juniorům, aby se nespadlo. V reprezentaci bych chtěl být silným článkem týmu,” vyjmenovává Slavíček svoje cíle.

Vrcholem sezony by pak pro něj mohl být draft do NHL v létě příštího roku. „Před rokem jsem si říkal, že je nereálné, abych se tam dostal a těm, co mi říkali, že bych tam mohl být, jsem odpovídal že ani náhodou. Ale teď cítím, že mám velkou šanci, věřím si a budu dělat maximum pro to, abych byl draftovaný,” uzavírá.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
PREVIEW 23.9.2021

Do Edenu přilétnou šumperští Draci, spraví si proti nim Slavia chuť?

Slávisté se v sobotu znovu na domácím ledě, kde přivítají Šumperk. Eden prozatím platí za nedobytnou tvrz, v níž Slavia pokaždé obrala soupeře o všechny body. Draci ale mají obdobně úspěšnou ...

Číst více
SESTŘIHY 23.9.2021

Sestřih zápasu: Kolín - Slavia 4:3

Slávisté měli sice v Kolíně chvílemi až drtivý tlak, finský gólman v brance soupeře je ale trápil a zařídil domácím všechny tři body. Sešívaným nepomohl ani mohutný finiš a prohráli 3:4.

Přehrát video
ZÁPASY 22.9.2021

Slavia Kolín výrazně přestřílela, přesto se vrací bez bodu

Slávistům se v Kolíně nedařilo a ve 4. kole Chance ligy zaznamenali proti Kozlům první prohru v sezoně. Přestože červenobílí soupeře výrazně přestříleli, vsítili pouze tři branky, což na triumf ...

Číst více
A-TÝM 21.9.2021

Retro zápas proti Jihlavě v Edenu! Slavia ocení osobnosti 70. let

V sobotu 2. října nastoupí slávisté v rámci 7. kola Chance ligy v Edenu proti Dukle Jihlava ve speciálních retro dresech. Před zápasem budou oceněny hokejové osobnosti, které v 70. letech hrály za ...

Číst více
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Slavia Praha
Hokej Šumperk 2003
×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Slavia Praha
HC Rytíři Kladno
×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Rebel Havlíčkův Brod
HC Slavia Praha