Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
4. května 2021

Těším se na nové výzvy. Věřím, že očekávání ve Slavii naplním, říká Patrik Machač

Slavia v pondělí oznámila posilu ofenzivních řad, z Kladna do Edenu zamířil sedmadvacetiletý forvard Patrik Machač, se kterým trenér počítá jako s jedním týmových lídrů. Jak vnímá svoji roli a proč si vybral právě Slavii? I o tom vypráví v prvním rozhovoru po svém příchodu.

Patriku, co rozhodlo o tom, že sis pro svoje další angažmá vybral právě Slavii?
Oslovil mě pan Veber, s kterým se znám už delší dobu, trénoval mě i v mládežnické reprezentaci a domluvili jsme se poměrně rychle. Rozhodující pro mě bylo vytížení, které jsem na Kladně neměl takové, jaké bych si představoval, a na Slavii věřím, že bych ho mohl dostat. Navíc pocházím z Berouna a bydlím na Kladně, takže pro mě Slavii byla ideální volba.

Počítáš s tím, že bys měl patřit k lídrům týmu?
Bavili jsme se o tom i s panem Veberem, že bych měl mít takovou roli, ale bude samozřejmě záležet na mých výkonech, na tom, jak se bude dařit týmu i na dalších okolnostech. Je to těžké takhle dopředu říkat, nerad bych něco zakřiknul, ale doufám, že to tak bude.

Kromě krátkého angažmá ve Vsetíně jsi strávil prakticky celou kariéru v dospělém hokeji na Kladně. Bral jsi to tak, že bys už chtěl změnit prostředí a zkusit něco nového?
Dá se to tak říct. Na Kladně jsem se za poslední dva tři roky dostával do role hráče třetí čtvrté lajny, a přestože se nám povedlo postoupit do extraligy, tak jsem se rozhodl raději odejít za větším vytížením. I když to bude zase jen Chance liga, tak si na to věřím a doufám, že očekávání ve Slavii naplním.

„Rozhodl jsem se odejít za větším vytížením. Věřím, že očekávání ve Slavii naplním.“
Patrik Machač o novém angažmá

S Kladnem si mimo jiné zažil i dva postupy do extraligy. Tyhle zkušenosti se můžou ve Slavii určitě hodit…
Mám za sebou nějakých osm sezon mezi chlapama. V Chance lize jsme s Kladnem došli vždycky daleko, v extralize to taky byly dlouhé sezony, tak doufám, že nějakými těmi zkušenostmi Slavii pomůžu a budu týmu prospěšný.

Slavii jste letos porazili ve čtvrtfinále 4:1 na zápasy, přestože průběh všech utkání byl hodně vyrovnaný, tobě se dokonce ve čtvrtém zápase v Edenu podařilo vstřelit dva góly. Jak jsi Slavii vnímal jako soupeře?
Byl jsem po zranění, ale před začátkem play-off jsem už byl zdravý náhradník a první tři zápasy jsem ještě nehrál, takže jsem nastoupil až do čtvrtého a pátého utkání. Nebylo to pro nás nic snadného, byl to hodně nepříjemný soupeř. Musím říct, že se mi líbí, jakým se Slavia prezentuje hokejem.

Sezona ti skončila prakticky před chvilkou, jaký je teď tvůj program?
Dva týdny bych měl mít volno a pak už se připojím k týmu a budu trénovat normálně s klukama.

Chystáš se vyrazit někam na dovolenou?
Teď žádnou neplánuju, nechám to až na léto. Je to teď trochu komplikované s vycestováním, takže mě čeká spíš hodně odpočinku a nějaké výlety po Česku s přítelkyní. Dva týdny utečou jako voda a už bude zas příprava na novou sezonu. Ale čekají mě nové výzvy a už se na to moc těším.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 9.5.2021

Gólman Málek: Nedám Mártymu nic zadarmo, soupeření s ním mě baví

Slavia vsadila na jistotu a do nového soutěžního ročníku vstoupí se stejnou brankářskou dvojicí jako v tom uplynulém. Společně s Martinem Michajlovem pokračuje v Edenu i Roman Málek. „Panuje mezi ...

Číst více
A-TÝM 7.5.2021

Slávisté mají za sebou první týden letní přípravy

Hokejisté Slavie odstartovali společnou přípravu na nový ročník Chance ligy, nepopulární letní dřina na suchu začala v pondělí 3. května a potrvá do konce června. Nově budou moci slávisté během ...

Číst více
A-TÝM 6.5.2021

Další podpisy! Nové smlouvy mají útočník Ondráček i obránci Krejčí a Veber

Další trojice hráčů stvrdila svými podpisy pokračování v Edenu. Nové kontrakty mají útočník Martin Ondráček a obránci Daniel Krejčí a Václav Veber. Všichni tři se zapojili do přípravy na novou ...

Číst více
ROZHOVORY 5.5.2021

Chci mít důležitější roli, než loni na Kladně. Doufám, že nezklamu, hlásí Zelingr

Dvaadvacetiletý obránce Matyáš Zelingr se stal nejnovější posilou Slavie. Jak sám říká, fanoušci by se v jeho podání mohli těšit na podporu útoku a ofenzivní hru. V rozhovoru vypráví, jak se naopak ...

Číst více