28. únor
Slavia Třebíč
18:00
1. březen
Kolín Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
28. ledna 2024

Těžké utkání od první do poslední vteřiny, popisuje střet s Porubou Guman

Slávisté úspěšně zdolali lídra tabulky Porubu, když udrželi těsné vedení 1:0 z konce první třetiny. „Paavo předvedl výborný výkon od začátku do konce, díky tomu nám stačil jen jeden gól a tři body si necháváme doma,“ radoval se Tomáš Guman. V rozhovoru mluvil také o tom, jak se snaží pracovat na své úspěšnosti střelby nebo jak je pro něj důležitá přítomnost fanoušků.

Poruba se drží na prvním místě tabulky, vy na opačném konci. Byl to těžký zápas nejen papírově, ale i na ledě?
Určitě. Bylo to těžké utkání od první až do poslední vteřiny. Jsme rádi, že se nám podařilo ho zvládnout.

Od konce první třetiny jste měli jen těsné vedení 1:0. Měli jste obavu, že vás dotáhnou, nebo jste si byli jistí, že utkání dovedete do úspěšného konce?
Člověk nemůže nikdy vědět, jak to dopadne, ale udělali jsme všechno proto, abychom žádný gól nedostali. Na konci nás rozhodčí poslal do čtyř, Poruba hrála v šesti, a i to se nám povedlo ubránit. Paavo předvedl výborný výkon od začátku do konce, díky tomu nám stačil jen jeden gól a tři body si necháváme doma.

Závěr utkání byl skutečně napínavý až infarktový, tedy pro diváky určitě. Cítíte to stejně i na ledě, nebo si naopak vyhrocenější části zápasu užíváte?
Pro každého je to znervózňující, ale myslím si, že každý kluk chce tyhle okamžiky hrát, být na ledě a nechat tam maximum. Já osobně bych si to spíš užíval, než že bych byl v trémě.

Střetli jste se už počtvrté, ale zvítězili jste poprvé. Jak chutná letošní premiérová výhra nad Porubou?
Je to určitě super, a hlavně ty tři body teďka potřebujeme v situaci, ve které jsme. Jsou pro nás obrovsky cenné a musíme takhle pokračovat.

Ty jsi v minulosti za Porubu hrál. Máš v týmu ještě nějaké známé?
Jo, znám tam spoustu kluků. Už jsem proti nim hrál víckrát, takže už vyprchává takový ten pocit, že je to pro mě nějak speciální zápas, ale vždycky se pozdravíme a komunikujeme spolu i během hry, takže to je fajn.

„Snažím se pořád střílet, piluju střely na tréninku a věřím, že mi to tam začne padat.“
Tomáš Guman o své nízké úspěšnosti střelby

V minulém zápase proti Porubě ses prosadil dvakrát. Tentokrát jsi měl několik nadějných střel, ale ani jednou to nevyšlo…
Těžko říct, co tomu chybí. Snažím se hodně střílet. Lotar (Tomáš Knotek) mi výborně připravil puk, ale já ho nedokázal dostatečně zvednout. Řekl bych, že je chyba ve mně, určitě. Chybí mi finální moment. Nejsem schopný se pořádně trefit. Nicméně musím pokračovat v tlaku do branky a věřím, že to tam spadne.

Zaměřuješ se na to víc i na tréninku, vzhledem k tomu, že máš jen 7% úspěšnost střel?
Jasně, pořád střílím. Snažím se pořád střílet i na tréninku. Piluju jak střelu z voleje, tak z místa. Opravdu furt střílím. A jen věřím, že to tam vážně začne padat. Uvidíme.

Jak pracuješ s tím, abys z toho nebyl příliš frustrovaný?
Většinou mi pomáhá přítelkyně nebo pejsek, se kterými vypnu od hokeje a nemyslím na něj. Takže pak přijdu v klidu a fresh znovu na zimák a pustím se do práce s čistou hlavou.

V poslední době se vám lépe daří v přesilovkách. Zaměřili jste se na ně hodně?
Nemyslím si, že bychom se tomu věnovali nějak víc než předtím, ale nějak nám to sedlo a padá nám to tam. Teď nám to funguje, tak snad nám to i dlouho vydrží. Osobně si myslím, že by to takhle mohlo jít i dál.

Taky na několik posledních zápasů dorazilo více fanoušků než dřív. Vnímáte to na ledě?
Zrovna já to vnímám a je to opravdu moc hezké, když lidé přijdou a podpoří nás. Čím víc dorazí lidí, tím je větší napětí zápasu a hned mám větší chuť do hry. Chci dát gól, aby lidi zařvali a mohli jsme slavit. Je to hezké!

Autor Eliška Ratiborská
Nepřehlédněte
ZÁPASY 24.2.2024

Zachráněni! Slávisté odváží z Frýdku potřebné tři body

Důležité body pro záchranu i do bojů o předkolo. Taková byla odměna pro vítěze sobotního duelu mezi Slavií a Frýdkem-Místkem. Sešívaní se dvakrát dostali do vedení, domácí ale skóre vždy srovnali. ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 23.2.2024

Junioři díky povedené třetí periodě deklasovali Kladno

Slávistická juniorka navzdory výsledkově nevydařené první polovině zápasu smetla Kladno výrazným rozdílem 9:2. Na ledě Rytířů přitom sešívaní po polovině základní hrací doby ztráceli dvě branky, ...

Číst více
MLÁDEŽ 22.2.2024

První místo udržet a pak uspět v play-off, velí deváťák Janoušek

Sešívaní deváťáci se po posledním zápase vyhoupli do čela nadstavby, ve které se jim zatím daří skvěle. Skvělý vstup do druhé fáze sezony prožil Šimon Janoušek, který se při výhře 6:2 nad Jihlavou ...

Číst více
OHLASY 22.2.2024

Priorita? Udržet Slavii, předkolo by byl bonus, říká Polák

Slavia se vítězstvím nad Prostějovem přiblížila k záchraně v Chance lize, stále ale potřebuje získat ještě dva body. „Pořád není nic hotového, musíme zvládnout poslední tři zápasy,“ potvrzuje v ...

Číst více
×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Frýdek-Místek
HC Slavia Praha