Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
24. listopadu 2022

Udělali jsme si to těžké už na začátku, ví Hanousek. Chyběly góly

Slávisté bohužel nestačili ani na Zlín, který si vybudoval důležitý náskok už v první třetině. V závěru utkání sice Slavia v šesti ještě snížila, na soupeře už ale nestačila. „Dá se najít asi tisíce faktorů, každopádně jsme asi zkrátka neměli štěstí,“ říká střelec jednoho ze dvou slávistických gólů Tomáš Hanousek.

Tomáši, jak jsi viděl zápas se Zlínem?
Zápas to byl dobrý. Bylo to hodně nahoru dolů. Bohužel jsme nechytli začátek, a i když se to pak lepšilo, tak nás začátek trochu skolil.

Myslíš tedy, že rozhodla už první třetina?
Nechci říkat, že úplně rozhodla zápas, to si nemyslím, ale udělali jsme si to těžké. A v podstatě celý zápas jsme potom dotahovali.

Co konkrétně chybělo k vítězství? Kromě gólů, samozřejmě…
Řekla jsi to správně, chyběly góly, ale myslím si, že celkově to nebylo až tak moc špatné. Tlačili jsme se do brány, měli nějaké střely od beků i útočníků. Na konci se nám podařilo dát druhý gól, ale bohužel to prostě někdy nestačí.

Právě v závěru jste si vytvořili velký tlak, který ale na vyrovnání nestačil. Proč to podle tebe nevyšlo?
Tlak jsme vytvořili díky hře šest na pět. A proč to nevyšlo? Dá se najít asi tisíce faktorů, každopádně jsme asi zkrátka neměli štěstí...

„Nevzdali jsme to a bojovali. Nicméně bohužel chyběly góly.“
Tomáš Hanousek o prohře se Zlínem

Takže najdeš i něco pozitivního, co bys na zápase vypíchl?
Jo, určitě. Zaprvé to, že jsme to nevzdali a bojovali jsme. Řekl bych i, že jsme se do toho zápasu vrátili – chvílemi jsme byli lepší. Nicméně bohužel chyběly góly. Myslím si, že šance jsme měli.

Ještě loni hrál Zlín extraligu, řada hráčů v kádru zůstala. Jak silný tým má?
Myslím si, že na papíře mají kádr hodně nabitý, což se potvrdilo i na ledě. Jsou to dobří a zkušení hráči, kteří vědí, jak naložit se šancemi. Soupeř to byl těžký, stejně jako zápas. Bohužel jsme ho prohráli.

Zmínil jsi, že jste byli chvílemi lepší. V čem?
Jak už jsem říkal, bylo to hodně nahoru dolů. Měli jsme dobrý forčeking, oni taky. Přišlo mi, že zápas byl takový padesát na padesát.

Tobě se podařilo na konci první třetiny snížit nenápadným nahozením po buly. Byl jsi překvapený, že puk skončil v brance?
Viděl jsem dva naše kluky zaparkované před bránou, tak jsem udělal krok dopředu a plácl to tam. Zkusil jsem je obstřelit nebo je aspoň netrefit, aby to šlo na gólmana. A vyšlo to.

Myslím si, že můj výkon může být lepší a lepší, hodnotí Hanousek

Dres Slavie jsi oblékl po více než měsíci, do zápasu jsi pak naposledy naskočil na začátku listopadu za Mladou Boleslav. Jak jsi byl spokojený se svým výkonem?
Myslím si, že pořád může být lepší a lepší.

V poslední době často skórují právě obránci. Čemu to přisuzuješ?
Asi to je tím, že spousta týmů chce hrát dole, nízko, stahuje se to do boxu a zužuje se hřiště, takže prostor pro nahrávky nahoru na beka a dvě vteřiny času na střelu tam jsou. Tím pádem, když bek vystřelí a má před bránou hráče, tak je to nebezpečné a může to vyjít.

Další zápas vás čeká v sobotu v Prostějově, se kterým jste v prvním utkání v říjnu prohráli. Jak se na něj připravíte, abyste mu porážku oplatili?
Určitě si řekneme o nějakých chybách, které jsme udělali v utkání se Zlínem, ale věřím, že najdeme i něco pozitivního. Každopádně musíme být určitě lepší už od prvního střídání.

Autor Eliška Ratiborská
Nepřehlédněte
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Slavící Strnad s Polákem: Nepopsatelný moment, vrátili jsme Slavii, kam patří!

Úspěch, jakým je postup do extraligy, se musí pořádně oslavit. Své o tom ví i Vojtěch Polák a Lukáš Strnad, kteří nastupovali za A-tým a náročnou sezonu zakončili v juniorce. Jejich mise pomoci ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video