Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY - MLÁDEŽ
28. března 2024

Ukázali jsme naši sílu, deset gólů je jen bonus, ví Polák

Pěti body (3+2) se výrazně podílel na první výhře juniorů v semifinále proti Šumperku. I díky Vojtěchu Polákovi slávisté vyhráli úvodní zápas v Edenu 10:2. „Jsem rád, že jsem to konečně protrhnul a přispěl jsem,“ byl po duelu spokojený dvacetiletý útočník.

Vojto, máte za sebou první utkání semifinále. Jak ho hodnotíš?
Úplně dobře jsme do něj nevstoupili. První třetina byla taková nahoru dolů, ale naštěstí jsme dali dva šťastné góly a vedli jsme 2:1. Ve druhé třetině jsme ukázali naši sílu, začali jsme hrát to, co jsme chtěli, a vyhráli ji. Ve třetí třetině jsme měli výkyvy, ale snažili jsme se to kontrolovat. Teď se musíme dobře připravit na druhý zápas.

Co se stalo na začátku první třetiny, kdy jste už ve druhé minutě inkasovali? Mohla to způsobit nervozita?
Jasně, nervozita v tom taky trochu určitě sehrála roli, ale myslím si, že jsme to podcenili. Mysleli jsme si, že v první třetině to půjde samo, ale samo nikdy nic nejde.

Pak ale přišly dva vaše rychlé góly a první část jste vyhráli 2:1. Co vám pak trenér říkal v kabině?
Ukazoval nám, co chce, abychom zlepšili a jak musíme hrát, abychom byli úspěšní. Začali jsme to pak dělat a myslím si, že jsme úspěšní byli.

S Lukášem máme chemii, pochvaluje si Polák

Zaznamenal jsi hattrick, stejně jako Viktor Štípek. Už jste se bavili s kapitánem Tomášem Joklem, jestli budete něco přispívat do kasy?
Jasně, kluci už mi říkali, že nějaké peníze nebo něco budu muset donést, což mě ale netrápí. Jsem rád, že jsem to konečně protrhnul a nějakými body jsem pomohl týmu.

Třetí branku jsi dal z trestného střílení. Věděl jsi dopředu, jak ho zakončíš?
Spíš to byla improvizace. Nejdřív jsem chtěl z bekhendu na forhend, a pak to poslat do prázdné brány, ale gólman se mi nehnul, tak jsem to musel poslat mezi nohy. Naštěstí to prošlo do brány.

Když jste vedli po dvou třetinách 6:1, říkali jste si, že byste chtěli dosáhnout na deset branek, nebo je to spíš takový bonus?
To je spíš bonus. Neříkali jsme si, že chceme dát desítku, ale že se chceme dobře připravit na druhé utkání, protože hrajeme za pár hodin.

Využili jste obě přesilovky. Překvapilo tě, že jste byli tak efektivní?
Jsme rádi, že nám přesilovky vyšly. Na tréninku jsme si je zkoušeli a potvrdilo se, že jsme v poslední době produktivní. Doufám, že to takhle bude pokračovat dál.

„Jsem rád, že jsem to konečně protrhnul a nějakými body jsem pomohl týmu.“
Vojtěch Polák o hattricku

Pomáhá ti, že máš v juniorce za spoluhráče i Lukáše Strnada, se kterým jste toho v letošní sezóně hodně odehráli v áčku?
Myslím, že spolu máme určitou chemii. Známe se v podstatě odmala, takže i to je výhoda. Je to můj dobrý kamarád, a když jsme spolu na ledě, tak je to dobré. Pomáháme si jak psychicky, tak i celkově.

Těší tě, že si můžeš ještě prodloužit sezónu v juniorce?
Je to super. Chceme hlavně udělat postup a úspěch pro Slavii a jsem rád, že můžu týmu pomoct.

Co čekáš od druhého utkání, které se hraje už v pátek od jedné odpoledne?
Myslím si, že Šumperk do něj bude chtít zase vlétnout naplno. My musíme hrát svoji hru a myslím si, že je přehrajeme.

Na vašich domácích zápasech v play-off nechybí kotel s bubnem a po utkání probíhá děkovačka jako u áčka. Jak si to užíváš?
Určitě jsme rádi, že nám chodí fandit a podporují nás. Jsou slyšet. Moc jim děkujeme a budeme se snažit, aby měli radost.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Slavící Strnad s Polákem: Nepopsatelný moment, vrátili jsme Slavii, kam patří!

Úspěch, jakým je postup do extraligy, se musí pořádně oslavit. Své o tom ví i Vojtěch Polák a Lukáš Strnad, kteří nastupovali za A-tým a náročnou sezonu zakončili v juniorce. Jejich mise pomoci ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video