9. srpen
Sparta Slavia
17:30
11. srpen
M. Boleslav Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
25. ledna 2022

V Edenu proběhla tradiční a úspěšná akce Pojď hrát hokej

V úterý 25. 01. 2022 se na Zimním stadionu Eden konala další akce s názvem Týden hokeje v rámci projektu Pojď hrát hokej. Oficiální začátek byl naplánovaný na 17.00 hod, už daleko předtím se na domácím stánku HC Slavia Praha objevovaly první děti. Nakonec jich dorazilo 49, k tomu se na ledě ukázalo i několik dětí, kterým ještě nebyly čtyři roky, a tak si alespoň vyzkoušely první krůčky na ledě.

Všichni malí účastníci se za pomoci rodičů nebo rodinných příslušníků zaregistrovali a v centru mládeže si vyzkoušeli první hokejové dovednosti. Nechyběla střelba na branku ani slalom s pukem mezi kužely. Poté pro děti a jejich rodiče byla připravena prezentace v centru mládeže o tom, co hraní ledního hokeje obnáší i co dětem přináší.

Po skončení samotné prezentace pak na obrazovce běželo video, které přitáhlo zájem hlavně dětí. Podívat se totiž mohly na to, jak probíhají tréninky na ledě i na nejslavnější okamžiky z historie nejenom slávistického hokeje.

Po čase stráveném v centru mládeže se děti dostaly i na led. V šatnách byla připravena výstroj na půjčení. Velký zájem byl zejména o hokejky. V několika prvních minutách mohli malí zájemci o hokej sledovat své vrstevníky, kteří už hokej ve Slavii hrají a připravili si pro své budoucí kamarády ukázku utkání v minihokeji.

Pro děti byly připraveny aktivity na mnoha stanovištích. Ty zdatnější si na jedné čtvrtině ledové plochy mohly proti sobě zahrát s pukem. Na jedné části kluziště pak bruslili úplní začátečníci s pomocí hrazdiček a slávistických juniorů a dorostenců. Děti si také vyzkoušely střelbu na branku, slalom mezi kužely, hru s míčkem i pukem. Mnoho dalších stanovišť bylo plně obsazeno.

Všichni si akci užili, a odnesli si s sebou domů spoustu hezkých dárků, ale především spoustu skvělých zážitků. Společně doufáme, že hokej pro ně bude ten správný sport.

Autor Klub
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 27.5.2022

Uděláme vše pro to, abychom si za áčko zahráli, shodují se mladíci bojující o místo

Každý tým prochází před začátkem nové sezony změnami. Kromě hráčů, kteří již podepsali smlouvy, se o místo v kádru ucházejí i další. „Konkurence je tady velká, musíme se o šanci poprat,“ říká jeden z ...

Přehrát video
ROZHOVORY 26.5.2022

Práce s dětmi mě strašně naplňuje, říká Lukáš Žejdl o svojí nové trenérské roli

Příprava na novou sezonu je v plném proudu, Lukáš Žejdl je jedním s hráčů, kteří se připravují individuálně. „Lépe vím, na čem musím pracovat,“ popisuje opora sešívaných. V rozhovoru mimo jiné ...

Číst více
ROZHOVORY 24.5.2022

Dřív jsem proti Slavii nerad hrál, usmívá se nová posila Jakub Matyáš

Slávistickou defenzivu vyztužil po dvou ofenzivních obráncích důrazný Jakub Matyáš, který se v osmadvaceti letech připravuje na své první profesionální angažmá jinde než na Moravě. „Bude to pro mě ...

Číst více
A-TÝM 22.5.2022

Rozlosování Chance ligy: Slavia začne v Třebíči, poté hostí v Edenu Sokolov

Sešívaní odstartují novou sezonu Chance ligy ve středu 14. září na ledě Třebíče, v Edenu se poprvé představí v sobotu 17. září od 17:00 proti Sokolovu. Oproti minulému ročníku se zvyšuje počet zápasů ...

Číst více