16. srpen
Kolín Slavia
17:30
18. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
MLÁDEŽ
2. srpna 2022

V Edenu se odehraje 26. ročník Memoriálu Jiřího Baráka, turnaj podporuje Praha

Od středy 3.8. do neděle 7.8. se bude konat už 26. ročník Memoriálu Jiřího Baráka. Tradiční turnaj pro mladé hokejisty pořádá po dvou letech pauzu kvůli covidovým opatřením za podpory hlavního města Prahy Slavia. Ta na ledě v Edenu přivítá Kladno, Tábor, slovenskou Trnavu a německé Drážďany.

Už po šestadvacáté se na Zimním stadionu v Edenu bude konat jeden z nejznámějších turnajů pořádaný Slavií. Pětice celků složených z hráčů ročníků 2006 a 2007 bude bojovat o výhru na Memoriálu Jiřího Baráka.

Jiří Barák patřil k největším slávistům, během svého života se neustále pohyboval kolem nejstaršího českého hokejového klubu. Trénoval mládežnická mužstva i sešívané áčko, stal se členem výboru ledního hokeje a byl ředitelem několika mládežnických turnajů.

V roce 1974 dostal funkci ředitele nově zastřešeného stadionu a pod jeho vedením se v Edenu konalo i několik zápasů mistrovství světa v roce 1985.

Ve Slavii se pohybovali i Barákovi potomci, syn Jindřich byl několik let v představenstvu klubu a vnuk prošel mládeží a v poslední sezóně patřil ke stabilním členům slávistického áčka. Působil ale i na Slovensku a zahrál si třeba i za Litoměřice.

Po smrti Jiřího Baráka v roce 1991 se na jeho počest koná turnaj nesoucí jeho jméno. Slavia bude obhajovat vítězství z předešlého ročníku.

Šestadvacátého ročníku se zúčastní pět týmů, hrát se bude systémem každý s každým, dohromady tedy bude k vidění deset utkání, po kterých se vytvoří konečná tabulka. Žádné vyřazovací boje se konat nebudou.

Aktuální informace o turnaji najdete na oficiální facebookové stránce turnaje.

Autor David Mencl
Nepřehlédněte
PREVIEW 15.8.2022

Poprvé v přípravě proti soupeři z Chance ligy, slávisté míří do Kolína

Příprava na novou sezonu je v plném proudu a už v úterý čeká svěřence Jiřího Vebera třetí zápas během sedmi dnů – Slavia tentokrát míří na led prvoligového Kolína. Naváže tam na povedený start ...

Číst více
ZÁPASY 11.8.2022

První výhra v přípravě! Slavia zvítězila v Mladé Boleslavi

Slavia se po derby se Spartou představila na ledě dalšího extraligového klubu. V Mladé Boleslavi se dvakrát dostala do vedení a na gól Robina Všetečky z 58. minuty už Bruslaři odpovědět nedokázali. ...

Číst více
OHLASY 10.8.2022

Od derby se můžeme odrazit, komentuje útočník Knotek

Sešívaní mají za sebou první přípravné utkání, ve kterém v závěru těsně podlehli pražskému rivalovi. V zápase přitom dokázali smazat dvoubrankový náskok soupeře. „Dělali jsme chyby, ale na první ...

Číst více
FANOUŠCI 3.8.2022

Rozlučka Jardy Bednáře a Marka Tomici se blíží! Nenechte si ujít Eden plný hvězd

Na hokejovou rozlučku Jardy Bednáře a Marka Tomici dorazí řada hokejistů, kteří nastupovali společně se slávistickými legendami v jednom týmu, ale i další hvězdy. Nebudou chybět ani hráči z NHL Tomáš ...

Číst více