V přípravě poprvé doma! Slavia v Edenu vyzve kazašský Pavlodar

08.08.2019, Martina Kramerová

Po duelech s extraligovými celky Kladnem a Spartou čeká sešívané přípravný zápas číslo tři. V něm se svěřenci trenéra Říhy utkají s Pavlodarem. Zatímco předchozí utkání Slavia odehrála vždy na ledě soupeře, tentokrát se poprvé představí doma. A v prostředí Edenu chce po dvou porážkách oslavit triumf. Podaří se červenobílým konečně potěšit vlastní fanoušky?

První zápas přípravy slávistům jen těsně nevyšel, když proti Rytířům padli výsledkem 4:6. Ten druhý na ledě pražské Sparty už byl daleko jednoznačnější. Tradiční rival sešívaným nasázel pět branek a v jediném derby sezony se mohl radovat ze sladkého triumfu 5:0. Nejvíc zářil bývalý slávista Vladimír Růžička mladší, který vstřelil dvě branky.

Takovým výsledkem porazila Slavia Irtyš v loňské přípravě.

„Myslím si, že zápas se zlomil po našich individuálních chybách, prostě docházelo dost často k přečíslení, kde to na konci dávali do prázdné brány. Tomuto se musíme co nejvíce vyvarovat i do začátku naší soutěže, jinak budeme i tam potrestáni,“ řekl o prohře v derby forvard Jiří Doležal.

On i jeho spoluhráči tak mají co odčiňovat. Prospět by jim určitě měla změna prostředí. V rámci série přátelských bitev se totiž poprvé představí na domácí půdě v Edenu. Tentokrát vyzvou zahraničního soupeře – kazašský Irtyš Pavlodar.

Kazaši se v Čechách v rámci zahraničního tripu připravují už pár dní, během kterých stihli odehrát dvě utkání. Nejprve vyzvali Jihlavu, již porazili těsným výsledkem 3:2, poté se utkali s Benátkami. Na ty už recept najít nedokázali a prohráli vysoko 0:4.

Pavlodar? Tři tituly i prohra s Benátkami

Účastník Kazašské hokejové ligy ale není neznámý soupeř ani pro Slavii. Červenobílý celek už s Irtyšem měl co dočinění loni v létě, kdy se s ním střetl rovněž během přípravy. A bitva to byla vítězná. Slavia tehdy vyhrála 3:2.

Ani tentokrát ale sešívané nečeká nic jednoduchého. Kazaši patří ve své zemi k velmi úspěšným celkům. Od vzniku klubu v roce 2003 získali třikrát mistrovský titul, loni a předloni však skončili už ve čtvrtfinále.

Pro Čechy není klub vůbec neznámý. V sezoně 2013/2014 v Irtyši působili brankář Marek Pinc, obránce Lukáš Bolf a útočník Tomáš Vak.

Jak se proti kazašskému týmu Slavii povede? Zápas začíná v pátečních 17:00. Na první domácí duel nové sezony přijďte sešívané určitě podpořit, vstupné stojí, stejně jako na všechny přípravné zápasy, 50 Kč.