5. srpen
Slavia Sparta
17:30
10. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
15. května 2021

V příští sezoně bych chtěl zlepšit produktivitu, hlásí útočník Pšenička

Tomáš Pšenička přišel do Slavie z Ústí nad Labem v průběhu minulého ročníku a součástí party v Edenu bude po podpisu smlouvy i nadále. Proč se rozhodl zůstat, jak zvládá start suché přípravy nebo co si slibuje od nové sezony? Přečtěte si rozhovor s dvaadvacetiletým útočníkem na našem webu.

Se Slavií jsi podepsal kontrakt na novou sezonu, jak probíhala jednání o nové smlouvě?
Pan Veber mě oslovil s tím, že o mě má zájem a popravě jsem se moc dlouho rozmýšlet nemusel. Už při svém příchodu jsem uvažoval, že budu hrát ve Slavii i další rok. Žádné jiné nabídky jsem ani nehledal a mám velkou radost, že tu můžu být.

Hrál v rozhodování roli i fakt, že zůstaneš v Praze, kde ses narodil a navíc v týmu, který zůstává z velké části stejný jako v minulé sezoně?
Ano, hrálo to u mě důležitou roli i s ohledem na to, že v Praze studuju vysokou školu.

Před sezonou došlo ke změně v trenérském složení. Co od spolupráce s novými trenéry očekáváš?
Jsem zvyklý přijmout takovou roli, jakou mi trenéři přidělí. Osobně bych chtěl hlavně zlepšit svoji produktivitu tak, abych pomohl Slavii k lepšímu postavení v tabulce než v předchozí sezoně.

V mládeži jsi hrál spoustu let na Spartě. Jak bereš vzájemnou rivalitu? A nesmáli se ti třeba kamarádi, že teď hraješ za „nepřítele“?
Samozřejmě tam vždy rivalita byla, je to přece jen pražské derby. Ale spoustu kluků tady už jsem znal a po zápasech jsme byly vždy kamarádi. Nikdo z kamarádů se mi za to nesmál. Každý z nich ví, že jak Slavia, tak Sparta patří mezi špičkové kluby a hokejový život s sebou tyto změny přináší. Zároveň hodně kamarádů ze školy fandí Slavii.

„Moc dlouho jsem se rozmýšlet nemusel, už při svém příchodu jsem uvažoval, že budu hrát ve Slavii i další rok.“
Tomáš Pšenička o nové smlouvě ve Slavii

A-týmu už začala příprava na novou sezonu. Jak ses na společnou suchou těšil?
Musím říct, že letos jsem se na letní přípravu těšil. Těšil jsem se, až se zase potkám s klukama z kabiny, ale také na to, že nebudu muset jen sedět doma, když se letos pomalu nedalo nikam odjet.

Jak první tréninky probíhají. Co všechno je na programu?
Trénujeme na dvě party a tréninky jsou rozdělené na dvě části. V první části máme sílu v posilovně, kdy cvičíme buď horní nebo dolní část těla. V druhé částí se dělá kondice, kdy se buď běhá nebo se dělá kondice zábavnou formou. Takže hrajeme třeba fotbal nebo basket.

Co ty a suchá všeobecně? Zvládáš ji v pohodě, nebo je to pro tebe spíš taková předsezonní noční můra?
Já osobně se suchou přípravou problém nemám. Samozřejmě jsou věci, které na letní přípravě nemám úplně nejradši, ale problémy mi nedělají.

Co tě na suché baví a co naopak ne? Je něco, co třeba vyloženě nesnášíš?
Preferuji posilovnu. Důvodem je i to, že s mojí postavou a váhou není běhání úplně jednoduché, ale snažím se běhat co nejlépe. Myslím si, že kondiční příprava na sezonu bez běhání se udělat nedá a je velmi důležitá.

Snažil ses trénovat a udržovat se i v době volna, nebo jsi úplně vypnul a relaxoval?
Nějaké volno jsem si dal. Sezona sice byla kratší a hrálo se méně zápasů, ale stejně si člověk potřebuje odpočinout. Ale snažil jsem se trénovat už před nástupem na společnou letní přípravu.

Autor Martina Kramerová
Nepřehlédněte
FANOUŠCI 4.6.2021

Přijďte si zahrát beach volejbal s hráči Slavie!

Pátý ročník beach volejbalového turnaje smíšených týmů hráčů a fanoušků se uskuteční na kurtech za sportovní halou Eden v úterý 22. června od 17:30. Zahrát si může každý bez rozdílu pohlaví, věku či ...

Číst více
ROZHOVORY 17.6.2021

Na roli lídra jsem připravený a těším se na to, hlásí Petr Kafka

Do tohoto týdne trénoval individuálně, teď už se ale Petr Kafka připravuje společně s týmem. Jednatřicetiletý útočník podepsal ve Slavii novou smlouvu a těší se na příští sezonu. „Myslím si, že jsem ...

Číst více
ROZHOVORY 15.6.2021

Poletín: Jestli jsme staří nebo mladí? To je jedno, chceme od začátku sbírat body

Slávisté vyjeli v pondělí na led a byl u toho i útočník Michal Poletín, který se doposud připravoval individuálně. Podobně jako ostatní hráči i fanoušci, také on už vyhlíží přípravné zápasy, nejvíc ...

Číst více
ROZHOVORY 12.6.2021

Od Chance ligy čekám kvalitní hokej. Bude se to řezat už od prvního kola, myslí si Knotek

Až v příštím týdnu vyjedou slávisté v rámci přípravy na novou sezonu na led, nebude u toho chybět ani nejnovější posila Tomáš Knotek. Jedenatřicetiletý útočník si zahraje v první lize po deseti ...

Číst více