Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
12. srpna 2014

Vas a Weissmann podepsali roční kontrakty, další útočníci neuspěli

Po zápase s Vladivostokem vyřadili trenéři z kádru čtveřici útočníků, kteří bojovali o místo v kádru. Slávistický dres neobléknou Jan Heřman, Petr Stloukal, Lotyš Elvijs Biezais ani Slovák Richard Lelkeš. Roční smlouvy klub uzavřel s Erikem Weissmannem a Jánosem Vasem.

"Oba jsou zkušení centři, které jsme potřebovali. Věříme, že budou pro náš tým přínosem," řekl k angažování nové dvojice hráčů Ladislav Lubina.

Třicetiletý maďarský hokejista János Vas byl v minulosti draftovaný Dallasem. Ten si ho vybral ve druhém kole jako dvaatřicátého v pořadí, ale nejslavnější hokejovou soutěž na světě neokusil, představil se pouze v AHL. Další roky strávil převážně ve Švédsku, poslední dvě sezony pak ve Francii. Tam sbíral více než bod na zápas.

Šestatřicetiletý slovenský útočník Erik Weissmann už si českou nejvyšší soutěž v minulosti vyzkoušel. V sezoně 2003/04 oblékal dres Zlína, o tři roky později pak hájil barvy Vítkovic. Poslední sezonu strávil v Nových Zámcích, kde prožil vydařený ročník. Rodák z Bratislavy odehrál 43 zápasů, ve kterých posbíral 57 kanadských bodů za 21 vstřelených branek a 36 asistencí. Dalších osm bodů pak zaznamenal v osmi zápasech play-off.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
A-TÝM 20.4.2021

Aukce hraných dresů končí ve středu!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílou sadu hraných dresů můžete dražit do 21. dubna. V aukci, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

Číst více
HISTORIE KLUBU 19.4.2021

120 let nejstaršího klubu: První reprezentační zápasy odehráli slávisté

Nastoupili ve svetrech Slavie, jezdeckých rajtkách a prohráli všechny čtyři zápasy. Přesto se účastníci prvního turnaje české hokejové reprezentace nesmazatelně zapsali do historie. První sestavu ...

Číst více
MLÁDEŽ 16.4.2021

Šimon Slavíček jede do Texasu na mistrovství světa!

Velký úspěch pro slávistického útočníka Šimona Slavíčka! V konkurenci o rok starších hráčů se dokázal prosadit do širšího kádru osmnáctky pro mistrovství světa, které se uskuteční od 26. dubna do 6. ...

Číst více
A-TÝM 14.4.2021

Informace pro držitele permic: Za podporu klubu můžete získat dárek a jméno na dresu

Přestože jsme po většinu sezony nemohli přivítat fanoušky v Edenu osobně, velice si vážíme podpory, které se nám dostávalo především prostřednictvím sociálních sítí. Pro držitele permanentek máme ...

Číst více