Vas a Weissmann podepsali roční kontrakty, další útočníci neuspěli

12.08.2014, Jakub Mezlík

Po zápase s Vladivostokem vyřadili trenéři z kádru čtveřici útočníků, kteří bojovali o místo v kádru. Slávistický dres neobléknou Jan Heřman, Petr Stloukal, Lotyš Elvijs Biezais ani Slovák Richard Lelkeš. Roční smlouvy klub uzavřel s Erikem Weissmannem a Jánosem Vasem.

"Oba jsou zkušení centři, které jsme potřebovali. Věříme, že budou pro náš tým přínosem," řekl k angažování nové dvojice hráčů Ladislav Lubina.

Třicetiletý maďarský hokejista János Vas byl v minulosti draftovaný Dallasem. Ten si ho vybral ve druhém kole jako dvaatřicátého v pořadí, ale nejslavnější hokejovou soutěž na světě neokusil, představil se pouze v AHL. Další roky strávil převážně ve Švédsku, poslední dvě sezony pak ve Francii. Tam sbíral více než bod na zápas.

Šestatřicetiletý slovenský útočník Erik Weissmann už si českou nejvyšší soutěž v minulosti vyzkoušel. V sezoně 2003/04 oblékal dres Zlína, o tři roky později pak hájil barvy Vítkovic. Poslední sezonu strávil v Nových Zámcích, kde prožil vydařený ročník. Rodák z Bratislavy odehrál 43 zápasů, ve kterých posbíral 57 kanadských bodů za 21 vstřelených branek a 36 asistencí. Dalších osm bodů pak zaznamenal v osmi zápasech play-off.