6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
3. června 2020

Ve Slavii se buduje skvělý tým. Už se těším na sezonu, říká Kružík

Nejnovější posilou slávistického kádru je útočník Daniel Kružík, který byl v uplynulé sezoně jedním z tahounů ústeckého Slovanu. Také ve Slavii by měl přispět především svoji produktivitou. „Vedení i trenéři ode mě očekávají, že budu bodovat, udělám pro to maximum,” slibuje třiadvacetiletý forvard.

Co rozhodlo o tom, že budeš v nadcházející sezoně hájit barvy Slavie?
Slavia o mě projevila zájem, abych tady příští sezonu hrál a její nabídka mě oslovila. Jednání byla ze strany klubu výborná, dohodli jsme se na všech podmínkách a navzájem jsme si vyšli vstříc. Vážím si toho, že taková možnost přišla.

Daniel Kružík podepisuje smlouvu

Nebude to poprvé, co oblékneš sešívaný dres, v sezoně 2016/17 jsi zde odehrál 22 zápasů. Jak na tehdejší angažmá vzpomínáš?
Byla to tehdy moje první zkušenost v dospělém hokeji, takže bodově to pro mě samozřejmě nebyla povedená sezona, ale Slavii jsem každopádně vzpomínal v dobrém.

Jak ses od té doby změnil jako hráč?
Postupně jsem nasbíral cenné zkušenosti jak na Kladně, v Ústí, tak i při mém krátkém angažmá v Bratislavě. Doufám, že se tyhle zkušenosti projeví jak herně, tak bodově v další sezoně.

Většinu loňské sezony jsi strávil v Ústí, kde jsi byl druhý nejproduktivnější hráč týmu...
Měl jsem tam hodně prostoru pro svůj rozvoj a spoustu času na ledě při zápasech, takže si myslím, že ty body vyplynuly právě z toho.

Sezonu jsi ale nakonec dohrával v Bratislavě...
V Ústí jsme už neměli šanci na postup do play-off, proto jsem se rozhodl využít nabídky ze Slovenska, kterou mi sehnal můj agent David Pauliak. V Bratislavě jsem byl hodně spokojený, byl tam skvělý tým, který mohl postoupit do extraligy. Bohužel kvůli předčasnému ukončení sezony jsme nakonec stihli postoupit pouze přes první kolo play-off.

„Na postupovou sezonu rád vzpomínám a chtěl bych si ten pocit ještě někdy zopakovat. Třeba právě na Slavii.“
Daniel Kružík o jednom ze svých hokejových přání

Jakou roli bys měl mít ve Slavii?
Vedení i trenéři na Slavii ode mě očekávají, že budu bodovat i v příští sezoně, proto doufám, že to tak bude. Já pro to udělám maximum.

Jaké máš od nové sezony očekávání?
Na novou sezonu se velmi těším, buduje se tu skvělý tým, jak po hokejové, tak i po lidské stránce. Myslím si, že vytvoříme dobrou partu a v sezoně ukážeme, že naše cíle jsou ty nejvyšší.

Ty už sis v první lize jednou nejvyšší cíl splnil, když jsi s Kladnem před dvěma lety postoupil do extraligy. Jak na to s odstupem času vzpomínáš?
Byl to skvělý pocit, celé play-off i baráž nás podporoval plný stadion fanoušků. Moc rád na to vzpomínám a rád bych si to ještě určitě zopakoval. Třeba právě na Slavii.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více
A-TÝM 30.6.2020

Přípravu jsme zaměřili na sílu a dynamiku, v sobotu byly běhy, přibližuje trenér Doležal

Sešívaným skončila v pondělí suchá část letní přípravy. Po osmi náročných týdnech je čeká krátká dovolená, po níž už vyjedou na led. Asistent trenéra Jiří Doležal vypráví v rozhovoru o uplynulém ...

Číst více
MLÁDEŽ 27.6.2020

Slavíček s Hrdličkou dostali pozvánku do reprezentace U17

Útočník Šimon Slavíček a obránce Jakub Hrdlička patřili v loňské sezoně mezi stabilní členy reprezentačního výběru do 16 let a nyní figurují i v nominaci na první akci reprezentační sedmnáctky. Tu ...

Číst více