OHLASY
24. března 2021

Ve středu musíme odvést stoprocentní výkon a zápas zvládnout, velí Tomáš Šmerha

Slavia v dramatickém třetím utkání plném zvratů zvítězila nad Kladnem 6:5 po prodloužení a snížila tak stav série na 1:2. „Proti takovému soupeři je třeba hrát všechno na jistotu a zvítězit za každou cenu,“ hlásí před čtvrtým střetnutím, které se odehraje ve středu v Edenu, útočník Tomáš Šmerha.

Tomáši, Slavia ve třetím utkání proti Kladnu zvítězila 6:5 po prodloužení. Jak bys ho zhodnotil?
Vyhráli jsme, což je pro nás důležité. Ve středu to tady musíme znovu urvat a srovnat sérii na 2:2.

Během celého zápasu bylo na ledě cítit velké napětí. I ty ses zapojil do několika šarvátek. Cítil jsi onu pověstnou atmosféru play-off?
Už s Třebíčí to byla válka a teď je to ještě více znát, protože proti nám hrají opravdu dobří hokejisté a o to je to lepší. Napětí nebylo znát jen tentokrát, ale už i v předešlých zápasech.

Do zápasu jste vstoupili aktivně a po první třetině jste vedli 2:0. Ty jsi byl u obou gólů – nejdříve jsi přihrával Petru Kafkovi, který už měl před prázdnou brankou snadnou práci. Jak se ti dnes v útoku se zkušeným duem Kafka-Vampola hrálo?
My už jsme spolu odehráli některé zápasy v základní části, pak jednotlivé formace trenér trochu proházel. Naším úkolem bylo dávat góly, což se dařilo, a to je dobře. S kluky se mi hraje skvěle.

Druhý gól jsi sám vstřelil po poměrně nepřehledné situaci před brankou. Jak se ti nakonec podařilo puk dostat za záda brankáře Košarišťana?
Došlo tam k nahození puku na gólmana, ten ale střelu jen vyrazil. Jeden z protihráčů chtěl kotouč odpálit a odjel ode mě, já jsem puk chytil do kalhot. Brankář pak proti mně vyjel, já jsem si kotouč potáhl do forhendu a stačilo se trefit do prázdné branky.

„Už s Třebíčí to byla válka a teď je to ještě více znát, protože proti nám hrají opravdu dobří hokejisté a o to je to lepší.“
Tomáš Šmerha o atmosféře play-off

Druhá část zápasu vám moc nevyšla a Kladno se během ní prosadilo hned pětkrát. Čím to podle tebe bylo?
Bylo to špatným vstupem do třetiny. Začínali jsme v oslabení, soupeři jsme dali zbytečně moc prostoru a nehráli jsme dobře. Všude jsme byli pozdě, jako kdybychom do akcí šli jen na 50 procent. To určitě musíme zlepšit do dalších zápasů, protože proti takovému soupeři je třeba hrát všechno na jistotu a zvítězit za každou cenu.

Pouhou sekundu před koncem třetiny jste ale vstřelili gól a přiblížili jste se tak Kladnu na dostřel. Jak moc vám tato trefa pomohla směrem k poslední dvacetiminutovce?
Jsem opravdu rád, že to tam na poslední chvíli padlo. I potom v kabině jsme se bavili o tom, že takový gól těsně před koncem třetiny rozhodí každý tým, ať je to Kladno nebo kdokoliv jiný. Do třetí části jsme šli s tím, že se porveme o vyrovnání, což se povedlo, a to bylo opravdu důležité.

Čtvrté utkání proti Kladnu vás čeká už ve středu. Jak tobě osobně dva zápasy po sobě vyhovují?
Je to pochopitelně náročné, ale od toho máme letní přípravu, během které trénujeme, abychom v sezóně odváděli stoprocentní výkony. To musíme předvést i ve středu a zápas zvládnout.

Autor Jan Spurný
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.