23. září
Slavia Přerov
18:00
25. září
Chomutov Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ROZHOVORY
8. září 2019

Ve středu začíná nová sezona. Už se těším na ty emoce, říká Brož


Nový ročník Chance ligy je za dveřmi! Sešívaní hostí ve středu v Edenu od 18:00 Ústí nad Labem a měl by u toho být i útočník Jaroslav Brož, jeden z hráčů ročníku 2000, kteří před několika dny podepsali první profesionální smlouvy. Přečtěte si rozhovor s devatenáctiletým hokejistou o minulé sezoně nebo o vyhlídkách do té nové.

V loňské sezoně sis poprvé zahrál za áčko Slavie v Chance lize, jak obtížný byl přechod z juniorského hokeje?
V dospělém hokeji je rozhodně méně prostoru a pro nás mladé hráče je to i hodně o nervozitě. Uvidíme, jaké to bude v téhle sezoně, já doufám jen v to nejlepší.

Za dvacet zápasů jsi toho ale loni stihl poměrně dost, první gól, hattrick, jak vzpomínáš na tyhle okamžiky?
Na takové okamžiky se vzpomíná skvěle, na druhou stranu byla v uplynulé sezoně i spousta špatných věcí jako nepostoupení do play-off s áčkem nebo vypadnutí ve čtvrtfinále s juniorkou. Snad budou v nadcházející sezoně převládat ty hezké okamžiky.

Kromě toho, že jsi nastupoval v áčku, jsi zároveň táhl juniorku a reprezentoval jsi Českou republiku v kategorii do 19 let, jak bylo pro tebe náročné zvládnout takovou porci zápasů?
Sezona byla dlouhá a náročná, ale zvládnout se to rozhodně dalo. Když přijde nominace do reprezentace, tak to se jako přítěž nebere. Byl jsem moc rád, když jsem mohl takhle někam jet.

S reprezentací do 19 let jsi absolvoval tři akce, jaká to byla pro tebe zkušenost hrát mezinárodní zápasy proti kvalitním evropským týmům?
Nejzajímavější to bylo určitě proti Rusákům, celá jejich lajna byli kluci z KHL. Ale moc jsem si užil každou akci, na které jsem byl.

S juniorkou jste se probojovali mezi osm nejlepších týmů v republice, bereš to jako úspch nebo cítíš, že jste měli na to dostat se dál?
Když se ohlédneme zpátky, tak to není špatný výsledek, ale přes Chomutov jsme měli šanci přejít, všichni jsme tomu věřili. Ale co bylo, to bylo, teď se zas musíme dívat dopředu.

Před několika dny jsi podepsal ve Slavii svoji první profesionální smlouvu, co to pro tebe znamená?
Smlouva pro mě představuje hlavně to, že mám možnost hrát za Slavii. A chtěl bych ji využít co nejvíce to půjde.

Už ve středu startuje nová sezona, jak se na ni těšíš a co si od ní slibuješ?
Těším se moc, doteď to bylo hlavně samé trénování. Už se zase těším na ty emoce. Já osobně chci hlavně hrát, držet se ve čtyřech pětkách a být přínosem pro tým.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ZÁPASY 21.9.2019

Stíhací jízda nestačila. Slávisté padli s Motorem

Drama, které skončilo prohrou. Slavia se v rámci 5. kola Chance ligy utkala s Motorem a z jihu Čech si odváží porážku 2:4. Přestože v polovině zápasu sešívaní prohrávali už 0:3, dokázali se dvěma ...

Číst více
A-TÝM 17.9.2019

Sešívaná sobota! S fotbalovým lístkem či permicí na Porubu zdarma

Slavia posouvá termín zápasu 28. září proti Porubě na dřívější čas, aby fanoušci pohodlně stihli večerní fotbalové utkání. Sobotní hokejový duel odehrajeme místo původně plánovaných 17 hodin už od ...

Číst více
MLÁDEŽ 20.9.2019

ŽIVĚ: Sledujte v sobotu přímé přenosy z juniorky i dorostu

Sledujte živě na našem webu 5. kolo juniorské soutěže O pohár DHL Slavia - Salzburg a 4. kolo dorostenecké extraligy Slavia - Pardubice. Oba duely se hrají v sobotu v Edenu, junioři začínají ve ...

Číst více
PREVIEW 20.9.2019

Slávisté se představí na ledě favorita. Prodlouží vítěznou sérii?

Jeden silný celek sešívaní ve středu na vlastním ledě skolili, další je čeká hned v sobotu. Po tříbodové výhře nad Jihlavou míří slávisté do Českých Budějovic, kde se pokusí překvapit největšího ...

Číst více
Nepřehlédněte
×
Odehrané v 16:00 | Muži
ČEZ Motor České Budějovice
HC Slavia Praha
×
Odehrané v 12:00 | Jun.
HC Slavia Praha
Red Bull Salzburg
×
Odehrané v 15:00 | Dor.
HC Slavia Praha
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice