Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
2. února 2014

Velká smůla! Sobotka se zranil a přijde o Hry v Soči

Vladimíru Sobotkovi zkrátka start za seniorskou reprezentaci asi není přán. Hned dvakrát mu nominaci do národního mužstva zhatilo zranění a nyní se nesmlouvavá rána osudu ozvala do třetice, když mu sebrala vysněnou účast na olympijských hrách v Soči. V pátečním utkání jeho St. Louis proti Carolině si totiž Sobotka zranil levé koleno a podle stránek NHL.com je jeho účast na turnaji vyloučená.

Zarputilý bojovník, skvělý útočník i oblíbený člen jakékoli kabiny, to všechno je odchovanec Třebíče a Slavie Vladimír Sobotka. Také by však na něj pasovala vizitka pěkného smolaře. Účast v reprezentaci mu totiž nevyjde ani tentokrát, hokejová reprezentace si v Soči bude muset pomoci bez něj.

Kritickým okamžikem pro něj byl střet se zadákem Caroliny Justinem Faulkem. Plavovlasý hokejista dojížděl puk za bránou soupeře, nebyl zpevněný a po srážce s Faulkem nekontrolovaně upadl na mantinel. Do útrob stadionu ho museli odvést spoluhráči a lékařské vyšetření následně potvrdilo, že je zle. Podle prvních zpráv by měl být Sobotka mimo hru až čtyři týdny.

Trenér St. Louis Ken Hitchock ale nikomu nic nevyčítá. Naopak potrdil, že šlo o čistý zákrok. „Je to hokej, tohle se v něm stává. Nebyla v tom ničí vina,“ řekl jasně.

Sobotka tak ze dne na den přišel o dosavadní vrchol kariéry. „Kdyby se to (účast v Soči) povedlo, byl bych samozřejmě moc šťastný. Poperu se o to, konkurence je však obrovská,“ říkal v červnu v rozhovoru pro stránky Slavie.

A formu měl vskutku skvělou. Ve 46 zápasech nasbíral 7 gólů a 18 asistencí, v tabulce plus/mínus má navíc kladných 17 bodů. Trenér Alois Hadamzcik by ho jistě využil i při hře v oslabení, nakonec ale bude muset sáhnout po někom jiném.

Autor Ondřej Huml
Nepřehlédněte
A-TÝM 31.3.2020

Pasovali nás na konec tabulky, ale my jsme všem ukázali, říká Novák

Mladý tým plný očekávání dotáhl k postupu do vyřazovacích bojů. A sám zažil sezonu plnou jubileí. Kapitán Slavie Jan Novák si odkroutil svůj třetí kompletní ročník po návratu do Edenu. Přečtěte si ...

Číst více
A-TÝM 30.3.2020

Trénink slávistických gólmanů pod vedením Romana Málka

Jak vypadá trénink slávistických gólmanů s Romanem Málkem, který byl sám vynikajícím brankářem? Nahlédněte s námi pod pokličku každodenního gólmanského rituálu, který rozhodně nespočívá jen v chytání ...

Přehrát video
MLÁDEŽ 31.3.2020

Mladí slávisté dostávají tréninkové plány a plní výzvy

Vzhledem k vládním nařízením, které zastavily veškerou organizovanou sportovní činnost v celé zemi, aby nedošlo k dalšímu šíření koronaviru, musela Slavia přistoupit ke změnám v přípravě mladých ...

Číst více
ROZHOVORY 27.3.2020

Přišlo mi, že brána je strašně malá, vzpomíná Málek na mistrovskou sezonu

Už tomu bude pět let, co naposledy profesionálně chytal. Během své kariéry zažil mnoho úspěchů a zařadil se mezi nejlepší maskované muže v české extralize. Dlouholetý slávistický gólman a současný ...

Číst více