18. leden
Slavia Přerov
15:00
22. leden
Litoměřice Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
2. února 2014

Velká smůla! Sobotka se zranil a přijde o Hry v Soči

Vladimíru Sobotkovi zkrátka start za seniorskou reprezentaci asi není přán. Hned dvakrát mu nominaci do národního mužstva zhatilo zranění a nyní se nesmlouvavá rána osudu ozvala do třetice, když mu sebrala vysněnou účast na olympijských hrách v Soči. V pátečním utkání jeho St. Louis proti Carolině si totiž Sobotka zranil levé koleno a podle stránek NHL.com je jeho účast na turnaji vyloučená.

Zarputilý bojovník, skvělý útočník i oblíbený člen jakékoli kabiny, to všechno je odchovanec Třebíče a Slavie Vladimír Sobotka. Také by však na něj pasovala vizitka pěkného smolaře. Účast v reprezentaci mu totiž nevyjde ani tentokrát, hokejová reprezentace si v Soči bude muset pomoci bez něj.

Kritickým okamžikem pro něj byl střet se zadákem Caroliny Justinem Faulkem. Plavovlasý hokejista dojížděl puk za bránou soupeře, nebyl zpevněný a po srážce s Faulkem nekontrolovaně upadl na mantinel. Do útrob stadionu ho museli odvést spoluhráči a lékařské vyšetření následně potvrdilo, že je zle. Podle prvních zpráv by měl být Sobotka mimo hru až čtyři týdny.

Trenér St. Louis Ken Hitchock ale nikomu nic nevyčítá. Naopak potrdil, že šlo o čistý zákrok. „Je to hokej, tohle se v něm stává. Nebyla v tom ničí vina,“ řekl jasně.

Sobotka tak ze dne na den přišel o dosavadní vrchol kariéry. „Kdyby se to (účast v Soči) povedlo, byl bych samozřejmě moc šťastný. Poperu se o to, konkurence je však obrovská,“ říkal v červnu v rozhovoru pro stránky Slavie.

A formu měl vskutku skvělou. Ve 46 zápasech nasbíral 7 gólů a 18 asistencí, v tabulce plus/mínus má navíc kladných 17 bodů. Trenér Alois Hadamzcik by ho jistě využil i při hře v oslabení, nakonec ale bude muset sáhnout po někom jiném.

Autor Ondřej Huml
Nepřehlédněte
A-TÝM 17.1.2020

Xiaomi se stává novým významným partnerem Slavie

HC Slavia Praha nově navázala spolupráci s Xiaomi, která je v České republice velice známá především pro své chytré produkty. Rychle rostoucí společnost se stává stále oblíbenější značkou v oblasti ...

Číst více
MLÁDEŽ 17.1.2020

Dorost hostí v Edenu Třinec, sledujte zápas živě!

Dorostenci Slavie hostí v pátek od 18:00 v Edenu Třinec. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na našem webu.

Číst více
PREVIEW 17.1.2020

Třetí korálek v řadě? Do Edenu míří Přerov

Slávisté vítězstvím nad Porubou přerušili sérii porážek, nesmírně cenné vítězství si pak ve středu připsali i na ledě suverénního Motoru. Neméně těžký duel je ale čeká i v sobotu, do Vršovic totiž ...

Číst více
A-TÝM 17.1.2020

Legenda legendám: Slávisté budou mít na dresu podobiznu Petra Kadlece

HC Slavia Praha se připojila k dobročinnému projektu Legenda legendám, během něhož obléknou kluby v celé České republice dresy s podobiznou vlastní legendy. Slavia zvolila pro tuto příležitost ...

Číst více
×
Dnes v 16:15 | Jun.
ČEZ Motor České Budějovice
HC Slavia Praha