Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
9. prosince 2019

Věřil jsem, že to tam Honzovi Novákovi spadne, říká Málek

Po delší době se od úvodních minut postavil do sešívaného brankoviště. Roman Málek dokázal Slavii v důležitých momentech duelu s Trhači podržet a po vítězném zápase si vyslechl komplimenty i ze soupeřovy strany. „Kluci z Kadaně říkali, ze se mi to povedlo, hlavně brankář Neužil, který mě připodobnil k mému tátovi,“ hodnotil veledůležitý zákrok ze závěru zápasu mladý brankář.

Zápas byl hodně dramatický, ve druhé třetině vypadalo, že si Slavia výhru pohlídá, ale nakonec to bylo drama, co se tam přihodilo?
Určitě to byl pro nás všechny hodně těžký zápas. Sice jsme vedli, ale pak jsme o to vedení přišli tím, že jsme ztratili kotouč ve vlastním pásmu a následně se soupeř ocitl volný před brankou a vystřelil. Mně to tam zapadlo mezi nohy. A pak při třetím inkasovaném gólu šla přihrávka před bránu na volného hráče. Náš hráč tam do toho dal hokejku a ani pořádně nevím, jak to tam spadlo.

Čím to, že Slavia měla ve druhé třetině převahu, ale po neproměněném trestném střílení se poté situace obrátila?
Myslím si, že jsme měli ve druhé třetině lepší pohyb. Byli jsme také důraznější v předbrankovém prostoru, a proto jsme dokázali vstřelit dvě branky. Martin Ondráček myslel to trestné střílení dobře, akorát mu to bohužel nevyšlo.

Slavia se často dostávala do oslabení, byla to velká komplikace?
Byli jsme ve třetí třetině skoro pořád v oslabení, když jsme kotouč nedokázali vyhodit, tak nás soupeř dostal pod tlak. Možná to pramenilo z únavy, že jsme v tu chvíli byli hodně zavaření. Takže to komplikace určitě byla.

Ve třetí třetině jsi mužstvo podržel několika dobrými zákroky, zákrok lapačkou proti střele z mezikruží byl obzvlášť povedený, byl to těžký zákrok?
Jo, myslím si, že to byl dobrý zákrok. I kluci z Kadaně říkali, že se mi to povedlo, hlavně tedy brankář Neužil, který mě připodobnil k mému tátovi. Jsem rád, že se mi střela podařila chytit, myslím si, že to byl jeden z rozhodujících momentů ve třetí třetině.

Kapitán Jan Novák rozhodl sedm vteřin před koncem, věřil si, že by Slavia mohla přesilovku v závěru využít?
Věřil jsem tomu, že dáme gól. Nezbývalo moc času, ale Honza Novák se parádně trefil a vyhráli jsme, takže paráda. Jsem za to hrozně rád.

Po delší době jsi odchytal dva zápasy v řadě, jak těžké se bylo vrátit do zápasového rytmu?
I když jsem nechytal, tak jsem chodil na každý zápas připravený, kdybych dostal šanci, abych podal co nejlepší výkon. Bylo těžké se do branky vrátit zpět, ale myslím si, že jsem to nějak zvládl a věřím, že v tomu budu i nadále pokračovat.

Jak bys zhodnotil základní část sezóny, která zápasem s Kadaní skončila?
Jsme velmi rád, že jsme se dostali do elitní osmičky Chance ligy. Byl to od začátku sezóny náš cíl. Chtěl bych moc poděkovat klukům, makali, dávali góly a vyhrávali jsme. Hráli jsme jako jeden tým, táhli jsme za jeden provaz. Toho si velice cením,

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
A-TÝM 31.3.2020

Pasovali nás na konec tabulky, ale my jsme všem ukázali, říká Novák

Mladý tým plný očekávání dotáhl k postupu do vyřazovacích bojů. A sám zažil sezonu plnou jubileí. Kapitán Slavie Jan Novák si odkroutil svůj třetí kompletní ročník po návratu do Edenu. Přečtěte si ...

Číst více
A-TÝM 30.3.2020

Trénink slávistických gólmanů pod vedením Romana Málka

Jak vypadá trénink slávistických gólmanů s Romanem Málkem, který byl sám vynikajícím brankářem? Nahlédněte s námi pod pokličku každodenního gólmanského rituálu, který rozhodně nespočívá jen v chytání ...

Přehrát video
MLÁDEŽ 31.3.2020

Mladí slávisté dostávají tréninkové plány a plní výzvy

Vzhledem k vládním nařízením, které zastavily veškerou organizovanou sportovní činnost v celé zemi, aby nedošlo k dalšímu šíření koronaviru, musela Slavia přistoupit ke změnám v přípravě mladých ...

Číst více
ROZHOVORY 27.3.2020

Přišlo mi, že brána je strašně malá, vzpomíná Málek na mistrovskou sezonu

Už tomu bude pět let, co naposledy profesionálně chytal. Během své kariéry zažil mnoho úspěchů a zařadil se mezi nejlepší maskované muže v české extralize. Dlouholetý slávistický gólman a současný ...

Číst více