6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
9. prosince 2019

Věřil jsem, že to tam Honzovi Novákovi spadne, říká Málek

Po delší době se od úvodních minut postavil do sešívaného brankoviště. Roman Málek dokázal Slavii v důležitých momentech duelu s Trhači podržet a po vítězném zápase si vyslechl komplimenty i ze soupeřovy strany. „Kluci z Kadaně říkali, ze se mi to povedlo, hlavně brankář Neužil, který mě připodobnil k mému tátovi,“ hodnotil veledůležitý zákrok ze závěru zápasu mladý brankář.

Zápas byl hodně dramatický, ve druhé třetině vypadalo, že si Slavia výhru pohlídá, ale nakonec to bylo drama, co se tam přihodilo?
Určitě to byl pro nás všechny hodně těžký zápas. Sice jsme vedli, ale pak jsme o to vedení přišli tím, že jsme ztratili kotouč ve vlastním pásmu a následně se soupeř ocitl volný před brankou a vystřelil. Mně to tam zapadlo mezi nohy. A pak při třetím inkasovaném gólu šla přihrávka před bránu na volného hráče. Náš hráč tam do toho dal hokejku a ani pořádně nevím, jak to tam spadlo.

Čím to, že Slavia měla ve druhé třetině převahu, ale po neproměněném trestném střílení se poté situace obrátila?
Myslím si, že jsme měli ve druhé třetině lepší pohyb. Byli jsme také důraznější v předbrankovém prostoru, a proto jsme dokázali vstřelit dvě branky. Martin Ondráček myslel to trestné střílení dobře, akorát mu to bohužel nevyšlo.

Slavia se často dostávala do oslabení, byla to velká komplikace?
Byli jsme ve třetí třetině skoro pořád v oslabení, když jsme kotouč nedokázali vyhodit, tak nás soupeř dostal pod tlak. Možná to pramenilo z únavy, že jsme v tu chvíli byli hodně zavaření. Takže to komplikace určitě byla.

Ve třetí třetině jsi mužstvo podržel několika dobrými zákroky, zákrok lapačkou proti střele z mezikruží byl obzvlášť povedený, byl to těžký zákrok?
Jo, myslím si, že to byl dobrý zákrok. I kluci z Kadaně říkali, že se mi to povedlo, hlavně tedy brankář Neužil, který mě připodobnil k mému tátovi. Jsem rád, že se mi střela podařila chytit, myslím si, že to byl jeden z rozhodujících momentů ve třetí třetině.

Kapitán Jan Novák rozhodl sedm vteřin před koncem, věřil si, že by Slavia mohla přesilovku v závěru využít?
Věřil jsem tomu, že dáme gól. Nezbývalo moc času, ale Honza Novák se parádně trefil a vyhráli jsme, takže paráda. Jsem za to hrozně rád.

Po delší době jsi odchytal dva zápasy v řadě, jak těžké se bylo vrátit do zápasového rytmu?
I když jsem nechytal, tak jsem chodil na každý zápas připravený, kdybych dostal šanci, abych podal co nejlepší výkon. Bylo těžké se do branky vrátit zpět, ale myslím si, že jsem to nějak zvládl a věřím, že v tomu budu i nadále pokračovat.

Jak bys zhodnotil základní část sezóny, která zápasem s Kadaní skončila?
Jsme velmi rád, že jsme se dostali do elitní osmičky Chance ligy. Byl to od začátku sezóny náš cíl. Chtěl bych moc poděkovat klukům, makali, dávali góly a vyhrávali jsme. Hráli jsme jako jeden tým, táhli jsme za jeden provaz. Toho si velice cením,

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
A-TÝM 6.7.2020

Odpočítáváme speciální start sezony! Sledujte naše sociální sítě

Napětí stoupá a slávistická srdce zrychlují tep - novou sezonu odstartujeme v Edenu přípravným utkáním 6. srpna v 17:30. Speciální program odhalí i jedno velké překvapení. Potěšíme oko skalních ...

Číst více
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více
A-TÝM 30.6.2020

Přípravu jsme zaměřili na sílu a dynamiku, v sobotu byly běhy, přibližuje trenér Doležal

Sešívaným skončila v pondělí suchá část letní přípravy. Po osmi náročných týdnech je čeká krátká dovolená, po níž už vyjedou na led. Asistent trenéra Jiří Doležal vypráví v rozhovoru o uplynulém ...

Číst více