23. leden
Slavia Přerov
15:00
26. leden
Slavia Jihlava
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
8. ledna 2022

Vlček o hře v obraně: Dobrá zkušenost, ale radši se vrátím do útoku

Slávisté museli v sobotním zápase s Havířovem vinou vysoké marodky nastoupit jen se šestnácti hráči. Útočník Filip Vlček pak netradičně zaskočil na pozici šestého obránce. Jak se mu na ní hrálo?

Jak bys zhodnotil vítězný zápas?

Máme tři body, takže dobře. Určitě se nám povedl začátek, první třetinu jsme vyhráli 4:0. Možná jsme pak měli v hlavách, že už je po zápase, ale tak to není. Ve druhé třetině jsme přestali hrát, oni dali dva góly, a ještě jsme se strachovali. Naštěstí jsme to ale zvládli. Těch zápasů už moc není, takže pro nás to jsou důležité body.

K tomu dobrému vstupu do utkání jsem se chtěl dostat. Povedla se vám první třetina, ve druhé pak dal Havířov dvě rychlé branky. Souhlasíš s tím, že to bylo nakonec spíš utrápené vítězství?

Asi ano. Tak to je vždy, že když vedeme o hodně gólů, tak máme v hlavách, abychom se soustředili na konkrétní střídání, jako když by byl vyrovnaný stav. Pak jsme se hodně strachovali, ale Málič (Roman Málek) nás podržel a vyhráli jsme.

Je to moje první zkušenost v obraně, přiznává Vlček

Kvůli marodce jsi nastoupil v obranné dvojici s Radkem Havlem. Kdy ses to dozvěděl?

Ve čtvrtek odpadl jeden bek, v pátek pak další, takže za mnou přišel trenér, že je málo beků a jestli bych na něj nešel. Vzal jsem to.

Máš už zkušenosti s hraním v obraně někdy z dřívějška?

Nemám. Je to moje první zkušenost, ale když za mnou trenér přišel, tak jsem s tím souhlasil. Musím říct, že před utkáním jsem byl docela i nervózní, ale Havlos (Radek Havel) mi pomohl. Až na jedno střídání, kdy jsem to dvakrát špatně vyhodil, jsem se snažil hrát jednoduše. Myslím si, že to pro mě byla dobrá zkouška, ale už bych se zase chtěl vrátit do útoku, až budou beci zdraví.

Musel sis dávat pozor na to, abys neměl i v obraně instinkty útočníka?

Určitě tam byly nepříjemné pasáže, kdy se hra rychle otočila a pak bylo těžké si přebrat hráče, když se třeba vykřížili. Nebo potom zůstat před bránou. Nebylo to nic jednoduché, ale byla to dobrá zkušenost a jsem hlavně rád, že jsme vyhráli.

„Byla to pro mě dobrá zkouška, ale už bych se zase chtěl vrátit do útoku, až budou beci zdraví.“
Filip Vlček o hře v obraně
Třetí zápas, třetí výhra. Vstup do nového roku se vám povedl, že?

Určitě máme dobrou sérii. Tabulka je pořád hodně vyrovnaná a zápasů už moc není, takže body potřebujeme. Doufám, že budeme mít po základní části co nejlepší umístění.

Podruhé za sebou jste vyhráli doma. Ovlivní to náladu v týmu?

Nálada je dobrá, ale každý zápas začíná za stavu 0:0, takže se vždy připravujeme na konkrétní zápas a na konkrétního soupeře.

Na první šestku, která postoupí přímo do čtvrtfinále, ztrácíte už jediný bod. Věříš tomu, že se do ní dostanete?

Chceme uhrát co nejlepší místo v tabulce. Doufám, že takhle budeme pokračovat, že budeme pořád vyhrávat a že třeba i tu šestku uděláme.

Co očekáváš od Frýdku-Místku, vašeho dalšího soupeře?

Každý soupeř je těžký, takže se na něj musíme dobře připravit. Někteří hráči jsou nemocní a je nás málo, takže se musíme hlavně dát do středy do kupy a přijet tam v co největší síle. Doufám, že urveme nějaké body.

Autor Matěj Sousedík
Nepřehlédněte
ZÁPASY 17.1.2022

Slavia bojovala marně, z Kolína se vrací bez bodů

Slávisté v rámci 38. kola Chance ligy zavítali na led Kolína a se soupeřem ze středních Čech prohráli. Kozlové zadělali na triumf už ve 4. minutě, kdy se ujali vedení. Poté přidali ještě jeden gól a ...

Číst více
A-TÝM 17.1.2022

Zápas Slavia - Šumperk odložen na neděli 13.2., soupeř je v karanténě

Utkání 39. kola Chance ligy Slavia - Šumperk, které se mělo hrát v Edenu ve středu 19. ledna, se z důvodu karantény soupeře odkládá na neděli 13.2. Zápas se bude hrát od 15:00 a zakoupené vstupenky ...

Číst více
OHLASY 16.1.2022

Daří se nám vnucovat soupeři náš hokej, hodnotí další domácí výhru Krejčí

Slavia musela kvůli marodce opět nastoupit v oslabené sestavě, s Benátkami si však poradila. „Každý se na to musí připravit a odehrát zápas se srdcem,“ říká nejproduktivnější sešívaný bek Daniel ...

Číst více
SESTŘIHY 15.1.2022

Sestřih zápasu: Slavia - Benátky 4:2

Slávisté mají v roce 2022 v Edenu stoprocentní bilanci, všechny tři zápasy přitom vyhráli shodně 4:2. Proti Benátkám se střelecky prosadili Vlček, Krejčí, Pšenička a Šteiner.

Přehrát video