16. říjen
Slavia Třebíč
18:00
19. říjen
Kadaň Slavia
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
29. září 2019

Všetečka: Nejsou důležité mé góly, ale získané tři body

Tak to byla paráda! Sešívaní hokejisté připravili dosavadnímu lídrovi Chance ligy první porážku v sezóně a ne jen tak ledajakou, svého soupeře v Edenu přejeli 6:2. Dvěma trefami zatížil ve druhé třetině konto moravskoslezského celku také Robin Všetečka. „Věřím, že jsem střeleckou smůlu protrhl,“ řekl Všetečka, pro kterého to byly první zásahy v sezóně.

Zápas proti Porubě měl zřejmě ideální průběh, souhlasíš?
Určitě, jsou to zasloužené tři body a jsme za ně hrozně rádi, protože jsme prohráli o pět branek v Chomutově. Potřebovali jsme se vrátit na vítěznou vlnu. Na soupeře jsme od samého začátku vlétli. A s výhrou jsme spokojeni.

Co v duelu s celkem z Ostravy rozhodlo ve prospěch Slavie?
Myslím si, že rozhodla druhá třetina, kdy jsme dokázali během několika minut vstřelit čtyři rychlé branky, pak už se to soupeři těžce dohánělo. Tím jsme Porubu rozhodili. Oni začali aktivněji hrát a napadat až ve třetí třetině, ale myslím si, že to pro ně bylo za takového stavu již těžké.

Po většinu střetnutí jste disponovali dobrým pohybem, myslíš, že to byl jeden z rozhodujících faktorů?
Od první třetiny jsme měli od trenéra pokyn, abychom do zápasu vlétli. Oni ještě žádný zápas neprohráli, tak jsme je tímto chtěli zaskočit, a to se nám také povedlo. Poté nám to tam ve druhé části napadalo a ten pohyb jsme měli opravdu dobrý, to je zřejmě také rozhodilo.

„Na soupeře jsme od začátku vlétli.“

Při tvé první brance sis na útočné modré čáře výborně pokryl kotouč, jak vypadala tvá z tvého pohledu?
Určitě to bylo pro celou gólovou situaci důležité, že jsem si kotouč dokázal pokrýt. Jsem hrozně rád, že jsem dokázal vstřelit první gól v této sezóně.

Druhá branka byla již skvělé sehraná s Jaroslavem Brožem, tam bylo vidět, že o sobě víte...
Já jsem vyvezl puk z obranného pásma a pak jsem ho předal Járovi Brožovi do jízdy, ten si v útočném pásmu počkal na můj pohyb a vrátil mi kotouč do prostoru mezi kruhy. Potom jsem vystřelil doprava k tyči a byl z toho další gól. S Járou Brožem spolu hrajeme už od šesté třídy, takže si dobře vyhovíme, protože je to dobrý hráč do kombinace. Ale nejsou důležité mé góly, spíš získané tři body.

Byl jsi nedávno hrát za juniory, myslíš, že ti zápas v mládežické kategorii pomohl získat zpět herní pohodu?
Určitě mi to pomohlo, ale v té juniorské soutěži jsou úplně jiné zápasy. Soupeři nejsou silově tolik vyspělí. Myslím si, že je pro mě dobře, že hraji i za juniory. Získávám tím další herní čas, a to je pro mě velice důležité.

Autor Martin Kamenik
Nepřehlédněte
A-TÝM 13.10.2019

Sestřih zápasu: Prostějov - Slavia 4:1

Podívejte se na sestřih nejzajímavějších okamžiků ze zápasu 13. kola Chance ligy v Prostějově, který jsme bohužel prohráli 1:4. O jediný náš gól se postaral kapitán Jan Novák, ale byla to opravdu ...

Přehrát video
ZÁPASY - MLÁDEŽ 12.10.2019

Dorost doma vítězný, hattrickem rozhodl Štancl

Slávističtí dorostenci jsou opět na vítězně vlně. Po čtvrteční prohře s Libercem vyzvali na domácím ledě hráče Havlíčkova Brodu a bez problémů zvítězili 5:0. Hattrickem se prezentoval útočník Jakub ...

Číst více
ZÁPASY 12.10.2019

Slavia zaspala úvod. S Jestřáby padla o tři góly

Smolný začátek, co ovlivnil celý zápas. Slávisty už v úvodní periodě srazily tři jestřábí branky, o které se podělili Nouza s Kafkou. Poté přidal čtvrtý zásah Žálčík a sešívaní museli mazat vysoké ...

Číst více
OHLASY 10.10.2019

Děláme z Edenu tvrz, těší Vampolu. Ryzákovi nabil na oba góly

Výhru nad nováčkem ze Sokolova sice gólově řídili obránci, velkou zásluhu na třech bodech měl ale i Petr Vampola. Zkušený útočník přesnými nahrávkami připravil oba Ryzákovy góly a zapsal dvě ...

Číst více