Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
21. září 2020

Za Slavii poprvé od třetí třídy. Nečekal jsem, že se vrátím, usmívá se Jeřábek

Slávistický dres na sebe oblékl poprvé od třetí třídy a naskočil do soutěžního utkání proti Sokolovu. Obránce Radek Jeřábek se v rámci hostování ze Sparty vrátil do prostředí, kde s hokejem začínal, a hned přispěl k výhře. „Dva body bereme, Sokolov byl výborný zarputilý soupeř,“ hlásí dvaadvacetiletý obránce.

Jaký byl pro tebe návrat do Edenu po tolika letech?
Rozhodně jsem to nečekal, když jsem odcházel na Spartu, ale naskytla se příležitost a přeci jen je to pro mě známé prostředí. Nějaký čas jsem tady strávil, takže to pro mě nebyla taková rána (usmívá se).

Máte za sebou dramatické utkání proti Sokolovu, ve kterém jste nakonec v prodloužení zvítězili, jak bys ho zhodnotil?
V první třetině jsme se trochu trápili, nebylo to úplně ono, ale od druhé třetiny jsme zabrali, začali jsme plnit detaily, pracovat, bruslit a zúročilo se to.

Sokolov měl v první třetině výhodu přesilové hry, a i když ji nevyužil, tak po jejím skončení hned skóroval. Co to udělalo s vaším sebevědomím?
Je to gól jako gól, po oslabení je to vždy trochu zmatek a může se to stát. Nedá se říct, že by nás to úplně položilo, ale pocítili jsme to.

Do druhé třetiny jste vstoupili výborně, co jste si řekli v kabině o přestávce?
Měli jsme tam několik věcí. Řekli jsme si, že musíme zlepšit bruslení, důraz, celkově naši hru, a ve druhé třetině to šlo nahoru, za což jsme rádi.

„Řekli jsme si o přestávce, že musíme zlepšit bruslení, důraz a celkově naši hru, a ve druhé třetině to šlo nahoru.“

V polovině utkání se vám podařilo po dlouhém tlaku vyrovnat, byl ten gól po tolika neproměněných šancích zasloužený?
Myslím si, že ano. Snažili jsme se hrát naši hru, střílet, chodit do brány a naštěstí to tam spadlo.

Skvěle vás pak několikrát podržel Martin Michajlov, jak je pro tým důležité mít jistého brankáře?
Martin je výborný brankář, předvádí to každý zápas a je úžasné, že se máme vzadu na koho spolehnout. Když uděláme chybu, tak je tam pořád on.

Necelých sedm minut před koncem třetí třetiny jste vyzkoušeli během přesilové hry odvolat brankáře, což takhle brzy nebývá úplně obvyklé...
Chtěli jsme to zkusit. Potřebovali jsme vyrovnat a na začátku sezóny je dobré to vyzkoušet. Myslím si, že to bylo v pořádku.

Nakonec se vám povedlo vyrovnat a zápas v prodloužení otočit. Se dvěma body tak musíte být vzhledem k vývoji spokojení. Je to tak?
Určitě. Sokolov byl výborný soupeř, hráli dobře, zarputile a nebáli se projít jeden na jednoho hráče, takže dva body bereme.

Sektor stání musel být na sobotní zápas uzavřen, kotel se ale přesunul na protější stranu a hlasitě vás podporoval. Souhlasíš s tím, že by diváci na hokeji neměli chybět?
Určitě, pro ně ten hokej hrajeme. Když slyšíme podporu, tak si toho vážíme a snažíme se mnohem víc. Fanoušci jsou jako šestý hráč v poli.

Autor Matyáš Kainz
Nepřehlédněte
HISTORIE KLUBU 11.4.2021

120 let nejstaršího klubu: V 5. zápase už nesli pohár, a my z toho udělali drama, vzpomíná Málek na titul

Brankář Roman Málek zažil v sešívaném dresu krásné a úspěšné roky, na které dodnes rád vzpomíná. V rozhovoru se rozpovídal nejen o finálových bojích z roku 2003, ale také o svém vztahu ke klubu, ...

Číst více
A-TÝM 8.4.2021

Vydražte si hrané dresy z uplynulé sezony!

První sezona s novým logem HC Slavia Praha je za námi, bílá sada hraných dresů nyní míří do aukce. V dražbě, která probíhá na webu www.sportovniaukce.cz, je 28 dresů s vyšitým logem na hrudi.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Děkujeme trenéru Říhovi za odvedené služby

Miloš Říha míří po třech sezonách v Edenu do Plzně. Přejeme trenérovi hodně štěstí v novém angažmá a zároveň děkujeme za celé období, které v našem klubu strávil. S přestávkou se jedná o tři sezony.

Číst více
A-TÝM 7.4.2021

Trenérské složení A-týmu: Veberovi budou asistovat Kolařík a Málek

Pavel Kolařík a Roman Málek budou pokračovat na střídačce Slavie. Společně s hlavním trenérem Jiřím Veberem povedou A-tým v nadcházející sezoně Chance ligy.

Číst více