20. leden
Vrchlabí Slavia
16:00
23. leden
Slavia Kladno
15:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
21. září 2020

Za Slavii poprvé od třetí třídy. Nečekal jsem, že se vrátím, usmívá se Jeřábek

Slávistický dres na sebe oblékl poprvé od třetí třídy a naskočil do soutěžního utkání proti Sokolovu. Obránce Radek Jeřábek se v rámci hostování ze Sparty vrátil do prostředí, kde s hokejem začínal, a hned přispěl k výhře. „Dva body bereme, Sokolov byl výborný zarputilý soupeř,“ hlásí dvaadvacetiletý obránce.

Jaký byl pro tebe návrat do Edenu po tolika letech?
Rozhodně jsem to nečekal, když jsem odcházel na Spartu, ale naskytla se příležitost a přeci jen je to pro mě známé prostředí. Nějaký čas jsem tady strávil, takže to pro mě nebyla taková rána (usmívá se).

Máte za sebou dramatické utkání proti Sokolovu, ve kterém jste nakonec v prodloužení zvítězili, jak bys ho zhodnotil?
V první třetině jsme se trochu trápili, nebylo to úplně ono, ale od druhé třetiny jsme zabrali, začali jsme plnit detaily, pracovat, bruslit a zúročilo se to.

Sokolov měl v první třetině výhodu přesilové hry, a i když ji nevyužil, tak po jejím skončení hned skóroval. Co to udělalo s vaším sebevědomím?
Je to gól jako gól, po oslabení je to vždy trochu zmatek a může se to stát. Nedá se říct, že by nás to úplně položilo, ale pocítili jsme to.

Do druhé třetiny jste vstoupili výborně, co jste si řekli v kabině o přestávce?
Měli jsme tam několik věcí. Řekli jsme si, že musíme zlepšit bruslení, důraz, celkově naši hru, a ve druhé třetině to šlo nahoru, za což jsme rádi.

„Řekli jsme si o přestávce, že musíme zlepšit bruslení, důraz a celkově naši hru, a ve druhé třetině to šlo nahoru.“

V polovině utkání se vám podařilo po dlouhém tlaku vyrovnat, byl ten gól po tolika neproměněných šancích zasloužený?
Myslím si, že ano. Snažili jsme se hrát naši hru, střílet, chodit do brány a naštěstí to tam spadlo.

Skvěle vás pak několikrát podržel Martin Michajlov, jak je pro tým důležité mít jistého brankáře?
Martin je výborný brankář, předvádí to každý zápas a je úžasné, že se máme vzadu na koho spolehnout. Když uděláme chybu, tak je tam pořád on.

Necelých sedm minut před koncem třetí třetiny jste vyzkoušeli během přesilové hry odvolat brankáře, což takhle brzy nebývá úplně obvyklé...
Chtěli jsme to zkusit. Potřebovali jsme vyrovnat a na začátku sezóny je dobré to vyzkoušet. Myslím si, že to bylo v pořádku.

Nakonec se vám povedlo vyrovnat a zápas v prodloužení otočit. Se dvěma body tak musíte být vzhledem k vývoji spokojení. Je to tak?
Určitě. Sokolov byl výborný soupeř, hráli dobře, zarputile a nebáli se projít jeden na jednoho hráče, takže dva body bereme.

Sektor stání musel být na sobotní zápas uzavřen, kotel se ale přesunul na protější stranu a hlasitě vás podporoval. Souhlasíš s tím, že by diváci na hokeji neměli chybět?
Určitě, pro ně ten hokej hrajeme. Když slyšíme podporu, tak si toho vážíme a snažíme se mnohem víc. Fanoušci jsou jako šestý hráč v poli.

Autor Matyáš Kainz
Nepřehlédněte
OHLASY 17.1.2021

Sedlák skóroval při svém debutu za Slavii: Těší mě, že jsme potvrdili roli favorita

Adam Sedlák dorazil do Edenu teprve v pátek a o den později hned naskočil do ostrého zápasu, ve kterém slávisté zvítězili 9:5 nad Šumperkem. „Bylo to utkání nahoru dolů, jsem rád, že jsme získali tři ...

Číst více
SESTŘIHY 17.1.2021

Sestřih zápasu: Slavia - Šumperk 9:5

V divoké přestřelce v Edenu nasázeli slávisté Šumperku devět gólů. Prosadilo se osm různých střelců, čtyři body za dva góly a dvě asistence zaznamenal Daniel Kružík. Podívejte se na sestřih všech ...

Přehrát video
OHLASY - VIDEO 16.1.2021

Důležité vítězství, hodnotí Kružík triumf nad Šumperkem

Slavia přerušila sérii porážek a na domácím ledě porazila Šumperk 9:5. Čtyřmi body za dva góly a dvě asistence se na triumfu podílel útočník Daniel Kružík. „Říká se, že bychom měli vyhrávat se ...

Přehrát video
ZÁPASY 16.1.2021

Bravo! Slavia v gólové přestřelce srazila Draky

Tak to bylo něco! Slavia sice musela proti Šumperku už od začátku zápasu dotahovat skóre, nakonec však výsledek zcela otočila a zvítězila vysoko 9:5. Čtyřmi body se blýskl útočník Daniel Kružík.

Číst více