31. říjen
Slavia Prostějov
17:00
2. listopad
Vsetín Slavia
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
21. září 2020

Za Slavii poprvé od třetí třídy. Nečekal jsem, že se vrátím, usmívá se Jeřábek

Slávistický dres na sebe oblékl poprvé od třetí třídy a naskočil do soutěžního utkání proti Sokolovu. Obránce Radek Jeřábek se v rámci hostování ze Sparty vrátil do prostředí, kde s hokejem začínal, a hned přispěl k výhře. „Dva body bereme, Sokolov byl výborný zarputilý soupeř,“ hlásí dvaadvacetiletý obránce.

Jaký byl pro tebe návrat do Edenu po tolika letech?
Rozhodně jsem to nečekal, když jsem odcházel na Spartu, ale naskytla se příležitost a přeci jen je to pro mě známé prostředí. Nějaký čas jsem tady strávil, takže to pro mě nebyla taková rána (usmívá se).

Máte za sebou dramatické utkání proti Sokolovu, ve kterém jste nakonec v prodloužení zvítězili, jak bys ho zhodnotil?
V první třetině jsme se trochu trápili, nebylo to úplně ono, ale od druhé třetiny jsme zabrali, začali jsme plnit detaily, pracovat, bruslit a zúročilo se to.

Sokolov měl v první třetině výhodu přesilové hry, a i když ji nevyužil, tak po jejím skončení hned skóroval. Co to udělalo s vaším sebevědomím?
Je to gól jako gól, po oslabení je to vždy trochu zmatek a může se to stát. Nedá se říct, že by nás to úplně položilo, ale pocítili jsme to.

Do druhé třetiny jste vstoupili výborně, co jste si řekli v kabině o přestávce?
Měli jsme tam několik věcí. Řekli jsme si, že musíme zlepšit bruslení, důraz, celkově naši hru, a ve druhé třetině to šlo nahoru, za což jsme rádi.

„Řekli jsme si o přestávce, že musíme zlepšit bruslení, důraz a celkově naši hru, a ve druhé třetině to šlo nahoru.“

V polovině utkání se vám podařilo po dlouhém tlaku vyrovnat, byl ten gól po tolika neproměněných šancích zasloužený?
Myslím si, že ano. Snažili jsme se hrát naši hru, střílet, chodit do brány a naštěstí to tam spadlo.

Skvěle vás pak několikrát podržel Martin Michajlov, jak je pro tým důležité mít jistého brankáře?
Martin je výborný brankář, předvádí to každý zápas a je úžasné, že se máme vzadu na koho spolehnout. Když uděláme chybu, tak je tam pořád on.

Necelých sedm minut před koncem třetí třetiny jste vyzkoušeli během přesilové hry odvolat brankáře, což takhle brzy nebývá úplně obvyklé...
Chtěli jsme to zkusit. Potřebovali jsme vyrovnat a na začátku sezóny je dobré to vyzkoušet. Myslím si, že to bylo v pořádku.

Nakonec se vám povedlo vyrovnat a zápas v prodloužení otočit. Se dvěma body tak musíte být vzhledem k vývoji spokojení. Je to tak?
Určitě. Sokolov byl výborný soupeř, hráli dobře, zarputile a nebáli se projít jeden na jednoho hráče, takže dva body bereme.

Sektor stání musel být na sobotní zápas uzavřen, kotel se ale přesunul na protější stranu a hlasitě vás podporoval. Souhlasíš s tím, že by diváci na hokeji neměli chybět?
Určitě, pro ně ten hokej hrajeme. Když slyšíme podporu, tak si toho vážíme a snažíme se mnohem víc. Fanoušci jsou jako šestý hráč v poli.

Autor Matyáš Kainz
Nepřehlédněte
A-TÝM 21.10.2020

Slávisté se připravují na venkovním stadionu v Dobříši

Vzhledem k tomu, že jsou zavřená všechna vnitřní sportoviště, začali hokejisté Slavie k přípravě využívat venkovní zimní stadion v Dobříši. Poprvé se svěřenci trenéra Štrby na led dostali ve středu v ...

Číst více
MLÁDEŽ 21.10.2020

Vždy jdeme do zápasu pro tři body, říká kapitán dorostu Malínek

Kapitán sešívaného dorostu Vojtěch Malínek posbíral za pět odehraných zápasů už deset bodů, z toho pět si připsal v posledním utkání proti Táboru. „Bylo to o spolupráci celého týmu a náš útok měl ...

Číst více
ROZHOVORY 20.10.2020

Baví mě tvořit hru, ale tady na mě zatím vycházejí spíš góly, usmívá se Kafka

V minulém ročníku Chance ligy se Petr Kafka stal nejproduktivnějším hráčem celého ročníku soutěže, letos si zatím za pět zápasů připsal čtyři přesné zásahy. „Jsem zvyklý být produktivní, i já sám to ...

Číst více
MLÁDEŽ 19.10.2020

Zbytečně ztrácíme některé zápasy, musíme makat 60 minut, říká kapitán juniorky

Maxim Havrda vede jako kapitán slávistické juniory, premiérový start si připsal letos už také v A-týmu. Devatenáctiletý útočník ví, že ho čeká hodně práce, aby se do sestavy áčka znovu probojoval. ...

Číst více