Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
2. března 2024

Základní část nás zocelila. Předkolo bude válka, tuší Žovinec

Na vítězství v Kolíně zajišťujícím postup do předkola se brankou v oslabení podílel i obránce Dušan Žovinec. „Vše vychází z jistoty odzadu, věříme si. Velké díky patří Paavovi Hölsämu,“ přibližuje zkušený bek. Za povedeným závěrem podle něj stojí i skvělá parta v kabině, od předkola s Jihlavou očekává tvrdý hokej.

Kolínu jste nasázeli pět branek a zajistili jste si místo v předkole play-off. Jaké jsou aktuální pocity?
Je to super. Přibližně od října jsme hráli skoro pořád ve stresu a pod tlakem, že musíme. Několikrát jsme byli docela v háji. Hlavně když jsme jeli do Třebíče, kdy jsme ztráceli šest bodů. Naštěstí jsme to tam ale zvládli. Kdyby se to tehdy nepovedlo, tak by se to už horko těžko dohánělo. Potom se nám povedly i další zápasy se Znojmem a ve Frýdku-Místku, takže už jsme měli jistou záchranu. Spadlo to z nás a máme díky tomu čistou hlavu. Do Kolína jsme jeli uvolněně a hráli jsme s nimi výborně.

Proti kozlům jsi skóroval v oslabení. Pamatuješ, kdy naposledy se ti něco takového v podobně důležitém zápase povedlo?
Povedlo se mi to ve čtvrtfinále play-off. Ujel jsem tehdy ve dvojnásobném oslabení, z trestné pak doskakoval hráč a jeli jsme tři na jednoho, přičemž já to propálil. V kariéře se mi to stalo asi dvakrát.

1. zápas předkola s Jihlavou

  • ZS Eden, pondělí 4.3., 18:00
  • vstupenky v prodeji ONLINE
  • ceny stejné jako v základní části
  • permanentkáři mají vstup zdarma

Třetí třetina duelu s Kolínem už působila trochu nervózněji, byli jste i několikrát vyloučení. Čím to podle tebe bylo?
Nervozita v tom podle mě roli nehrála. Postupně jsme ukrajovali čas, ale už jsme se nepotřebovali nikam hnát. Samozřejmě byla tam vyloučení, ale oni už na konci hrají stylem všechno nebo nic a ty přestupky se prostě stanou.

Závěr základní části musel být náročný psychicky i fyzicky. Kolik síly a nervů zbylo do vyřazovacích bojů?
Jak se říká, s jídlem roste chuť a co tě nezabije, to tě posílí. I když základní část byla náročná, myslím, že nás to jako tým zocelilo. Uhráli jsme to především týmovostí a partou. Kdybychom v kabině neměli tak skvělou partu, tak by to možná bylo jiné. Něco podobného jsem zažil jen jednou v kariéře v Budějovicích.

Momentálně držíte vaši nejdelší sérii vítězství v sezóně. Přiblížíš i další klíče, které za ní stojí?
Velké díky patří určitě Paavovi Hölsämu, chytá opravdu famózně. Vzadu máme nyní jistotu a všichni Paavovi věříme. Dáváme také o trochu víc gólů. Jinak si nemyslím, že bychom něco extra změnili. Vychází to z jistoty odzadu, věříme si. Od té doby, co jsme vyhráli ve Frýdku-Místku, jsme také rozhodně uvolněnější.

„Máme v kabině skvělou partu, něco podobného jsem zažil jen jednou v kariéře.“
Dušan Žovinec o týmu Slavie

Trenér Totter na jedné z dřívějších tiskovek zmiňoval, že vám může pomoci, že zápasy s přímými konkurenty budete v závěru hrát venku. Je to i podle tebe jeden z faktorů, který vám mohl hrát do karet?
Určitě když tyhle důležitá utkání hrajete doma, tak je to větší tlak. Nejsem to ale schopný jednoznačně říci. Možná je to lepší, možná ne. Pro nás to ale asi nakonec bylo dobré.

Do Kolína dorazila početná skupina slávistů. Co na takovou podporu ve venkovním zápase říkáš?
Bylo to parádní. Snad teď takhle fanoušci budou chodit na všechny zápasy, jak venku, tak doma. Moc jim děkujeme, podpora to byla skvělá.

Dostali jste se do předkola. Jaké máte nyní další cíle?
Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, co se stane. Takhle jsme vlastně postupovali už od střetnutí v Třebíči. Je to sice klišé, ale je to tak.

Sérii odehrajete proti Jihlavě. Co od tohoto souboje očekáváš?
Hrají hodně tvrdě, dobře blokují. Bude to válka jako minulý rok.

Autor Jiří Petr
Nepřehlédněte
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Slavící Strnad s Polákem: Nepopsatelný moment, vrátili jsme Slavii, kam patří!

Úspěch, jakým je postup do extraligy, se musí pořádně oslavit. Své o tom ví i Vojtěch Polák a Lukáš Strnad, kteří nastupovali za A-tým a náročnou sezonu zakončili v juniorce. Jejich mise pomoci ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video