Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
8. března 2024

Závěr sezóny si budeme všichni pamatovat, ví Holý

Na slávistech byla ve třetím duelu předkola vidět snaha, na Jihlavu to ale nestačilo. „Už nám trochu došly síly, ale nemáme se za co stydět,“ myslí si obránce Jan Holý, který do čtvrtečního zápasu nastoupil jako kapitán.

Jak vstřebáváš konec sezóny?
Je to velké zklamání, nikdo nechce prohrát poslední zápas sezóny, ale bylo vidět, že nám už trochu nešly nohy. Šli jsme do toho, ale skoro od začátku sezóny jsme dotahovali z posledního, předposledního místa. Půl sezónu jsme hráli na krev a jako v play-off. Už nám trochu došly síly, ale nemáme se za co stydět.

Do utkání jste vstoupili aktivněji, za první třetinu jste měli stejně střel jako v celém středečním zápase. Co jste změnili?
Řekli jsme si, že se musíme více tlačit do brány a všechno na ni házet. Ve středu to bylo trestuhodné, s deseti střelami se nedá vyhrát. Snažili jsme se tam házet všechno a ze všech pozic, ale nic tam nepadlo.

„Půl sezónu jsme hráli na krev a jako v play-off. Už nám trochu došly síly.“
Jan Holý o závěru ročníku

Zápas byl ve srovnání s druhým duelem poměrně klidný. Řekly si oba týmy, že nechtějí situaci eskalovat?
Určitě, to, co se stalo ve středu, bylo nešťastné. Nikdo to nechce udělat, ale stane se to a vzniklo z toho to, co z toho vzniklo. Oba týmy věděly, že chtějí hrát hokej, a myslím si, že se hrál docela hezký hokej.

Jaké bylo hrát bez kapitána Tomáše Knotka?
Pokaždé je to těžké, je to lídr v kabině i na ledě. Chyběl nám, v kabině jsme si říkali, že chceme vyhrát i pro něj. Bohužel jsme to nezvládli.

Druhý gól nás psychicky srazil

Měli jste sedm vyloučení, čtyři z toho ve druhé třetině. Co na to říkáš?
Nevím, nechci to příliš komentovat. Možná že rozhodčí vždy trochu připískávají aktivnějšímu a lepšímu týmu. Nemůžeme si na to stěžovat.

Postupně jste si i vy pár přesilovek zahráli, ty jsi v nich několikrát střílel. Co chybělo – samotný finiš, nebo ještě poslední nahrávka?
Je těžké to hodnotit, snažili jsme se, co to šlo, ale bohužel nám nebylo přáno.

Dukla pak dala na začátku třetí třetiny druhý gól. Srazil vás?
Trochu nás psychicky srazil. Měli jsme pak ještě šance na snížení, ale už jsme je neproměnili.

Jak si vysvětluješ, že oba zápasy v Pelhřimově byly úplně jiné než ten první v Edenu?
Shodli jsme se, že nám to v Pelhřimově nějak nesedí, nehraje se tu příliš dobře. Největší rozdíl byl ale v tom, že v prvním zápase jsme s nimi drželi krok, dokonce jsme byli po jeho většinu lepší, ale tady nám to nešlo.

Příští rok takhle od začátku

Když se ohlédneš za celou sezónou, vnímáš předkolo jako jistým způsobem úspěch?
Nikdo nechce říct, že vypadnout v předkole je úspěch, ale po průběhu sezóny to úspěch je. Od prvního kola jsme byli na chvostu tabulky a bojovali jsme o přežití. Na začátku ledna jsme byli poslední o pět bodů, Znojmo mělo zápas k dobru. Od té doby se nám to nalepilo, bojovali jsme jeden za druhého a zvládli jsme to udržet. Nikdy jsem takovou sezónu nezažil a doufám, že už nebudu muset zažít, ale klobouk dolů před týmem, že jsme to zvládli.

Do středečního utkání jste vyhráli sedmkrát v řadě. Jak jste prožívali tuhle šňůru?
Je to úžasné, to chce zažít každý hráč. Nikdo nechce hrát dole a prohrávat. Když jsme se zachránili a měli jsme dva zápasy do konce, tak nám povolily ruce a všichni se uvolnili. V Kolíně bylo vidět, že jsme si to užívali. Play-off je ale jiná liga a už nám trochu došly síly.

Jak jsi prožíval sezónu jako jeden z lídrů celého týmu?
Bylo to strašně náročné. Měli jsme špatný start, pak přišla změna a gólman a naštěstí jsme to včas nastartovali. Dva měsíce do konce jsme to našlápli, v tabulce jsme byli mezi top týmy, a zvládli jsme to. Chceme, aby to v příštím roce takhle vypadalo od začátku.

„Když jsme se zachránili, tak nám povolily ruce a všichni se uvolnili.“
Jan Holý o posledních zápasech

Cítíš, že ten finiš vytvořil v týmu nějakou vnitřní sílu?
Určitě, tohle posílilo všechny hráče. Ať už tu budou zůstávat nebo odcházet, tak si to všichni budeme pamatovat. Víme, že tvrdá práce nás dovede tam, kam nás dovedla. Budeme ale dělat všechno pro to, aby se to už nestávalo.

Co bys vzkázal fanouškům, kteří vás i v Pelhřimově až do poslední vteřiny podporovali?
Jezdili celou sezónu, jsou úžasní. Byli snad na každém zápase, žádný nevynechali. Podporovali nás i na konci sezóny, byli v Kolíně, doma i tady. Strašně nám to pomáhalo a děkujeme jim.

Předpokládám, že ty budeš příští týdny trávit hlavně doma.
Určitě, chci si konečně užívat malou. Poslední dobou to bylo náročné a moc jsem to nezvládal, ale teď si ji s manželkou užiju.

Autor Šimon Rogner
Nepřehlédněte
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Slavící Strnad s Polákem: Nepopsatelný moment, vrátili jsme Slavii, kam patří!

Úspěch, jakým je postup do extraligy, se musí pořádně oslavit. Své o tom ví i Vojtěch Polák a Lukáš Strnad, kteří nastupovali za A-tým a náročnou sezonu zakončili v juniorce. Jejich mise pomoci ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video