Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
23. ledna 2024

Ze začátku to drhlo, ale už se dostávám na úroveň, kde chci být, věří Hölsä

Stále ještě nová akvizice Slavie Paavo Hölsä předvedl v pondělním zápase se Vsetínem suverénní výkon a právem si vysloužil chválu od trenéra Aleše Tottera. „Jsem rád za nulu, Paavo si ji zasloužil. Každý den pracuje dobře v tréninku, dostal šanci a využil ji,“ řekl lodivod na adresu finského brankáře, který s námi mluvil po utkání.

35 zákroků a vychytaná nula. Jaké jsou tvé první pocity?
Jsou skvělé. Vždycky je super vyhrát a myslím, že jsme si pro to celou dobu šli. První dvě třetiny mi přišlo, že jsme byli lepším týmem. Měli tam sice pár šancí, ale nic, s čím bychom si neporadili. V závěrečné třetině nás trochu uzamkli, ale spoluhráči mi dobře pomáhali.

Vsetín má druhý nejlepší útok soutěže, jak ses na něj připravoval?
Připravoval jsem se vcelku jako na každý jiný zápas. Ze začátku mi to trochu drhlo, ale už začínám být na takové úrovni, na jaké bych chtěl sám být.

Svým výkonem jsi pomohl ke čtvrté výhře v řadě. Vzpomeneš si na situace, které pro tebe byly v zápase nejtěžší?
Měli hodně šikovných hráčů a možná bych zmínil několik jejich šancí ve druhé třetině.

Do Slavie jsi nepřišel úplně v jednoduché situaci. Jaká byla nálada v kabině při tvém příchodu?
Překvapivě dost dobrá. Trochu jsem se bál, že když je tým takto dole, tak to na něm bude znát. To se ale vůbec nepotvrdilo, a i když ještě úplně nerozumím všemu, tak mi přijde, že tu jsou všichni dobře nastavení.

„Vždycky jsem si chtěl vyzkoušet soutěž v Česku. Byla tu ta příležitost, takže jsem ani na chvíli neváhal.“
Paavo Hölsä o příchodu do Edenu

Přibliž prosím fanouškům: jak se zrodil tvůj příchod do Prahy?
Stalo se to všechno strašně rychle. Zavolali mi den před Silvestrem. Hned mě to zaujalo, protože jsem si vždycky chtěl vyzkoušet soutěž v Česku. Byla tu ta příležitost, takže jsem ani na chvíli neváhal. Zeptali se mě, jestli bych mohl dorazit už na další trénink, a tak jsem souhlasil. Všechno se to odehrálo v průběhu několika dní, takže jsem ani neměl moc možnost o tom víc uvažovat.

Kdo ti pomáhal zapadnout do týmu a s kým se nejvíc bavíš?
Nejvíc mi pomáhá Průža (Jiří Průžek). Jezdíme spolu na stadion, protože bydlíme celkem blízko. Ale to je jen jeden příklad, protože v kabině mi pomáhá víc kluků. Musím zmínit ještě Holase (Jan Holý).

Jak jsi zatím spokojený se svými výkony?
Abych byl upřímný, tak jsem neměl úplně start, jaký jsem si představoval. Mohl jsem některé situace řešit lépe, ale to se stává. Musel jsem jít dál a pracovat na sobě, a zároveň mít radost z hokeje.

Hölsä vychytal druhé čisté konto Slavie v sezóně

Co zatím říkáš na úroveň soutěže v porovnání s těmi, kde jsi chytal?
Myslím si, že je to trochu nižší než ve Finsku. Tam jsou trochu lepší hráči a jejich střely jsou silnější. Největší rozdíl vidím v tom, že tady je liga neskutečně vyrovnaná. První tým může prohrát s posledním. Líbí se mi i to, že jsou ligy otevřené. Tým může sestoupit nebo se dostat výš. Vytváří to ten správný tlak.

Jak obtížná je pro tebe komunikace na ledě se spoluhráči, když ještě plně nerozumíš češtině?
Není to žádný problém. Je tu pár hráčů, co nemluví moc anglicky, ale už jsem pochytil jednoduché pokyny a oni ode mě taky.

Sám se vzděláváš na Duolingu, tak kolik slov už umíš?
To se přesně nepamatuji a nechci se moc předvádět (smích), ale mělo by to být něco kolem stovky.

Stihl sis už projít Prahu? A jak se ti líbí život v hlavním městě?
Zbožňuji to tady a moje přítelkyně si to užívá možná ještě víc (smích). Zrovna včera jsme byli v muzeu a procházeli se po centru. Opravdu nevím, komu by se tady mohlo nelíbit.

Autor Denis Freitas Lopes
Nepřehlédněte
A-TÝM 15.4.2024

Lukáš Strnad podepsal novou smlouvu se Slavií!

Lukáš Strnad bude i nadále oblékat slávistický dres. Devatenáctiletý útočník má za sebou druhou sezonu v A-týmu, letos navíc pomohl juniorce v play-off k postupu do extraligy. Se Slavií se naopak ...

Číst více
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Napřed dřina, pak šampus. Makali jsme na to jedenáct měsíců, říká Luboš Jenáček

Před sezonou přišel Luboš Jenáček do Slavie, aby dovedl juniorku do extraligy, a svůj cíl splnil na sto procent. Sešívaní byli pod jeho vedením dominantní po celou sezonu a teď si užívají oslavy. ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Z naší strany to byla hodně dominantní sezona, pochvaluje si brankář Jiří Tesař

Po celou sezonu byl Jiří Tesař oporou v zádech pro slávistické juniory a nic se na tom nezměnilo ani v play-off. Ve čtvrtfinále a semifinále si rozdělil práci s Tomášem Voleveckým, ve finále zvládl ...

Přehrát video
OHLASY - MLÁDEŽ 12.4.2024

Bilance 9:0 v play-off? Bez nasazení a úsilí bychom takhle úspěšní nebyli, říká Vašíček

Slávisté nasázeli v play-off Ligy juniorů neuvěřitelných 57 gólů v 9 zápasech a projeli třemi sériemi play-off bez prohry. „Byl to pro mě skvělý zážitek, tuhle skupinu lidí si budu navždycky ...

Přehrát video