19. září
Slavia Sokolov
17:00
23. září
Šumperk Slavia
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZPRÁVY Z KLUBU
5. srpna 2020

Zemřel Ladislav Slížek, muž s velkým slávistickým srdcem

V nedožitých 72 letech zemřel Ladislav Slížek. V našem klubu zanechal stopu jako hráč, dlouholetý trenér a později i zaměstnanec. HC Slavia Praha vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým.

Ladislav Slížek začal působit ve Slavii jako hráč po návratu z vojenské služby v roce 1969 a v první polovině sedmdesátých let byl stabilním členem kádru, který bojoval o účast v nejvyšší soutěži.

„Byly to nádherné momenty, vzpomínám hlavně na rok 1972, kdy jsme zůstali jen bodík od postupu,” vyprávěl v knize Červenobílá ledová síla.

Po skončení hráčské kariéry byl úspěšným trenérem zejména u mládeže, dostal ale i příležitost vést slávistické áčko.

„V devětaosmdesátém jsme přišli s Petrem Jarošem k mužstvu potácejícímu se na chovstu první národní ligy a podařilo se nám soutěž zachránit. Pak jsem ale odešel a možná jsem promarnil šanci se prosadit,” vzpomínal.

Ke slávistickému A-mužstvu se ještě vrátil, společně s Richardem Fardou vedl tým v extralize v letech 1997 - 1999.

V mládeži prošla jeho rukami celá řada slávistických talentů a k hokeji vedl i syna, který byl členem postupového kádru v roce 1994 a nyní jde ve stopách svého otce jako mládežnický trenér.

Ladislav Slížek zůstal Slavii věrný i poté, co skončil s trénováním. Stal se zaměstnancem klubu a pravidelně jste ho mohli vídat na vrátnici zimního stadionu v Edenu.

Děkujeme za všechno, Láďo!

Odpočívej v pokoji.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 19.9.2020

Junioři porazili Olomouc, v prodloužení rozhodl Havrda

Šesté kolo Juniorské ligy akademií postavilo proti domácí Slavii Olomouc. Přestože měli Hanáci v posledních zápasech lepší formu, sešívaní dokázali zastavit sérii neúspěchů a v Edenu zvítězili 4:3 po ...

Číst více
A-TÝM 18.9.2020

Další těžká zkouška! Slavia vyzve lídra ze Sokolova

Tak to bude náročná šichta! Slavia se podruhé v tomto týdnu představí na domácí půdě, kde přivítá současného lídra prvoligové tabulky - sokolovský Baník. Do zápasu půjdou slávisté povzbuzeni ...

Číst více
A-TÝM 18.9.2020

Další posila do obrany! Za Slavii bude hrát Radek Jeřábek

Dvaadvacetiletý obránce Radek Jeřábek, který patřil v minulé sezoně ke klíčovým obráncům Vsetína, vyztuží slávistickou defenzivu. Kmenový hráč Sparty má do Edenu vyřízené hostování se střídavými ...

Číst více
SESTŘIHY 18.9.2020

Sestřih zápasu: Kladno - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih všech gólových momentů z předehrávky 6. kola Chance ligy. Slavia porazila kladenské Rytíře 4:2 po trefách Filipa Kuťáka, Filipa Vlčka, Petra Vampoly a Jaroslava Bednáře.

Přehrát video
×
Odehrané v 13:45 | Dor.
HC Slavia Praha
VSK Technika Brno
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Slavia Praha
HC Baník Sokolov
×
Odehrané v 10:30 | Jun.
HC Slavia Praha
HC Olomouc