Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
10. dubna 2015

Žene mě touha udržet Slavii v extralize, prozradil Bednář

Už v zápase proti Pirátům se mu podařilo skórovat, ale proti Motoru měl vstřelený gól mnohem sladší příchuť. Když k tomu připočteme tři asistence, dostaneme jasnou hvězdu slávistického týmu. Kapitán Jaroslav Bednář byl společně se svým kolegou z útoku Jánosem Vasem hlavním strůjcem slávistického vítězství na jihu Čech.

Jardo, jaké byly rozhodující momenty zápasu? Byla to první branka hned na začátku nebo blesková odpověď na vyrovnání?
Podle mě to byl ten druhý moment. Budějovice vyrovnaly na 2:2 hned v úvodu přesilovky. Ale nám se naštěstí podařilo hned opět vstřelit vedoucí gól, a pak jsme to udrželi až do konce.

Při následné přesilovce 5 na 3 při vás stálo štěstí, když Straka trefil břevno.
Tak my kdybychom dali v první třetině tři nebo čtyři branky, tak to mohlo také být o něčem jiném. Tam bylo štěstí zase na straně domácích, takže já bych to takhle neviděl.

Před dnešním zápasem jste měli nejméně vstřelených branek v baráži. Jste rádi, že jste se také více rozstříleli?
Opravdu se nám podařilo vstřelit více gólů, než to bývá v jiných zápasech. Ale spíše jde o to, že jsme to odmakali od první do poslední minuty. Mívali jsme problémy s prvními třetinami, v Budějovicích se nám naopak povedla asi nejvíce. Jenom škoda, že jsme v ní nedali více gólů, protože šancí tam byly mraky.

1+3
Sešívaný kapitán se podílel na všech brankách Slavie

Tabulka je stále nesmírně vyrovnaná, kde vlastně jeden z prvních tří týmů dostane černého Petra.
Je to našlapané, ale já bych ani Budějovice rozhodně ještě neodepisoval. Hrají výborný hokej a byly lepším týmem, to si musíme přiznat. V neděli nás čeká velmi důležitý zápas, jedeme do Olomouce a mám takové tušení, že pak v úterý by se mohlo rozhodnout.

Po posledním gólu tam byly velké emoce, z vaší strany možná až moc. Co se tam stalo?
Já jsem chytil trošku nerva, protože bylo hodně vyloučených a mně z toho už lehce hráblo. A po vstřeleném gólu dáš těm emocím průchod, odskočili jsme o dva góly a už jsem viděl vítězství.

Byl vstřelený gól třešničkou na vašem dnešním výkonu? Přece jenom, čtyři body se nepovedou pokaždé.
Tak mně se nedařilo první čtyři zápasy, kdy jsem nechal na ledě více sil jako proti Motoru, ale bodově jsem byl potentní až dnes. Dříve bylo více vyloučení a s Tombou nebo Sklendou jsme na nich byli prakticky pořád, a stálo to strašně moc sil. Ale já jsem tu od toho, abych ty body dělal. Jsem proto rád, že to přišlo a doufám, že na to dokážu navázat už v Olomouci.

Cítíte velký tlak? Přeci jenom jsou na vás kladena velká očekávání.
Všichni víme, že si mě týmy hodně hlídají. Ale to není žádná výmluva. Snažím se pomáhat i do obrany a připravovat šance pro ostatní. Já se na to dívám jako na týmový výkon a ne na osobní statistiky. Hraje se o to, aby se zachránila sezóna a nespadlo se. Mám obrovský hlad po tom, aby se nám to podařilo urvat.

Autor Michal Borovan
Nepřehlédněte
ROZHOVORY 27.3.2020

Přišlo mi, že brána je strašně malá, vzpomíná Málek na mistrovskou sezonu

Už tomu bude pět let, co naposledy profesionálně chytal. Během své kariéry zažil mnoho úspěchů a zařadil se mezi nejlepší maskované muže v české extralize. Dlouholetý slávistický gólman a současný ...

Číst více
A-TÝM 26.3.2020

Postup přes Spartu i vítězné finále 2003. ČT odvysílá historické zápasy Slavie

Česká televize odvysílá v nejbližších dnech v rámci pořadu Archiv Z i několik zásadních momentů novodobé slávistické historie. To nejzajímavější čeká fanoušky ve čtvrtek a v pátek, kdy budou na ČT ...

Číst více
A-TÝM 25.3.2020

TOP 10 momentů: Charitativní počiny, pocta Kadlecovi nebo Novákova jubilea

Sešívaná sezona skončila předčasně. Hokejový ročník 2019/2020 přesto přinesl spoustu zajímavých momentů a výjimečných událostí. Petr Kadlec se za neocenitelné služby pro klub dočkal vyvěšení svého ...

Číst více
A-TÝM 23.3.2020

Střelec Šmerha o sezoně: Nejlepší parta, co jsem zažil

V uplynulé sezoně střílel jednu branku za druhou a dlouho bojoval o korunu pro krále střelců i kanadského bodování. Na vrchol sice nakonec nedosáhl, přesto prožil Tomáš Šmerha hodně povedenou sezonu. ...

Číst více