21. září
Č. Budějovice Slavia
16:00
23. září
Slavia Přerov
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
10. dubna 2015

Žene mě touha udržet Slavii v extralize, prozradil Bednář

Už v zápase proti Pirátům se mu podařilo skórovat, ale proti Motoru měl vstřelený gól mnohem sladší příchuť. Když k tomu připočteme tři asistence, dostaneme jasnou hvězdu slávistického týmu. Kapitán Jaroslav Bednář byl společně se svým kolegou z útoku Jánosem Vasem hlavním strůjcem slávistického vítězství na jihu Čech.

Jardo, jaké byly rozhodující momenty zápasu? Byla to první branka hned na začátku nebo blesková odpověď na vyrovnání?
Podle mě to byl ten druhý moment. Budějovice vyrovnaly na 2:2 hned v úvodu přesilovky. Ale nám se naštěstí podařilo hned opět vstřelit vedoucí gól, a pak jsme to udrželi až do konce.

Při následné přesilovce 5 na 3 při vás stálo štěstí, když Straka trefil břevno.
Tak my kdybychom dali v první třetině tři nebo čtyři branky, tak to mohlo také být o něčem jiném. Tam bylo štěstí zase na straně domácích, takže já bych to takhle neviděl.

Před dnešním zápasem jste měli nejméně vstřelených branek v baráži. Jste rádi, že jste se také více rozstříleli?
Opravdu se nám podařilo vstřelit více gólů, než to bývá v jiných zápasech. Ale spíše jde o to, že jsme to odmakali od první do poslední minuty. Mívali jsme problémy s prvními třetinami, v Budějovicích se nám naopak povedla asi nejvíce. Jenom škoda, že jsme v ní nedali více gólů, protože šancí tam byly mraky.

1+3
Sešívaný kapitán se podílel na všech brankách Slavie

Tabulka je stále nesmírně vyrovnaná, kde vlastně jeden z prvních tří týmů dostane černého Petra.
Je to našlapané, ale já bych ani Budějovice rozhodně ještě neodepisoval. Hrají výborný hokej a byly lepším týmem, to si musíme přiznat. V neděli nás čeká velmi důležitý zápas, jedeme do Olomouce a mám takové tušení, že pak v úterý by se mohlo rozhodnout.

Po posledním gólu tam byly velké emoce, z vaší strany možná až moc. Co se tam stalo?
Já jsem chytil trošku nerva, protože bylo hodně vyloučených a mně z toho už lehce hráblo. A po vstřeleném gólu dáš těm emocím průchod, odskočili jsme o dva góly a už jsem viděl vítězství.

Byl vstřelený gól třešničkou na vašem dnešním výkonu? Přece jenom, čtyři body se nepovedou pokaždé.
Tak mně se nedařilo první čtyři zápasy, kdy jsem nechal na ledě více sil jako proti Motoru, ale bodově jsem byl potentní až dnes. Dříve bylo více vyloučení a s Tombou nebo Sklendou jsme na nich byli prakticky pořád, a stálo to strašně moc sil. Ale já jsem tu od toho, abych ty body dělal. Jsem proto rád, že to přišlo a doufám, že na to dokážu navázat už v Olomouci.

Cítíte velký tlak? Přeci jenom jsou na vás kladena velká očekávání.
Všichni víme, že si mě týmy hodně hlídají. Ale to není žádná výmluva. Snažím se pomáhat i do obrany a připravovat šance pro ostatní. Já se na to dívám jako na týmový výkon a ne na osobní statistiky. Hraje se o to, aby se zachránila sezóna a nespadlo se. Mám obrovský hlad po tom, aby se nám to podařilo urvat.

Autor Michal Borovan
Nepřehlédněte
OHLASY 19.9.2019

Michajlov: Druhá třetina mě nabila, věděl jsem, že to udržíme

Pod první výhrou za tři body se výraznou měrou podepsal vedle střelců i slávistický brankář. Martin Michajlov pochytal šestatřicet střel soupeře a za svá záda pustil jen jednu. Hlavně ve druhé ...

Číst více
A-TÝM 17.9.2019

Sešívaná sobota! S fotbalovým lístkem či permicí na Porubu zdarma

Slavia posouvá termín zápasu 28. září proti Porubě na dřívější čas, aby fanoušci pohodlně stihli večerní fotbalové utkání. Sobotní hokejový duel odehrajeme místo původně plánovaných 17 hodin už od ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 18.9.2019

Šmerha: Bojovat o každý metr a nenechat si nic líbit, takhle musíme hrát

Sešívaní ve čtvrtém kole Chance ligy poprvé získali všechny tři body, když doma dokázali udolat favorizovanou Jihlavu 2:1. Jedním ze střelců byl i útočník Tomáš Šmerha, který před kamerou zhodnotil ...

Přehrát video
MLÁDEŽ 19.9.2019

Slavíček vyhrál dovednostní test a jede na mládežnickou olympiádu

Slávistická mládež si díky Šimonu Slavíčkovi připisuje výrazný úspěch. Odchovanec Slavie totiž ovládl dovednostní test, který se konal 10. září v Jihlavě. Vysloužil si tak nominaci na 3. mládežnickou ...

Číst více
Nepřehlédněte
×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Dukla Jihlava
HC Slavia Praha