21. září
Č. Budějovice Slavia
16:00
23. září
Slavia Přerov
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
4. listopadu 2015

Změny v kádru: Přicházejí Mikulík, Kubica a Andrlík

Vzhledem k neuspokojivým výsledkům došlo v kádru Slavie během pauzy k několika hráčským změnám. Do Edenu míří útočníci Milan Mikulík a Zdeněk Kubica, a na střídavé starty obránce Tomáš Andrlík.

Tým opouštějí oba bratři Doležalové. "Jedná se o naše odchovance, kteří se ale herně delší dobu trápili, proto nyní mají možnost hledat si nový klub a my doufáme, že jim změna prostředí prospěje. Oběma děkujeme za odvedenou práci," říká sportovní manažer Luděk Bukač.

Zároveň byl potvrzen odchod obránce Petra Punčocháře a útočníka Jana Veselého, jimž byla ukončena smlouva, a na hostování do Ústí nad Labem míří Tomáš Andres. "Dali jsme mu možnost působit v jiném klubu, kde dostane více prostoru na ledě tak, aby se mohl probojovat na mistrovství světa do 20 let. V Ústí je na hostování do konce sezony s tím, že si ho můžeme v případě potřeby na konci ledna stáhnout," vysvětluje Bukač.

Do Slavie naopak přestupuje z Mladé Boleslavi útočník Milan Mikulík, který letošní sezonu zahájil v běloruském Grodnu. Během jedenácti zápasů tam nasbíral šest bodů za tři góly a tři asistence. Čtyřiatřicetiletý útočník má velké zkušenosti s první ligou, je jejím pětinásobným vítězem, přičemž celkově v ní odehrál 415 zápasů, v nichž získal 285 kanadských bodů.

Devětadvacetiletý Zdeněk Kubica bude ve Slavii hostovat do konce sezony. Letošní sezonu zahájil v Ústí nad Labem, kde v osmnácti zápasech nasbíral třináct bodů za pět tref a osm přihrávek. V sešívaném dresu se již objevil v šesti zápasech v sezoně 2009/10. V první lize má odehráno 358 zápasů, v nichž získal 129 bodů.

Dvacetiletý obránce Tomáš Andrlík bude ve Slavii působit formou střídavých startů z Plzně. Mládežnický reprezentant poslední dvě sezony strávil v zámořské juniorce, v profesionálních seniorských soutěžích zatím nepůsobil.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
OHLASY 19.9.2019

Michajlov: Druhá třetina mě nabila, věděl jsem, že to udržíme

Pod první výhrou za tři body se výraznou měrou podepsal vedle střelců i slávistický brankář. Martin Michajlov pochytal šestatřicet střel soupeře a za svá záda pustil jen jednu. Hlavně ve druhé ...

Číst více
A-TÝM 17.9.2019

Sešívaná sobota! S fotbalovým lístkem či permicí na Porubu zdarma

Slavia posouvá termín zápasu 28. září proti Porubě na dřívější čas, aby fanoušci pohodlně stihli večerní fotbalové utkání. Sobotní hokejový duel odehrajeme místo původně plánovaných 17 hodin už od ...

Číst více
OHLASY - VIDEO 18.9.2019

Šmerha: Bojovat o každý metr a nenechat si nic líbit, takhle musíme hrát

Sešívaní ve čtvrtém kole Chance ligy poprvé získali všechny tři body, když doma dokázali udolat favorizovanou Jihlavu 2:1. Jedním ze střelců byl i útočník Tomáš Šmerha, který před kamerou zhodnotil ...

Přehrát video
MLÁDEŽ 19.9.2019

Slavíček vyhrál dovednostní test a jede na mládežnickou olympiádu

Slávistická mládež si díky Šimonu Slavíčkovi připisuje výrazný úspěch. Odchovanec Slavie totiž ovládl dovednostní test, který se konal 10. září v Jihlavě. Vysloužil si tak nominaci na 3. mládežnickou ...

Číst více
Nepřehlédněte
×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Dukla Jihlava
HC Slavia Praha