18. prosinec
Poruba Slavia
18:00
20. prosinec
Slavia Sokolov
18:00
VSTUPENKY
Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online

Ptejte se

Ptejte se na otázky týkající se rekonstrukce stadionu a výstavby druhé ledové plochy. Na vaše dotazy v této sekci odpovídá spolumajitel Jiří Vlasák, který za HC Slavia Praha tento projekt vede.

Dotazy budou veřejné po zodpovězení dotazovaného. Na vulgární projevy či urážky nebude klub reagovat. Prosíme, uveďte vždy své celé jméno a e-mail, abychom vás případně mohli kontaktovat.

Formulář dotazu
prosím nevyplňovat text příspěvku:
vyplňte prosím všechny kolonky

Zobrazuji odpovědi 1 - 6 z 6 odpovědí v této kategorii celkem.

Tomáš Hlaváček (Hlavacek1978@seznam.cz - Černošice)
30.6.2023, 10:00
Dobrý den,čím to je že se Slavii nedaří postoupit do extraligy?
Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den,
postoupit do extraligy není jednoduché ani pro týmy s vyššími rozpočty, v minulých sezonách se o tom mohly přesvědčit například Jihlava, Vsetín nebo Zlín. Se stávajícím rozpočtem se snažíme udělat maximum a věříme, že v blízké době bychom o postup bojovat mohli.
Jirka Vlasák
Tomáš Slezák (tomas.slezak86@email.cz - Dvůr Králové nad Labem)
4.5.2023, 09:18
Dobrý den pane Vlasáku i pane Tichý,
za všechny slávisty děkuji za snahu a nasazení, které do našeho klubu dáváte.
Co se týče rekonstrukce stadionu, tak to se krásně čte, ale cesta k tomu bude dlouhá. Kéž bychom za 10 let měli odpovídající extraligové zázemí. V zimě bylo řečeno, že v první polovině letošního roku sdělíte, jaká firma bude do rekonstrukce zapojena, takže bych se chtěl zeptat, kdy se dozvíme víc? Zároveň má dojít k výstavbě tréninkové ledové plochy za stávajícím zimním stadionem, tam je posun příprav jaký? Historicky s tím dělala Praha 10 problémy, protože by došlo k zásahu do letního koupaliště.
Děkuji za Vaši odpověď

Odpověď:
Dobrý den, k první části otázky - věříme, že již brzy představíme našeho partnera. Dohoda je uzavřena, dolaďují se poslední detaily a zároveň probíhá výběrové řízení na architekta. Vše bude oznámeno společně. k druhé části - v průběhu příprav studie byla vedena jednání s SKS a treninková hala se do daného prostoru vejde. Věříme i v to, že nyní budeme mít podporu od Prahy 10. Také se nyní řeší, zda budou přípravy na výstavbu společně, či zda bude snahou, aby tréninková hala stála dříve. Děkujeme za podporu Jiří Vlasák
Zbyněk Hanuš (zbynda.bum@seznam.cz - Praha, HC Slavia Praha)
7.3.2023, 10:55
Dobrý den pane Vlasáku, chtěl jsem se Vás zeptat, asi to není momentální otázka, ale přece. Je v plánu mít nad ledovou plochou ”kostku” nebo se bude počítat spíše s obrazovkami po stranách Zimáku.
Předem děkuju za odpověď.
Ať se plánovaní a kroky k uskutečnění daří plnit.
S pozdravem
Zbyněk Hanuš

Odpověď:
Dobrý den, předpokládáme, že hala bude mít extraligové parametry. A rádi bychom multifunkční kostku nad ledovou plochu. Děkujeme za přání, snad to dobře půjde. Jiří Vlasák
Svatopluk (svata50@gmail.com - Praha)
27.12.2022, 04:14
Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat, kdy bude hotov celkový projekt rekonstrukce a dostavby zimního stadionu, kdy se bude stavět a zda bude mít na danou dobu Slavia azyl v Praze, nebo mimo Prahu (kvůli nutnosti řešit i nové technické vybavení povinné od příští sezóny, jako je např. video). Zda se bude bourat a stavět znovu, nebo zda bude kostra stávajícího zimáku použita. Děkuji a přeji do Nového roku 2023 vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí, a Slavii samé výhry (a konečně i důstojnější stánek).

Odpověď:
Dobrý den, předpoklad je, že pokud půjde vše dobře, mohl by projekt být připraven v řádu 5 - 7 let. Jedná se o studii, územní rozhodnutí a stavební povolení. Součástí projektu je i druhá ledová plocha, kde by se trénovalo. O tom, kde se bude hrát se bude přemýšlet až to bude aktuální. Předpokladem je rekonstrukce, tedy určitě není v plánu zbourat celý stadion. Děkujeme za přání a i Vám vše nejlepší do nového roku.
petr9608 (blueflash@stream.cz - Praha 5)
27.12.2022, 00:18
Dobrý den. Co se v Praze/ČR změnilo tak moc po legislativní stránce, že celé to ”papírování” potrvá tak příšerně dlouhou dobu? Např. o dvě dekády dříve se o pouhé samotné definitivní lokalitě nové velké pražské hokejové arény pro MS rozhodlo až necelý rok před výstavbou samotnou. Možná si vzpomenete, že se dlouho uvažovalo o Hagiboru, následně Maninách a až poté se definitivně projekt naplánoval do bývalého areálu továren ČKD. Vše šlo rychle.

”Hokejová hala bude zřejmě ve Vysočanech”, to byl titulek článku iDnes.cz ze 6.11.2001. 23 měsíců (!!!) před prvním hokejovým zápasem v nové (tehdejší) Sazka Areně.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hokejova-hala-bude-zrejme-ve-vysocanech.A011106_082512_praha_sport_lin

A to se nebavíme o nějaké rozsáhlé rekonstrukci nevelké haly, ale o konverzi z opuštěného továrního areálu pro výrobu těžkých železničních strojů na (tehdy, ale i vlastně dnes) supermoderní ohromnou arénu.

V letech 2010 a 2011 proběhly tiskem informace o dvou různých projektech nové hokejové haly v Edenu s kapacitami 8 až 10 tis. lidí.

Nejdříve v roce 2010 projekt umístěný za stávající zimní stadion

https://www.idnes.cz/hokej/extraliga/hokejova-slavia-planuje-stavbu-noveho-stadionu-v-edenu-za-tim-soucasnym.A100520_113313_hokej_cig

poté v roce 2011 jiný projekt s umístěním blízko fotbalového stadionu

https://www.idnes.cz/hokej/extraliga/v-edenu-vyroste-nova-arena-budou-v-ni-hrat-hokejiste-slavie.A110224_162735_hokej_cig

dnes samozřejmě víme, že z projektů sešlo, nicméně jde mi spíše o to, že v obou článcích se pojednává o horizontnu dokončení stavby v nějakých dalších dvou letech, a není tam nic o nějakých šílených 3-5 let roků trvajících ”byrokratických orgiích” (lepší výraz mne opravdu nenapadá). Předpokládám, že vyznění obou článků (i když dnes půsoobí poněkud ”hořko-úsměvně”) by bylo jiné, pokud by se oněm ”byr. orgiím” vyhnout nedalo.Odpověď:
Dobrý den, vycházíme z toho, že projekt je a bude připravován v součinnosti 3 stran. Investora, SKS a HCS. Lhůty uvažujeme s ohledem na současný stav a zkušenosti z projektů v Praze. Je nutné připravit studii, územní rozhodnutí a stavební povolení. Samozřejmě budeme dělat vše proto, abychom celý proces co nejvíce urychlili.
petr9608 (blueflash@stream.cz - HC Slavia)
26.12.2022, 23:36
Dobrý den. Jsem si vědom, že vše je zatím ”v plenkách”, ale jaká by měla být finální kapacita zrekonstruovaného Edenu? Předpokládám, že půjde z 80 až 100% o místa k sezení. Vzhledem k tomu, že kapacita současného stánku by se, kdyby byla protější tribuna osazena sedačkami tak jako hlavní tribuna, pohybovala někde kolem 2 400 - 2 700 míst, tak i míra navýšení kapacity prozradí nemálo o rozsahu rekonstrukce nebo možná lépe řečeno přestavby.

Odpověď:
Dobrý den, počítáme s kapacitou pro extraligu, která je v současné době min. 4200 míst. Z toho 2000 k sezení a 2200 ke stání.

Nepřehlédněte
OHLASY 10.12.2023

Nezáleží na soupeři, doma musíme získávat body pravidelně, hlásí Knotek

Slávistický útočník Tomáš Knotek se ukázal jako správný kapitán a brankou z 28. minuty pomohl Slavii k vítězství 3:2 nad favorizovaným Přerovem. Ke gólu přidal ještě asistenci a stal se jedním z ...

Číst více
FANOUŠCI 11.12.2023

Vánoční veřejné bruslení v Edenu zdarma!

HC Slavia Praha pořádá mezi svátky veřejné bruslení zdarma. Přijďte si zabruslit ve středu 27.12. nebo ve čtvrtek 28.12. do Edenu.

Číst více
OHLASY - VIDEO 9.12.2023

Málek po Přerovu: Kluci odvedli výbornou práci, rozhodl první gól

Slávisté dokázali poprvé po třech letech zvítězit nad Přerovem. „Potřebujeme sbírat všechny body, co můžeme. Je to pro nás cenná výhra,“ říká gólman sešívaných Roman Málek. V rozhovoru mimo jiné ...

Přehrát video
ZÁPASY 9.12.2023

Tři body před reprezentační pauzou! Slavia udolala Přerov

Slávisté si závěr utkání s Přerovem zkomplikovali, když ve třetí třetině dvakrát inkasovali. Nakonec ale vítězství před reprezentační pauzou vybojovali. O třech bodech rozhodl Jiří Průžek.

Číst více