Permanentky Dárkové poukazy Informace o vstupenkách Vstupenky online

Ptejte se

Ptejte se na otázky týkající se rekonstrukce stadionu a výstavby druhé ledové plochy. Na vaše dotazy v této sekci odpovídá spolumajitel Jiří Vlasák, který za HC Slavia Praha tento projekt vede.

Dotazy budou veřejné po zodpovězení dotazovaného. Na vulgární projevy či urážky nebude klub reagovat. Prosíme, uveďte vždy své celé jméno a e-mail, abychom vás případně mohli kontaktovat.

Formulář dotazu
prosím nevyplňovat text příspěvku:
vyplňte prosím všechny kolonky

Zobrazuji odpovědi 1 - 3 z 3 odpovědí v této kategorii celkem.

Svatopluk (svata50@gmail.com - Praha)
27.12.2022, 04:14
Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat, kdy bude hotov celkový projekt rekonstrukce a dostavby zimního stadionu, kdy se bude stavět a zda bude mít na danou dobu Slavia azyl v Praze, nebo mimo Prahu (kvůli nutnosti řešit i nové technické vybavení povinné od příští sezóny, jako je např. video). Zda se bude bourat a stavět znovu, nebo zda bude kostra stávajícího zimáku použita. Děkuji a přeji do Nového roku 2023 vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí, a Slavii samé výhry (a konečně i důstojnější stánek).

Odpověď:
Dobrý den, předpoklad je, že pokud půjde vše dobře, mohl by projekt být připraven v řádu 5 - 7 let. Jedná se o studii, územní rozhodnutí a stavební povolení. Součástí projektu je i druhá ledová plocha, kde by se trénovalo. O tom, kde se bude hrát se bude přemýšlet až to bude aktuální. Předpokladem je rekonstrukce, tedy určitě není v plánu zbourat celý stadion. Děkujeme za přání a i Vám vše nejlepší do nového roku.
petr9608 (blueflash@stream.cz - Praha 5)
27.12.2022, 00:18
Dobrý den. Co se v Praze/ČR změnilo tak moc po legislativní stránce, že celé to ”papírování” potrvá tak příšerně dlouhou dobu? Např. o dvě dekády dříve se o pouhé samotné definitivní lokalitě nové velké pražské hokejové arény pro MS rozhodlo až necelý rok před výstavbou samotnou. Možná si vzpomenete, že se dlouho uvažovalo o Hagiboru, následně Maninách a až poté se definitivně projekt naplánoval do bývalého areálu továren ČKD. Vše šlo rychle.

”Hokejová hala bude zřejmě ve Vysočanech”, to byl titulek článku iDnes.cz ze 6.11.2001. 23 měsíců (!!!) před prvním hokejovým zápasem v nové (tehdejší) Sazka Areně.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hokejova-hala-bude-zrejme-ve-vysocanech.A011106_082512_praha_sport_lin

A to se nebavíme o nějaké rozsáhlé rekonstrukci nevelké haly, ale o konverzi z opuštěného továrního areálu pro výrobu těžkých železničních strojů na (tehdy, ale i vlastně dnes) supermoderní ohromnou arénu.

V letech 2010 a 2011 proběhly tiskem informace o dvou různých projektech nové hokejové haly v Edenu s kapacitami 8 až 10 tis. lidí.

Nejdříve v roce 2010 projekt umístěný za stávající zimní stadion

https://www.idnes.cz/hokej/extraliga/hokejova-slavia-planuje-stavbu-noveho-stadionu-v-edenu-za-tim-soucasnym.A100520_113313_hokej_cig

poté v roce 2011 jiný projekt s umístěním blízko fotbalového stadionu

https://www.idnes.cz/hokej/extraliga/v-edenu-vyroste-nova-arena-budou-v-ni-hrat-hokejiste-slavie.A110224_162735_hokej_cig

dnes samozřejmě víme, že z projektů sešlo, nicméně jde mi spíše o to, že v obou článcích se pojednává o horizontnu dokončení stavby v nějakých dalších dvou letech, a není tam nic o nějakých šílených 3-5 let roků trvajících ”byrokratických orgiích” (lepší výraz mne opravdu nenapadá). Předpokládám, že vyznění obou článků (i když dnes půsoobí poněkud ”hořko-úsměvně”) by bylo jiné, pokud by se oněm ”byr. orgiím” vyhnout nedalo.Odpověď:
Dobrý den, vycházíme z toho, že projekt je a bude připravován v součinnosti 3 stran. Investora, SKS a HCS. Lhůty uvažujeme s ohledem na současný stav a zkušenosti z projektů v Praze. Je nutné připravit studii, územní rozhodnutí a stavební povolení. Samozřejmě budeme dělat vše proto, abychom celý proces co nejvíce urychlili.
petr9608 (blueflash@stream.cz - HC Slavia)
26.12.2022, 23:36
Dobrý den. Jsem si vědom, že vše je zatím ”v plenkách”, ale jaká by měla být finální kapacita zrekonstruovaného Edenu? Předpokládám, že půjde z 80 až 100% o místa k sezení. Vzhledem k tomu, že kapacita současného stánku by se, kdyby byla protější tribuna osazena sedačkami tak jako hlavní tribuna, pohybovala někde kolem 2 400 - 2 700 míst, tak i míra navýšení kapacity prozradí nemálo o rozsahu rekonstrukce nebo možná lépe řečeno přestavby.

Odpověď:
Dobrý den, počítáme s kapacitou pro extraligu, která je v současné době min. 4200 míst. Z toho 2000 k sezení a 2200 ke stání.

Nepřehlédněte
ZÁPASY - MLÁDEŽ 21.3.2023

Junioři vynulovali Vsetín a vynutili si pátý zápas

Junioři Slavie vyrovnali čtvrtfinále se Vsetínem a vynutili si rozhodující páté utkání. Svěřenci trenéra Tvrzníka uspěli ve čtvrtém duelu jednoznačně 3:0 a ve čtvrtek si v Edenu zahrají o postup do ...

Číst více
ZÁPASY - MLÁDEŽ 22.3.2023

Dorost mečbol nevyužil, o vítězi rozhodne pátý duel

Dorostenci Slavie ve čtvrtém čtvrtfinále proti Plzni prohráli a stejně jako junioři budou o postup bojovat v pátém utkání. Sešívaní si sice na začátku duelu vytvořili několik slibných šancí, jenže ...

Číst více
ZPRÁVY Z KLUBU 22.3.2023

Nejúspěšnější ročník! O Kapku lepší hokej pomáhá dětem

Na startu února se počtvrté rozběhl charitativní projekt O Kapku lepší hokej, jehož cílem je zejména pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Cílem ročníku 2023 bylo kromě šíření povědomí o problematice ...

Číst více
ROZHOVORY 20.3.2023

Na tuhle sezónu budu vzpomínat i po konci kariéry, přiznává Málek

I přes zranění v minulé sezoně a operaci obou kolen se nakonec stal slávistickou jedničkou. Roman Málek v uplynulém ročníku Chance ligy odchytal 48 zápasů a úspěšnost si držel kolem 92 procent. V ...

Číst více