14.kolo, sobota 25.11.2006, Zimní stadion Kralupy nad Vltavou, Slavia - Plzeň
Slavia
8:4(3:0, 1:2, 4:2)
Plzeň
Plzeň

Branky a nahrávky: Müllerová 2/0, Studentová 2/0, Holešová 1/2, P.Zelenková 1/2, Manhartová 0/3, Jurčová 0/2, Ivičičová 0/2, Nosalová 1/0, Šťastná 1/0 - Zahálková 2/1, Fialová A. 1/1, Dvořáková 1/0, Šmejkalová 0/1, Staňková 0/2.
Vyloučení: 11:11. Využití: 4:2. Střely na branku: 48:27.

Slavia: Kalousová (od 30. Matějů) - Pekárková, Horálková – Müllerová, Ivičičová - Kroutilová, Studentová, Manhartová - P. Zelenková, Holešová, Nosalová – Jurčová, Šťastná

Plzeň: Kopejtková – Mannová, Krauzová – Timofijová, Lipková - Jaklová, Kotousová, Staňková – Zahálková, Fialová, Outlá – Dvořáková, Šmejkalová

Komentář

Převaha po celé utkání, kterou Slavia i brankově vyjádřila v prvním utkání v Plzni (9:0), se tentokráte vměstnala pouze do několika minut a i světlých okamžiků bylo poskrovnu.

Obrana má velké trhliny (marodka) a to se i svým způsobem podepisuje na podpoře útoku a poté i na samotné obranné fázi. Po delší době se do obrany vrátila Martina Müllerová a potěšila trenéry hned dvěma brankami.

Domácí hráčky začaly utkání dosti rozpačitě a Plzeň vycítila jistou šanci bojovat o body, které by hostům jistě pomohly v boji o postupovou čtyřku. Až v 5.minutě se podaří poprvé ztéci branku Plzně a je chvályhodné, že se do listiny střelců zapisuje obránkyně Martina Müllerová za pomoci Jurčové. Sporadické útoky a spíše náhodné akce Plzně si připisují 6 zásahů golmanky Kalousové, hostující Kopejtková jich má 11. Další trefy si připisují Šťastná a Zelenková. Domácí využívají dvě přesilovky a třikrát se ubrání početnímu oslabení 4-5.

Druhá třetina je na hokej značně nepohledná a vše je oboustranně nepřesné a nehokejové. To má pak za následek že Slavia tuto třetinu dokonce prohráva 1:2, když se za hosty trefují po chybách domácí obrany a řadě nepřesností celých formací Dvořáková a pak Zahálková. Za domácí pouze skoruje Nosalová. Slavia nevyužívá dvě přesilovky a kromě toho sama pak inkasuje v oslabení 3-5. Zásahy jsou celkem vyrovnané 9 – 8. Domácí střídají golmanky a nastupuje Gábina Matějů. Trochu se i jiskří na ledě a malou boxerskou vložku předvádějí plzeňská Timofijová a domácí Kroutilová. Vše končí jem malými tresty.

Na začátku třetí třetiny si domácí trenér Manhart vybírá oddechový čas a jako by již chtěl vybudit své družstvo k výkonu na jaký jsme u něj zvyklí. Stav utkání se ale přesto dramaticky vyrovnává na 4:3, neboť Plzeň ve 49.minutě snižuje na kontaktní gól opět Zahálkovou. Zlom nastává v rozmezí 53. – 56.minuty, kdy domácí začnou konečně hrát hokej a odskakují dvěma brankami Studentové a excelentním sólem přes celé hřiště v provedení Evy Holešové na 7:3. V 59.minutě pak ještě přidává svou druhou branku v utkání Müllerová, opět střelou od modré, ale poslední slovo má Plzeň a v 60.minutě uzavírá celkové scóre Fialovou na konečných 8:4.