14.03.2018, Michal Toman

Ani napodruhé to nevyšlo. Slavii ve Varech srazila vyloučení

Sešívaní chtěli ve druhém semifinálovém duelu vyrovnat sérii. Zápas se však svěřencům trenérů Milana Razýma a Jana Srdínka nepovedl. Začátek sice Pražané zvládli lépe než v prvním klání, ale Energetici si trpělivě počkali na správný okamžik a ve druhé třetině dvakrát udeřili. Slávisté se snažili, seč mohli, ale držet krok s domácími hokejisty se jim nedařilo. Karlovy Vary nakonec zvítězily 4:0 a v semifinálové sérii vedou 2:0.

SF2, středa 14.3.2018, Karlovy Vary - Slavia
Karlovy Vary
4:0(1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Podlipnik (Kovačevič, Vrdlovec), 28. O. Beránek (Skuhravý, Tomeček), 32. Flek (Podlipnik, Plutnar), 54. O. Beránek (Gríger, Skuhravý). Rozhodčí: Petružálek, Sýkora – Kokrment, Šimán. Vyloučení: 2:8, navíc Flek (KVA) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 3705. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 4:0.

Karlovy Vary: F. Novotný – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Gríger, Skuhravý, Gorčík – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec

Slavia: Frodl – Barák, Pohl, J. Drtina, J. Novák, Kasík, J. Holý, Ryzák – Račuk, Šagát, M. Kadlec – Jankovský, Šafránek, L. Krejčík – Šmerha, Nedvídek, Z. Doležal – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček

Sešívaní se poučili z prvního semifinálového duelu a do druhého zápasu na ledě Karlových Varů vstoupili výrazně lépe. A byly z toho dvě tutovky. Jenže ani jedna neskončila gólem. Nejprve neproměnil samostatný únik Krejčík a chvíli po něm nastřelil tyč Kubica.

Domácí se postupem času z úvodního náporu Slavie oklepali a Frodl měl čím dál tím víc práce. Flek ani Skuhravý sice na gólmana červenobílých recept nenašli, ale 45 sekund před přestávkou udeřil v přesilové hře Slovinec Matic Podlipnik a Energie po prvním dějství vedla.

I ve druhé periodě zahrozili nejprve hosté. Jiří Doležal však nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat brankáře Novotného a na druhé straně přišel trest. Skuhravý našel zpoza brány Ondřeje Beránka, jenž pohotově zamířil přesně pod horní tyč.

Slávisty srážela častá vyloučení

Krátce po polovině základní hrací doby putoval na trestnou lavici hostující Kadlec. Slávisté navíc v oslabení špatně vystřídali a museli se rázem bránit ve třech. Dvojnásobnou přesilovku potom po pouhých 19 sekundách využil Jakub Flek.

A problém jménem vyloučení strašil Pražany dál. Jen před závěrečnou periodou inkasovali sešívaní šest dvouminutových trestů a ve třetí třetině je rozhodčí poslali na trestnou lavici dvakrát už během prvních čtyř minut.

Dlouhou přesilovou hru sice Karlovarští nevyužili, ale další trefy se nakonec dočkali. Červenobílí se soustředili na útočnou snahu a mezírky v jejich zadních řadách využil Ondřej Beránek, který z mezikruží zcela neosazen propálil Frodla.

Energie si už potom zápas pohlídala a poměrně hladce dokráčela ke druhé výhře v semifinálové sérii. Ta se teď za stavu 2:0 přestěhuje do Edenu.

Fotogalerie

Dominik Frodl zasahuje Henri Tuominen a Zdeněk Kubica Pohl a Vrdlovec před Frodlem Martin Rohan si vyšlápl na Šagáta Zdeněk Kubica Dominik Frodl Henri Tuominen Jirka Drtina

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Klíčové pro utkání bylo, že jsme ustáli úvodní tlak soupeře a dokonce se nám povedlo jít do vedení. Myslím si, že od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, začali jsme hrát jednodušeji. Dostávali jsme soupeře pod tlak a z toho plynuly naše přesilové hry. Jsem rád, že se nám dneska podařilo dvě přesilové hry využít, oproti včerejšku to byl asi největší rozdíl v naší hře. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli o kousek lepší, šli jsme si za vítězstvím a jsme rádi, že jsme před výbornými domácími fanoušky udělali důležitý druhý krok.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Oproti včerejšku jsme měli dobrou první třetinu. Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Vytvořili jsme si nějaké gólové příležitosti, ale neproměnili jsme je a paradoxně nám dal soupeř gól těsně před koncem první třetiny. To nás trošku zmrazilo, nicméně jsme se snažili vstoupit do druhé třetiny lépe, ale dopustili jsme se strašně moc chyb a hloupých vyloučení. Ať to bylo střídání, kdy jsme nabídli soupeři přesilovku 5 na 3, pak zase faul a zase dvě přesilovky 5 na 3... Takové mužstvo, jako jsou Karlovy Vary, to umí využít a tím se dostaly na koně. Pro nás pak bylo nesmírně těžké zápas zvrátit, Vary, takový zkušený tým, si to prostě pohlídaly.“