24. říjen
VSTUPENKY
ZÁPASY
2.9.2004

Ani skvělý Musil karlovarskému vítězství nezabránil

přát., čtvrtek 2.9.2004, Karlovy Vary - Slavia
Karlovy Vary

Branky: 42. Skuhravý (Hlavačka), 44. Alinč (Bauer, Jiří Polák) - 46. Antoš (Novák, Kolařík). Rozhodčí: Florián. Využití: 1:0. Diváci: 700. Průběh utkání: 2:0, 2:1

Sestavy

Karlovy Vary

Mensator - Kutlák, Suur - Krajíček, Hlavačka - Jiří Polák, Bauer - Kivoň - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Kumstát, Skuhravý, Kraus - Dvořák, Alinč, Milan Procházka - Košťál, Míka, Bednařík

Musil - Graňák, Jiří Novák - Kolařík, Jan Novák - Kučera, Pojkar - Hruška, Sobotka, Antoš - Duda, Martinec, Sup - Jaroš, Krátoška, Tomica - Vondrka, Kopecký, Dlouhý

K a r l o v y V a r y - V souboj nastupující brankářské generace se proměnilo další přípravné utkání pražské Slavie. V sešívaném dresu se výborným výkonem prezentoval dvacetiletý Lukáš Musil. Přestože dvakrát inkasoval, patřil k nejlepším mužům utkání. Do karlovarské branky se však podařilo dopravit pouze jeden puk z Antošovy hole, a také proto se stal hlavní postavou zápasu mladíček Mensator ve svatyni Energie. Po třetinách 0:0, 0:0 a 2:1 prohrála Slavia v Karlových Varech 1:2.

Do druhého vzájemného střetnutí v letošní přípravě vstoupily Karlovy Vary bez juniorského reprezentanta Vojtěcha Poláka a Edgarse Masalsise, který obléká dres své země na turnaji nižší evropské série. Slávisté přijeli na západ Čech bez hlavního kouče Růžičky i hvězd Beránka a Fraňka. A právě bývalou karlovarskou jedničku skvěle zastupoval už od prvních minut dvacetiletý Lukáš Musil. Při počátečním domácím nátlaku úspěšně čelil nájezdu Kumstáta i několika náletům elitní karlovarské eskadry ve složení Tomík, Lipianský, Hurtaj. Nudit se nemohl ani mladíček s maskou na druhé straně kluziště. Nejprve hasil Dudovu snahu po chybě obránců na modré čáře, posléze si v oslabení poradil i golfovým úderem Davida Hrušky. Závěr úvodní dvacetiminutovky patřil znovu Západočechům, ale dobře postavený Musil nedal šanci Skuhravému ani ze druhé vlny najíždějícímu Kumstátovi.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu. Hráči na obou stranách si vypracovali množství jasných příležitostí, ale vynikající brankáři obou celků byli nepřekonatelní. Kličky Skuhravého, dělovku Krajíčka po průniku Míky i brejk Kumstáta řešil slávistický gólman s rutinou zkušeného profesionála. S údivem otevřenou pusou musel jistě sledovat nevídaný průnik Róberta Tomíka, který však posledního hráče ušetřil práce, protože tuto „akci léta“ zakončil střelou těsně nad horní tyč. I další členové slovenského klanu energetiků nechtěli zůstat pozadu, jenže střela Hurtaje z mezikruží a nečekaná rána Lipianského ze skrumáže skončila v chráničích nejlepšího muže Slavie v dnešním zápase. Mohlo se zdát, že se celé utkání pomalu mění v festival brankářů. Ve vlastním oslabení se vstříc rozhozené domácí obraně vydal Antoš s Hruškou. Prvně jmenovaný však ztroskotal na betonech Mensatora, jeho útočný souputník mířil vleže mimo. Výborný postřeh předvedl sokolovský rodák také proti nahození Davida Pojkara od modré čáry. Brankář viděl puk až na poslední chvíli, přesto dokázal reflexivně švihnout lapačkou správným směrem.

Koření hokeje se necelá tisícovka diváků dočkala až v závěrečném dějství. Skuhravý ve 42. minutě mocně napřáhl na modré čáře a vyslal svůj projektil na slávistickou branku. Musil si vybral svou slabší chvilku a ač měl čistý výhled, puk svou rukavicí minul. O dvě minuty nato byl za hru vysokou holí vyloučen další slovenský reprezentant, tentokrát však v dresu Pražanů, Dominik Graňák. Již po několika vteřinách si mezi dva beky nabruslil prozatímní kapitán Energie Jan Alinč, převzal vynikající přihrávku z hloubi vlastního pole od Richarda Bauera a nikým neatakován zakončil efektně svůj bekhendový blafák vítěznou brankou utkání. Trvalo totiž pouhé dvě minuty, než se z jediného úspěchu radovali i úřadující vicemistři extraligy. V podobného úniku jako Alinč se zjevil Milan Antoš. Zvolil sice střelu švihem mezi betony, ale efekt byl stejný. Až na tuto pětiminutovku kralovali i ve zbytku střetnutí chlapci s maskami. V 53. minutě se ještě blýsknul výtečnou stíhací jízdou Tomík, který z pozice pravého křídla stáhnul náskok zcela volně ujíždějícího Vondrky a navíc se mu podařilo hostujícího forvarda čistě odstavit od kotouče. V závěru dokázaly Karlovy Vary podržet puk na svých holích a nedovolily soupeři žádné příležitosti k vyrovnání ani k odvolání brankáře.

Energie si tak připsala již osmé vítězství v letošní přípravě, naopak Slavia po dvou výhrách opět prohrála.

Autor Karel Psohlavec
MLÁDEŽ 23.10.2019

Představujeme nejlepší mládežníky za září 2019

Slavia i v této sezoně oceňuje každý měsíc nejlepší hráče v mládežnických kategoriích. Osm nejúspěšnějších hokejistů od deváté po druhou třídu se vám nyní představuje v krátkých rozhovorech.

SESTŘIHY 22.10.2019

Sestřih zápasu: Ústí - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih gólových okamžiků ze zápasu 16. kola Chance ligy mezi Ústí nad Labem a Slavií. Sešívaní zvítězili 4:2 a připsali si třetí výhru v řadě.

Přehrát video
FANOUŠCI 21.10.2019

Slavia pořádá o víkendech veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Aktuálně jsou vypsané tři sobotní termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

MLÁDEŽ 22.10.2019

Shrnutí mládeže: Dominantní sedmáci nebo druhá výhra juniorky

V posledním týdnu zažily slávistické mládežnické týmy poměrně úspěšné období. Junioři porazili Mladou Boleslav a připsali si druhou výhru v sezoně, dorost se v klidu drží na postupových příčkách do ...