20.01.2018, Richard Wagner

Báječný obrat! Slavia zabojovala a zdolala Motor v nájezdech

Parádní hokej přinesl šlágr 41. kola WSM ligy, ve kterém hostila Slavia na svém ledě Motor. Zápas přinesl útočný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Ekipa z Edenu ztrácela na svého soupeře již dvě branky, ovšem poté se dokázala vzchopit a vyrovnat. Duel dokráčel až do samostatných nájezdů, v nichž se nakonec radovala zisku bonusového bodu družina z Vršovic. Dvěma trefami se blýskl Lukáš Endál.

41.kolo, sobota 20.1.2018, ZS Eden, Praha-Vršovice, Slavia - Č. Budějovice
4:3sn(0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
Č. Budějovice

Branky a nahrávky: 26. Endál (J. Holý, Barák), 34. Endál (M. Ondráček, Kasík), 44. L. Krejčík (Z. Doležal), rozh. nájezd Z. Doležal – 15. Kutlák (Vampola, Nedorost), 16. Čáp (L. Květoň), 27. Jonák (Heřman, Pavlin). Rozhodčí: Kopeček, Vrba – Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 2236. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

Slavia: Frodl – J. Drtina, J. Novák, Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Šmíd – L. Krejčík, Šagát, Z. Doležal – Endál, Šafránek, Nedvídek – Jankovský, Kubica, M. Ondráček – J. Doležal, Furch, Krliš.

Č. Budějovice: Gába – Kutlák, Marcel, Pavlin, Čáp, Vráblík, F. Novák – Nejezchleb, Pajič, Nedorost – J. Mikyska, Vampola, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – L. Květoň, Galamboš, M. Novák.

Zápas začal v rychlém tempu a oba celky se pravidelně staraly o vzruch v brankovištích. Na první trefu se čekalo až do patnácté minuty. Motor měl k dispozici přesilovou hru a na jejím konci se prosadil Zdeněk Kutlák, který dostal nabito na modrou čáru. Odtud pak propálil vše, co mu stálo v cestě. Neuběhla ani minuta a na modrém pruhu, jenž odděluje střední pásmo od útočné třetiny, napřáhl Zdeněk Čáp. Jeho střela na zadní tyč zaplula kolem Frodlovy vyrážečky až do sítě.

I ve druhém dějství se pokračovalo v aktivním hokeji. Na ledě ale přibylo důrazu. Domácí celek se dostal zkraje třetiny do kontaktu. Rovněž se poprvé prosadil v početní výhodě. Holého nahození od modré vyrazil maskovaný muž Motoru jen před sebe, kde číhal Lukáš Endál, který se zblízka nemýlil. Jihočeši měli ale přichystanou bleskovou odpověď. Heřman vybojoval puk na zadním mantinelu pro Víta Jonáka. Ten vykroužil zpoza brány a střelou po ledě podstřelil klekajícího Frodla.

Gólman Slavie se poté několikrát vyznamenal a položil tak dobrý základ pro další kontaktní trefu. Zprvu nenápadné nahození Ondráčka ze středního pásma sklepl Gába vyrážečkou jen na kruh, kam bleskově nasprintoval Lukáš Endál. Produktivní útočník dostal prostor, počkal na pohyb brankáře a pověsil touš na zadní tyč. Českobudějovičtí se záhy mohli dostat zpět do dvoubrankového náskoku, ale Vráblíka báječně vychytal Frodl.

V úvodu třetí třetiny se sešívaní radovali z vyrovnání. Lukáš Krejčík prokličkoval ze středního pásma až mezi kruhy, odkud přesnou ranou k brankové konstrukci překonal gólmana Motoru. Hokej přinášel parádní útočné momenty a tribuny se bavily hrou ve vysokém tempu. V ohromné šanci se ocitli Ondráček, který netrefil klec, a Vampola, jehož únik zastavil splendidním zákrokem slávistický hrdina s maskou.

Frodl se vyznamenal především v závěru střetnutí, kdy vytáhl ze svého arzenálu několik zásahů z říše snů, díky nimž zařídil sešívaným remízu. Utkání tedy dospělo do nastaveného času. Během pěti minut hry ve třech mužích na obou stranách byl Eden svědkem několika gólových šancí, ale obrnění muži v brankách nedovolili změnu skóre. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl Zdeněk Doležal.

Podrobnou reportáž, včetně všech samostatných nájezdů, naleznete ZDE.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Zápas se mi dnes hodnotí velice dobře. Oboustranně to bylo vyrovnané utkání, které se hrálo před výbornou kulisou. Dostali jsme první dva góly, ale kluky to nijak nesrazilo. Snažili jsme se i nadále hrát od obrany a postupně si vypracovávat šance. Dali jsme gól v přesilovce, což nás nastartovalo. Ta branka pak ovlivnila obrázek celého zápasu. Povedlo se nám vyrovnat a dostat zápas do prodloužení. České Budějovice byly v prodloužení lepší, ale my jsme měli sportovní štěstí a vyhráli jsme na nájezdy.“

Luboš Rob (HC Motor České Budějovice: „Jsem přesvědčený, že jsme na Slavii měli vyhrát. Ale ztroskotali jsme v proměňování šancí a měli určité výpadky. Ty domácí potrestali. Jak už jsem říkal, pohřbila nás horší koncovka. Vyložených šancí jsme měli několik. V nájezdech už se jenom čekalo, co bude.“