10.10.2004, Adam Vandrovec

Dorost nasázel Budějovicím pět branek

Na led prvního celku dorostenecké extraligy zavítaly České Budějovice a velmi dlouho odolávaly tlaku favorita soutěže. Dorost Slavie letos ještě neokusil hořkost porážky. Nestalo se tak ani v tomto zápase. První a současně vítězný gól vstřelil tři minuty před koncem druhé třetiny Vladimír Růžička ml.. Slavia přidala ještě další čtyři branky a vysokým výsledkem si zajistila devátou výhru v řadě.

13.kolo, sobota 9.10.2004, Zimní stadion Eden, Slavia - Č. Budějovice
5:0(0:0, 2:0, 3:0)
Č. Budějovice

Branky: 37. Růžička (Sklenář), 38. Kauschitz (Krejčí), 47. Stoklasa (Jebavý, Růžička), 60. Krejčí (Škaloud), 60. Uleščenko (Fiala)
Vyloučení: 2:4, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Slavia: Brzobohatý - Višňák, Moščic, Jebavý, Roth, Drbohlav, Soldán, Hertl, Lang(C) - Růžička, Jiránek, Mareček, Kauschitz, Freisler, Škaloud, Krejčí, Uleščenko, Stoklasa, Sklenář, Indra, Fiala

Č. Budějovice: Klestil - Klement, Parýzek, Zourek, Hlavatý, Havran, Zíb, Chrt - Polodna(C), Feferle, Stejskal, Kadlec, Bíza, Margoč, Ferebauer, Hájek, Nedvěd, Červený, Rod, Dolina, Pankratz

Zápas komentován až od 7. minuty. K vidění bylo hodně pohledné utkání v klidnějším tempu.Více ze hry měla Slavia. Do samostatného nájezdu se dostal Hájek, ale Brzobohatého nepřekonal. Hosté velice dobře bránili a Slavie měla hodně práce aby se usazovala v pásmu.

Na začátku druhé třetiny předvedl parádní průnik Sklenář, kterého v koncovce Klestil vychytal. Slavia byla lepším týmem a děj se odehrával především před Klestilem. Před polovinou zápasu měli domácí dvě za sebou jdoucí přesilové hry, při kterých tlačili a odstřelovali Klestilovu svatyni. Obraz hry se postupem času neměnil. Domácí se poprvé radovali tři minuty před koncem třetiny. Sklenář našel zpoza brány Růžičku a ten střelou nad gólmanovu lapačku rozvlnil síť. Vzápětí přidal další branku Kauschitz, který se jako první dostal k odraženému puku ležícího před Klestilem.

I do třetí třetiny nastoupili oba týmy aktivně a k vidění byl hokej nahoru dolů. Klestil se v brance Budějovic rozhodně nenudil. Krásný gól se podařil vstřelit dvojici Jebavý Stoklasa. Prvně jmenovaný vystřelil od modré a letící puk lehkou tečí nasměroval Stoklasa pod víko budějovické klece. V dresu hostů předváděla nejpohlednější akce útočná řada Rod-Hájek-Stejskal. Parádní zákrok lapačkou po střele Nedvěda předvedl Brzobohatý. Na Klestila šla jedna střela za druhou a spoustu dalších šancí spalovali sami slávisté. V poslední minutě poslal puk, po Škaloudově přihrávce, pod víko Krejčí. Dvě vteřiny před koncem zápasu tečoval efektně Fialovu přihrávku do brány mladý Uleščenko.