18. září

Dorost nasázel Budějovicím pět branek

13.kolo, sobota 9.10.2004, Slavia - Č. Budějovice
Č. Budějovice

Branky: 37. Růžička (Sklenář), 38. Kauschitz (Krejčí), 47. Stoklasa (Jebavý, Růžička), 60. Krejčí (Škaloud), 60. Uleščenko (Fiala)
Vyloučení: 2:4, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Sestavy

Brzobohatý - Višňák, Moščic, Jebavý, Roth, Drbohlav, Soldán, Hertl, Lang(C) - Růžička, Jiránek, Mareček, Kauschitz, Freisler, Škaloud, Krejčí, Uleščenko, Stoklasa, Sklenář, Indra, Fiala

Č. Budějovice

Klestil - Klement, Parýzek, Zourek, Hlavatý, Havran, Zíb, Chrt - Polodna(C), Feferle, Stejskal, Kadlec, Bíza, Margoč, Ferebauer, Hájek, Nedvěd, Červený, Rod, Dolina, Pankratz

Na led prvního celku dorostenecké extraligy zavítaly České Budějovice a velmi dlouho odolávaly tlaku favorita soutěže. Dorost Slavie letos ještě neokusil hořkost porážky. Nestalo se tak ani v tomto zápase. První a současně vítězný gól vstřelil tři minuty před koncem druhé třetiny Vladimír Růžička ml.. Slavia přidala ještě další čtyři branky a vysokým výsledkem si zajistila devátou výhru v řadě.

Zápas komentován až od 7. minuty. K vidění bylo hodně pohledné utkání v klidnějším tempu.Více ze hry měla Slavia. Do samostatného nájezdu se dostal Hájek, ale Brzobohatého nepřekonal. Hosté velice dobře bránili a Slavie měla hodně práce aby se usazovala v pásmu.

Na začátku druhé třetiny předvedl parádní průnik Sklenář, kterého v koncovce Klestil vychytal. Slavia byla lepším týmem a děj se odehrával především před Klestilem. Před polovinou zápasu měli domácí dvě za sebou jdoucí přesilové hry, při kterých tlačili a odstřelovali Klestilovu svatyni. Obraz hry se postupem času neměnil. Domácí se poprvé radovali tři minuty před koncem třetiny. Sklenář našel zpoza brány Růžičku a ten střelou nad gólmanovu lapačku rozvlnil síť. Vzápětí přidal další branku Kauschitz, který se jako první dostal k odraženému puku ležícího před Klestilem.

I do třetí třetiny nastoupili oba týmy aktivně a k vidění byl hokej nahoru dolů. Klestil se v brance Budějovic rozhodně nenudil. Krásný gól se podařil vstřelit dvojici Jebavý Stoklasa. Prvně jmenovaný vystřelil od modré a letící puk lehkou tečí nasměroval Stoklasa pod víko budějovické klece. V dresu hostů předváděla nejpohlednější akce útočná řada Rod-Hájek-Stejskal. Parádní zákrok lapačkou po střele Nedvěda předvedl Brzobohatý. Na Klestila šla jedna střela za druhou a spoustu dalších šancí spalovali sami slávisté. V poslední minutě poslal puk, po Škaloudově přihrávce, pod víko Krejčí. Dvě vteřiny před koncem zápasu tečoval efektně Fialovu přihrávku do brány mladý Uleščenko.

Autor Adam Vandrovec
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži