18.03.2006, Michal Slavík, David Schlegel

Dorostence poslal do finále Indrův gól!

Dorostenci Slavie Praha vydřeli postup do finále dorostenecké extraligy, kde se střetnou s mladíky z HC Vítkovice! O jejich výhře rozhodl v rozhodujícím třetím utkání ve Zlíně jediný gól, který na začátku třetí třetiny vstřelil Marek Indra. Všechny tři zápasy semifinálové bitvy se Zlínem tak skončily o jediný gól a ve všech zvítězili hosté. Čistým kontem přispěl k důležité výhře brankář Miroslav Brzobohatý.

SF3, sobota 18.3.2006, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín - Slavia
Zlín
0:1(0:0, 0:0, 0:1)

Branka: Indra.

Zlín: Sedláček - Rašner, Jordán, Andráši, Vodák, Musil, Šimurda, Matula - Jurík, Vlach, Puna - Křemeček, Vartovník, Goiš - Jankovský, Okénka, Rachůnek - Finsterle, Šoula, Čech.

Slavia: Brzobohatý - Beránek, Jebavý, Koumal, Mazanec, Roth, Stejskal - Fára, Hafenrichter, Indra, Kachlík, Kauschitz, Palaščák, Petráň, Poletin, Vl. Růžička, Stoklasa, Sýkora, Vokál.

Poté, co oba celky dokázaly zvítězit na hřišti soupeře, se rozhodující třetí zápas semifinále extraligy dorostu mezi pražskou Slavií a zlínským Hamé přesunul do města obuvi. Oběma celkům byl již dopředu znám soupeř pro případné finále, mladíci z Vítkovic totiž o svém postupu rozhodli již v druhém zápase, když na svém ledě kladenské kolegy doslova převálcovali 13:2.

V úvodních deseti minutách se oba celky spíše rozkoukávaly, na ledě byla znát i mírná nervozita, z níž plynul i větší počet nedovolených zákroků a tedy i vyloučených. Ani jeden z týmů si však v přesilové hře nedokázal vypracovat trvalejší tlak a z něj pramenící gólové příležitosti. Více aktivity předváděli domácí, ale jejich ofenzivní snažení až příliš často ztroskotávalo na chybné rozehrávce, a do hry se tak dostávali na brejky čekající hosté. V dvanácté minutě nadvakrát pálil z úhlu domácí Jurík, gólman hostí Miroslav Brzobohatý si vše pohlídal a efektním zákrokem lapačkou stačil pobavit i necelé dvě stovky přihlížejících. Hosté se do dobré příležitosti dostali v přesilové hře při vyloučení Rašnera za nedovolené bránění. Rothovu křižnou přihrávku na modrou napálil Stoklasa bez servítků z voleje, brankář Sedláček stačil ještě reflexivně vyrazit a domácí obrana stačila kotouč odklidit do bezpečí. Dvojice Stoklasa, Roth zaúřadovala i v sedmnácté minutě, šance obou slávistických mladíků však k úspěchu potřebovaly o něco více přesnosti.

Úvod druhé části přinesl dvě vyloučení na straně Slavie. K časoměřičům putoval krosčekující Stoklasa a o několik chvil později i Indra, který na nešetrný zákrok na domácího Křemečka vyfasoval dvě plus deset minut. V největší příležitosti se během přesilové hry pět na tři ocitl Vlach, kterého u tyčky ideálně našel Puna. Domácí forvard ale nedokázal kotouč propasírovat skrz Brzobohatého výstroj. Již ve čtyřech mohli Slávisté ujet do brejku, ale Vokálův únik ukázkovým obranným zákrokem zmařil domácí Rachůnek. V sedmadvacáté minutě předvedl rychlé nohy Puna a brankář Slavie Brzobohatý až v poslední chvíli vytěsnil jeho prudkou střelu. I nadále hra trpěla častými prohřešky a vylučováním, ani jedno z mužstev však nedokázalo přesilové hry přeměnit ve smrtící nástroj. Dvě velké příležitosti se domácím naskytly v 34. minutě. V té první útočník Křemeček využil více volného prostoru, obtočil se za brankou, ale Brzobohatý si svojí tyčku pohlídal. Slávistický gólman se vyznamenal i při šanci Juríka, jenž uháněl sám na branku. Dominanci hráčů Hamé stvrdila jejich první formace, která v osmatřicáté minutě zle zavařila v obranném pásmu Slavie. Když ale brankou neskončila Vlachova rána z úhlu, dorážka Puny ani následná přesilová hra Zlínských, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodu třetí části dohrávali domácí přesilovou hru, ale jejich marný boj s gólmanem Brzobohatým nebral konce. Veledůležitého úspěchu se tak paradoxně dočkali hosté, kteří i kvůli častým vyloučením působili v druhé části poněkud pasivně. Několik vteřin po vypršení trestu Slavie si do útočného pásma nabruslil Marek Indra a pod Sedláčkem procpal kotouč za čáru. První branka zápasu evidentně hodně ovlivnila psychiku obou týmů, Slávistů bylo najednou plné hřiště. Při akci Sýkory s Petráněm či střelách Vokála a Kauschitze zazářil brankář Sedláček, čímž zachoval domácím stále reálnou šanci na finále. Když už se domácí oklepali, zpomalilo je opět nedovolené bránění Rašnera. V přesilové hře neslavil úspěch jak mohutný tlak Slavie, tak ani na druhé straně únik Vlacha. Čas začínal domácím ubíhat pekelně rychle a jako na zavolanou tak přišlo vyloučení Slávisty Rotha. Ze hry Zlínských ale začala být patrná nervozita a přesilová hra uběhla bez jejich výraznější šance. Na druhé straně mohl díry v obraně domácích využít Petr Stoklasa, ale Sedláček jej vychytal. Domácím nezbylo než sáhnout po poslední možné záchraně. po oddechovém čase zůstal Sedláček na střídačce a sledoval výkon šesti svých spoluhráčů v poli. Heroickým výkonem v obranné činnosti korunovaným počínáním Miroslava Brzobohatého hráči v sešívaných dresech vyrovnání nepřipustili, a postupují tak do boje o zlato.