15.01.2005, Adam Vandrovec

Dorostenci urvali z krásného utkání těžké vítězství

Do sestavy Slavie se vrátil Růžička mladší a místo Uleščenka nastoupil Petráň. První třetina přinesla několik zajímavých šancí, ale ani jednu využitou. Branky začali padat až ve druhé. Skóre otevřeli domácí, hosté odpověděli dvěma góly. Před koncem třetiny ještě stačili domácí vyrovnat. Ve druhé třetině nemusel hlavní arbitr ani jednou vylučovat. Vítkovice hráli dobrý, útočný hokej a v Edenu bylo na co se koukat. Třetí třetina skončila 2:1 pro Slavii. V závěru se i v oslabení pokusili hosté o hru bez brankáře a domácí měli co dělat, aby vedení uhájili. Dva body za gól a nahrávku si v zápase připsal Kurt Kauschitz.

36.kolo, sobota 15.1.2005, Zimní stadion Eden, Slavia - Vítkovice
4:3(0:0, 2:2, 2:1)
Vítkovice

Branky: 30. Hertl (Stoklasa, Růžička), 37. Kauschitz, 53. Indra (Petráň, Kauschitz), 54. Sklenář (Drbohlav, Růžička) - 33. Hanke (Valchař), 35. Bacul (Šofér), 46. Bacul (Szturc). Vyloučení: 2:5, navíc Indra, Káňa - 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Slavia: Brzobohatý - Moščic, Koumal, Jebavý, Beránek, Drbohlav, Soldán, Hertl, Lang - Růžička, Jiránek, Petráň, Malárik, Kauschitz, Vokál, Škaloud, Krejčí, Stoklasa, Sklenář(C), Hafenrichter, Indra

Vítkovice: Vošvrda - Mlynář, Falter(C), Mikulík, Hrubý, Jurčík, Hartmann, Šofér, Káňa, Noga, Hanke, Maliník, Sedmidubský, Valchař, Olšar, Szturc, Šedivý, Šedivý, Strapáč, Bacul

První větší šanci zápasu měli Vítkovice. Zmatek před bránou Brzobohatého však brankou neskočil. V 5. minutě se strhla menší potyčka před brankou hostí. Vyloučením to odnesl pouze Mlynář. Následnou přesilovou hru odehrála Slavia dobře a téměř celou v útočném pásmu, avšak bez využití. Kvalitu obou mužstev dokazovala rychlá a pohledná hra, přelévající se ze strany na stranu. Skvělá střela Stoklasy z kruhu gólem neskončila. První třetina přinesla rychlí a důrazný hokej s vyrovnaným poměrem střel, ale žádnou branku.

První minuta druhé třetiny přinesla šance na obou stranách. Nebezpečnější střelu musel likvidovat Brzobohatý svým betonem. Více času se puk nacházel na čepelích slávistických hokejek. První branka zápasu padla až ve 30. minutě. Hertl si najel na přihrávku Stoklasy a po sérii parádních kliček, kterými si položil i gólmana Vošvrdu uklidil puk do klece. Rychlá akce soupeře o tři minuty později přinesla vyrovnání. Valchař, ač blokován Hertlem, přihrál mezi kruhy Hankemu a ten tahem poslal puk k levé tyči. Následně Vítkovice ještě zazvonili na tyčku slávistické branky. Za další dvě minuty nedokázali domácí pokrýt všechny hráče Vítkovic a Bacul bekendovou střelou z bezprostřední blízkosti poslal svůj tým do vedení. Zanedlouho však bylo srovnáno. Kurt Kauschitz se za bránou přetlačil s několika protivníky, vybruslil zpoza a střelou z úhlu překvapil Vošvrdu. A jelikož už do závěrečné sirény branka nepadla, odcházelo se do šaten za vyrovnaného stavu.

V úvodu poslední části měli více šancí ohrozit soupeřovu bránu hosté. Avšak ne, když byla na ledě první řada Slavie Stoklasa, Růžička, Sklenář, která si permanentně vytvářela tlak. Ve 46. minutě šly do vedení opět hosté. Lukáš Bacul si parádně prohodil jednoho z beků a svou střelu umístil k pravé tyči. Do dobré šance se dostal Sklenář. Růžičkovu plachtící přihrávku sice dobře sklepl ze vzduchu, ale Vošvrda byl na svém místě. Petráň zpoza brány skvěle načasoval přihrávku před Vošvrdu a Indra ač tísněn poslal puk do sítě. Gólem skončila i další parádní akce. Debohlav zavezl puk, předal Růžičkovi a ten nabídl Sklenářovi puk před odkrytou bránu. Několik střídání po vstřelené brance se strhla za Vošvrdovou brankou hromadná strkanice. Kromě menších potyček byli nejviditelnější dvojicí Indra s Hankem, které museli čárový rozhodčí od sebe odtrhávat. Oba hráči dostali trest 5 + do konce utkání. Po pěkné a rychlé akci hostů trefil Káňa pouze břevno. Čas 58:41, Slavia si vyžádala oddechový čas. Vítkovice se i v oslabení pokusili o hru bez brankáře. Tlak si vytvořili opravdu velký a patřičný pro tuto herní situaci. Po dobře rozehraných buly v útočném pásmu a secvičených signálech měl Brzobohatý plné ruce práce.

Martin Pešout (trenér, HC Slavia Praha)

"Já si myslím, že to bylo vynikající utkání z obou stran. Soupeř předvedl útočný hokej, na což nejsme zvyklí. Obvykle zde všichni brání. V závěru se projevila naše síla, když jsme prohrávali tak jsme soupeře přetlačili. Ke Konci jsme i trochu se štěstím, také díky Brzobohatému, ubránili."