12.03.2008, Radek Vokál, Adéla Maxianová

Dorostenci v prvním semifinále neuspěli

V semifinále play-off narazili dorostenci na suverénního lídra základní části, Plzeňský Lasselsberger. Domácí favorit vedl od 10.minuty po střele od modré, Michal Meravý v brance Slavie držel šance až do 58.minuty, kdy domácí výsledek pojistili. Slávisté teprve podruhé v sezóně nevstřelili v zápase ani branku, Plzenští prodloužili vítěznou sérii na třináct zápasů. Ve čtvrtek od 16:00 budou dorostenci bojovat v Edenu o naději na prodloužení série a proti favoritovi budou potřebovat vaši podporu!

SF1, úterý 11.3.2008, Zimní stadion Plzeň, Plzeň - Slavia
Plzeň
2:0(1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Jeřábek (Culek), 58. Hájek (Pacanda). Rozhodčí: Souček - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 144. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 2:0.

Plzeň: Mazanec - Ruprecht, Růžička, Hrbas, Jeřábek, Mrázek, Blumentrit - Petruška, Strnad, Mainer, Hošťálek, Baxa, Culek, Matějka, Pacanda, Hájek, Straka, Herm

Slavia: Meravý - Doležal, Růžička, Barák, Krejčí, Humpolíček, Hruška, Novák, Krejčík - Poletín, Koubek, Netrašil, Hertl, Kadlec, Hellar, Wszolek, Cikánek, Žejdl, Mavrojanidis, Paščák, Müller

První semifinálové utkání mezi dorostenci Lasselsbergeru Plzně a Slavie Praha začalo opatrně. Oba týmy se snažili spíše nedostat gól. Ve 4. minutě sice po střele Culka vypadl hostujícímu gólmanovi puk, ale dokázal ho včas ukrotit před hráči chtivými dorážky. Až v čase 9:17 se při hře čtyři na čtyři prosadil střelou od modré čáry Jakub Jeřábek – 1:0. O pár minut později zahrozila Slavia. Hellar hledal při akci dva na jednoho Nestrašila, ale plzeňský Mazanec v brance předvedl jeden z mnoha skvělých zákroků. V 16.minutě vyslal Hošťálek na slavistickou bránu poměrně nevinnou střelu,už se zdálo, že skončí za brankovou čarou, ale na poslední chvíli ji hostující obránce stačil vyškrábnout. Poté trošku obrany polevily a oba týmy se tak víc dostávaly před gólmany soupeře. V poslední minutě mohla Plzeň navýšit svůj náskok, ale Matějka přestřelil.

Začátek 2.třetiny se nesl ve znamení nefunkčnosti časomíry na kostce nad ledem. Až do 27.minuty se tedy odehraný čas měřil na lavici trestoměřičů.
Hned po úvodním buly se na slavistického gólmana rozjela trojice plzeňských útočníků, zakončoval Straka, ale hostující brankář kryl. Další velkou šanci si Petr Straka vypracoval ve 30.minutě, ale v samostatném úniku netrefil vůbec branku. O pár minutek později přišla nebezpečná situace i před Mazancem. Puk klouzal brankovištěm, naštěstí pro domácí doklouzal mimo tři tyče. Netrvalo dlouho, závar pro změnu vznikl před červenobílým maskovaným mužem. Ale puk se za jeho záda pětici modrobílých propasírovat nepodařilo. V čase 39:40 mohlo být vyrovnáno. Hellar ale ani nadvakrát nepřekonal Mazance. Nejprve plzeňský gólman zkrotil střelu a poté perfektním skluzem i dorážku.

Ve třetí minutě 3.třetiny se po chybě Růžičky dostávala Slavie do šance, ale opět zasáhl Mazanec a zachránil domácím těsné vedení. Ve 45.minutě si hosté vytvořili další obrovskou šanci poté, co znovu zaváhala plzeňská obrana. Ale s četnými dorážkami neupěl ani Humpolíček ani Žejdl. Ve 48.minutě se Culek snažil změnit přímočarou útočnou akci na kombinaci a tím celou šanci úplně zazdil a Meravý ve slavistické brance měl snadnou práci. Sešívaní hosté věděli, že pokud chtějí v prvním utkání série uspět, musejí nejdříve alespoň vyrovnat. Tlačili se tedy před plzeňskou branku a udržovali domácího gólmana v pohotovosti. V 57.minutě mohl uklidnit Plzeň přesnou trefou Hájek. Netrefil však branku. Radek Hájekse prosadil až v čase 57:07, když zužitkoval přesnou přihrávku Pacandy - 2:0.