28.02.2008, Martin Smotlacha

Junioři postoupili do dalšího kola!

Juniorský tým Slavie dostal do druhého zápasu vyřazovacích bojů tři výrazné posily - Vladimíra Růžičku ml., Jakuba Sklenáře a Jiřího Jebavého, hráče A - týmu. Zápas, který neznal ani po konci prodloužení jediného úspěšného střelce, rozhodly až samostatné nájezdy. Během nich kapituloval domácí Dominik Furch pouze jednou, na druhé straně se za Slavii dvakrát trefil Jan Česnek.

OF2, čtvrtek 28.2.2008, Zimní stadion Eden, Slavia - Litvínov
1:0sn(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Litvínov

Branky a nahrávky: --- rozhodující nájezd proměnil Jan Česnek. Vyloučení: 4:4 navíc Kubát (LIT) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Počet diváků: 159. Rozhodčí: Fraňo - Bláha, Kostka.

Slavia: Furch (připraven Linhart) - Beránek, Mazanec -A-, Veselý, Horváth, Soldán -A-, Jebavý, Moščic, Sklenář, Růžička, Nestrašil, Doležal, Petrán, Malárik -C-, Krejčí, Freisler, Dudek, Hafenrichter, Vokál, Česnek.

Litvínov: Brzobohatý (připraven Sork) - Stříteský, Lomička -A-, Kubát, Čejka, Gula -A-, Žatecký, Maxa -C-, Fejtl, Andres, Mach, Kalousek, Zima, Biza, Přeučil, Kafa, Češka.

Důležitý zápas v boji o titul pro Slavii začal o něco lépe právě pro ně. Hned ve druhé minutě pěknou střelou postrašil Brzobohatýho domácí obránce Mazanec, který orazítkoval tyč svatyně hostů. Prvních pět minut se domácí drželi často v obranném pásmu hostů, až do šesté minuty, kdy díky vyloučení Růžičky museli hrát spíše obranně. O další slibnou šanci zápasu, tentokrát ale na druhé straně musel v polovině měl hostující Kafan. V polovině úvodní části hry se dostal do brejku proti domácímu brankáři, těsně pronásledován Česnekem, ten se ho pokoušel nedovoleným způsobem zastavit, celou situaci nakonec ale musel řešit Furch. První třetina skončila klidně – 0:0.

Druhá třetina oproti té první nenabídla nic navíc. Dobrý nápad pro domácí v podobě šikovné přihrávky přímo před branku na Růžičku předvedl jeho spoluhráč z Áčka Sklenář, Růžičkovi ale nepřálo štěstí a trefil se pouze do Brzobohatýho. O pár minut později se celá situace opakovala, jen nešťastným střelcem, který nedokázal zvednout puk nad beton hostujícího brankáře se stal Vokál

Během závěrečné třetiny se v Edenu žádné brankové hody nekonaly. Většinu třetiny si užili diváci pohledem na hru nepřerušovanou vyloučením. Jediná výjimka nastala ve 46. minutě. Tehdy potrestali rozhodčí strkanici domácím Moščicem a hostujícím Břízou dvouminutovým trestem pro oba aktéry. Ve finálových minutách zápasu tempo vrcholilo, ale ani přes velmi kvalitní hru na obou stranách se nedokázal ani jeden z týmů střelecky prosadit.

Po krátké pauze věnované úpravě ledové plochy začalo prodloužení. To mělo nejdelšího možného trvání – plných deset minut, a jeho tempo navazovalo na tempo posledních minut předcházející části zápasu. Vzhledem k tomu, že ani sedmdesáti minutách nebylo o vítězi rozhodnuto, na řadu se dostaly samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech se dokázali prosadit jen dva hráči – Jan Česnek ze Slavie a hostující Kubát. První jmenovaný dokázal na rozdíl od svého protivníka dostat puk za záda Brzobohatého i na druhý pokus, a společně s již bezchybným Furchem vybojovali pro Slavii cenné domácí vítězství.