18. září
VSTUPENKY
ZÁPASY - MLÁDEŽ
30.10.2015

Junioři vyhráli potřetí v řadě, o dva góly přemohli Litvínov

17.kolo, pátek 30.10.2015, Slavia - Litvínov
Litvínov

Branky a nahrávky: 18. Heldák (Nestrašil, Ječný), 30. Furch (Valík, Tejral), 37. Poruba (Furch, Tejral) – 18. Havelka (Reichel, Stříbrný). Rozhodčí: Krob – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:6, navíc Nestrašil (SLA) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 95. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Sestavy

Sochůrek – Valík, Novák, Čupa, Zderadička, Saňa, Straka – Červený, Poruba, Kašek, Nestrašil, Heldák, Ječný, Zídek, Vyskočil, Tejral, Josefus, Kohút, Furch

Litvínov

Spěšný – Moravec, Franc, Šesták, Březák, Brzek, Brejžek, Vostárek – Havelka, Reichel, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Ujfaluši, Chmelař, Jícha, Najman, Šimeček

Sešívaný junioři pokračují v kvalitních výkonech a v posledním zápase před téměř dvoutýdenní pauzou si připsali další tři body. Výhra se ale nerodila úplně hladce, skóre po první části bylo totiž nerozhodné. Červenobílí ale nakonec ve druhém dějství přidali dvě trefy a náskok si už pohlídali. „Říká se, že kdo nevyužije přesilovku 5 na 3, nezaslouží si vyhrát. My jsme dvě dvojnásobná oslabení ubránili, což nám hodně pomohlo,“ poznamenal k výhře trenér Petr Novák.

Oproti duelu s Chomutovem se juniorský zápas Slavie s Litvínovem nehrál v takovém tempu. Od začátku se týmy přetahovaly o každý kousek ledu a brankáři příliš práce neměli. K vidění tak nebylo ani velké množství brankových příležitostí. První vážnější šanci měl Zídek, který zůstal na pravé straně volný po přihrávce Josefuse. Slávistický útočník ale mířil jen do pravé tyčky.

Nakonec se červenobílí během první periody vedoucí trefy dočkali. Nestrašil si počkal za litvínovskou brankou a ve správný moment naservíroval puk Denisi Heldákovi, který z první prostřelil Spěšného. Litvínov však bleskurychle srovnal, když po minutě hry vypálil Reichel. Jeho pokus sice ještě Sochůrek dokázal vyrazit, na okamžitou dorážku Martina Havelky už ale nedosáhl.

První polovina druhé části byla hodně rozkouskovaná větším množstvím vyloučení. Velmi dobře toho využili slávisté, kteří se těsně před polovinou duelu dostali do vedení. Tvrdou ránu od modré z hole Valíka tečoval mimo Spěšného dosah Aleš Furch, který svým zásahem zlomil odpor Litvínova.

Pražané se v prostřední dvacetiminutovce prosadili ještě jednou. Tejral vybojoval kotouč za hostující klecí a přihrál volnému Furchovi. Ten si všiml u tyče číhajícího Jana Poruby, kterému také z první adresoval přihrávku. Sešívaný útočník s osmičkou na dresu pak už měl lehkou úlohu, když před ním byla zcela odkrytá svatyně.

Hosté ale měli ještě dvacet minut na to, aby alespoň srovnali, o což se také snažili. Žádná z litvínovských střel si ale cestu za Sochůrkova záda nenašla. Naopak největší příležitost třetí periody měl Heldák, který po žabičce od Zídka mířil na Spěšného, který ale skvěle zasáhl betonem.

Za všechno vděčím skvělým spoluhráčům, pochvaluje si dobrou souhru Aleš Furch

Osmnáctiletý útočník, který se v létě připravoval s áčkem, nastupuje pravidelně za juniorku. Ještě nevynechal ani zápas a patří k nejproduktivnějším hráčům. Na začátku sezóny to ale úplně nadějně nevypadalo. „Je pravda, že ze začátku jsem moc nebodoval, hrál jsem ale v nově složeném útoku, a tak jsme si všichni tři na sebe museli zvyknout. Postupně se to ale zlepšilo, což je vidět i ve vstřelených brankách,“ myslí si slávistický útočník.

Furch zazářil zejména v posledních dvou zápasech, během kterých nasázeli čtyři góly a na jeden přihrál. „Jsem rád, že se mi daří a pravidelně boduju. Musím ale poděkovat svým spoluhráčům, kteří mi skvěle přihrávají,“ říká Furch, který se zařadil na třetí místo v kanadském bodování mezi slávisty.

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Vítězství se proti Litvínovu rodilo těžko, jelikož jsme měli spoustu vyloučených. Na druhou stranu jsme ubránili dvě soupeřovy dvojnásobné přesilovky, a tak jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Navíc se nám dařilo v obraně, kde jsme nedělali žádné zbytečné chyby. Trochu jsem ale čekal, že nám budou ke konci docházet síly vzhledem ke čtvrtečnímu těžkému zápasu s Chomutovem. Pak mě ale překvapilo, že v posledních deseti minutách jsme byli aktivnější než soupeř, který navíc ve čtvrtek ani nehrál.“

Jindřich Kotrla (HC Litvínov): „Zápas se Slavií rozhodly přesilovky. My jsme měli dostatek možností, ale ani jednu jsme nedokázali využít. Zbytečně hodně jsme kombinovali a netlačili jsme se do zakončení. Spoustu branek padá z dorážek, my jsme ale na dorážky vůbec nebyli připravení.“

Autor David Mencl
ZÁPASY 16.9.2019

Konečně! Slavia otočila skóre a vyválčila dva body!

Na třetí pokus se slávisté dočkali vítězství! V hodně nervózním klání s Litoměřicemi krátce před koncem dotáhli jednogólovou ztrátu, po bezbrankovém prodloužení pak druhý bod vystřelil Aleš Furch!

A-TÝM 15.9.2019

Sestřih zápasu: Benátky nad Jizerou - Slavia

Podívejte se na sestřih gólů ze zápasu 2. kola Chance ligy. Slavia prohrála v Benátkách 1:3, o jedinou trefu sešívaných se postaral Petr Vampola.

Přehrát video
A-TÝM 14.9.2019

Za Slavii bude hrát Adam Kubík, nastoupí už v Benátkách

Z extraligového Hradce Králové má do Slavie vyřízené starty útočník Adam Kubík. Dvacetiletý forvard má za sebou tři produktivní sezony v Chance lize, loni pomohl Rytířům k postupu do extraligy.

FANOUŠCI 13.9.2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. ...

Odehrané v 18:00 | Muži