17.09.2004, Aleš Koňařík, Lukáš Hykš

Nevydařený vstup do sezóny

Vstup do sezóny se Slavii nevydařil. Po dvaceti minutách prohrávali Pražané již 0:2. Svěřenci Vladimíra Růžičky sice působili místy opticky aktivněji, ale chyběl jim důraz v koncovce, ve které naráželi na pozorného Romana Čechmánka. Naopak domácí byli produktivní a na začátku třetí části vedli již 4:0. Až ve 42. minutě ukončil neprůstřelnost vsetínského gólmana Milan Kopecký. To bylo ale ze strany Slavie vše, naopak necelých devět minut před koncem přidal pátý gól Vsetína Brabenec.

3.kolo, pátek 17.9.2004, Zimní stadion Na Lapači, Vsetín - Slavia
Vsetín
5:1(2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 11. Frolo (Stantien, Radivojevič), 17. Kowalczyk (Stantien), 35. Vak (Radivojevič), 41. Zadina, 51. Brabenec (Pavliš, Kowalczyk) - 42. Kopecký. Rozhodčí: Turčan - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:5, navíc Dubec 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3860. Průběh utkání: 4:0 - 4:1 - 5:1.

Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Frolo, Gřegořek, Kowalczyk, Klesla, Němec - Zadina, Vlach, Demel - Brabenec, Pavliš, Selingr - Radivojevič, Vak, Stantien - Dubec, Kovář, Gengel

Slavia: Franěk - Kadlec, Klouček, Novák, Kolařík, Žabka, Graňák, Kučera - Hruška, Krátoška, Antoš - Pálffy, Stümpel, Sup - Vondrka, Kopecký, Dlouhý - Duda, Vašíček, Tomica

Zaplněný Lapač byl zvědav na premiérové vystoupení vsetínského týmu v nové sezóně, v nových dresech a se staronovou brankářskou jedničkou Romanem Čechmánkem. Ten ovšem v úvodu neměl moc práce, stejně jako jeho protějšek Petr Franěk. Oba týmy předváděly na ledě tradiční seznamovací oťukávanou a o puk se dělily rovnou měrou především ve středním pásmu. Sem tam se občas vyloupl náznak šance: Vlach zdálky vyzkoušel pohotovost Fraňkovy lapačky, po příhře Tomici střílel na Čechmánka z velkého úhlu reprezentační centr Vašíček. Ačkoliv měla Slavia puk častěji v držení, červené světlo se poprvé rozsvítilo za její brankou. Byl to gól ve výhradně slovenské režii. Radivojevič zakombinoval se Stantienem a z druhé vlny najíždějící Frolo měl čas nejen na střelu, ale i na pohodlnou dorážku. Slavia přidala po inkasované brance na důrazu, výsledkem byla jen šarvátka Vaka s Kloučkem. Jak Vsetín udeřil bleskově v případě první branky, stejně si počínal i v 17.minutě. Při avizovaném vyloučení napřáhl na modré čáře Kowalczyk a přes clonící chumel hráčů si puk našel cestu až za Fraňkova záda. Slavia mohla vstřelit kontaktní branku ještě do první sirény, po ráně Nováka k tomu měla skutečně blízko. Prudce vystřelený puk trefil Čechmánka do ramene, pohromě zabránil Tomáš Frolo, který v poslední chvíli natlačil do branky obrovitého Vašíčka.

V prostřední části se hra znatelně přitvrdila, ovšem na kráse tím nijak nezískala. Zápas skončil předčasně pro Tomáše Demla, který po jednom z tvrdých soubojů zamířil s pochroumaným kolenem do šatny. Oba týmy se dočkaly přesilových her, domácí ale mohli ve vlastní početní výhodě inkasovat. Po chybě Brabence ujel Vašíček a akci ukončil až typický Čechmánkův pád pod nohy slávistického centra. Hosté vůbec začali s postupujícím časem čím dál více vystrkovat drápky. Vsetín ale držel jistý Čechmánek. Při vyloučení Vlacha sklapl včas betony při stoprocentní šanci Nováka, Sup pak po obkroužení Kowalczyka mířil nad horní tyčku. Vsetín si často ve slávistickém útočném pásmu nepobyl, ale když se tam usadil, stálo to za to. V 35.minutě Franěk jen vyrazil Kleslův projektil, Radivojevič pak opuštěný puk posunul na Vaka, který ranou do protipohybu nedal slávistickému brankáři šanci. Stav 3:0 už začínal být z pohledu vicemistra kritický, proto Slavia nadále pokračovala v obléhání Čechmánkovy branky. Do konce druhé části bezúspěšně, Novákova dělovka v přesilové hře skončila v Čechmánkově lapačce.

Vyrobila-li Slavia chybu, domácí tým byl v jejich trestání nemilosrdný. Hned zkraje třetiny namazal Klouček Zadinovi, který si věděl rady a chladnokrevně prostřelil Fraňkovy betony. Bezprostředně poté se konečně prosadila i Slavia, lacině, neboť puk vystřelený z těžkého úhlu Kopeckým si vsetínský gólman srazil za svá záda betonem. Své drobné zaváhání ovšem při následném drtivém tlaku hostů mnohokráte napravil, především v soubojích s aktivním Vašíčkem. Jenže k dovršení soupeřova zoufalství padl gól opět do jejich sítě. Jozef Stümpel se poprvé a naposledy zapsal do statistik zápasu – vyloučením, které po biliárovém ťukesu Kowalczyka a Pavliše zakončil do odkryté brány Brabenec. A bylo hotovo, konec zápasu se už dohrával za oslavných chorálů spokojeného domácího publika. Nejlepšími hráči zápasy byl vyhlášen za Vsetín Roman Čechmánek a za Slavii Josef Vašíček.

Jan Neliba (Vsetín): "Známe kvality soupeře, proto jsem tak vysokým čtyřbrankovým vítězstvím překvapen. Zápas nám vyšel nad očekávání. Kluci pozorně bránili, přičemž se mohli spolehnout na výborného Čechmánka. Zvýšenou bojovností jsme dokázali ustát chvíle, kdy měl soupeř velký tlak. Lepší vstup do sezony jsme si ani nemohli přát, diváci si přišli rovněž na své. Naše posily byly vidět více, než na straně Pražanů. Pokud budeme v tomto trendu pokračovat, budeme spokojeni."

Vladimír Růžička (Slavia): "Tak vysoká porážka je pro nás krutá. Náš nástup byl na můj vkus vlažný, navíc domácí nám dali lekci z produktivity. Na první zápas sezony to nebylo špatné, až na tu koncovku. Pro hráče z NHL úvod není jednoduchý, musí se ještě s českou extraligou sžít a rozehrát. Naším nejlepším hráčem byl jednoznačně Vašíček."