29. leden
Slavia Vsetín
18:00
1. únor
Poruba Slavia
16:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
ZÁPASY
16.2.2008

Po dlouhé bitvě nakonec Slavia boleslavské juniory udolala

44.kolo, sobota 16.2.2008, M. Boleslav - Slavia
M. Boleslav
2:3sn
Slavia

Branky a nahrávky: 24. Jaroměřský, 37. Janček (Protasenja) - 29. Vokál (Petráň ), 39. Mazanec (Česnek), rozhodující nájezd Hafenrichter. Rozhodčí: Bacílek - Chochola, P.Marek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:0

Sestavy

M. Boleslav

Hrubý(Fikrt) - Bílek, Vrba, Strnad, Maršík, Jaroměřský, Malý, Soukup - Rod, Chochola, Jáchym, Hrdlička, Janček, Protasenja, Havlíček, Bříška, Kotrba, Loskot, Chamrád, Tondr

Slavia

Linhart(Furch) - Beránek, Gaisler, Mazanec, Veselý, Vráblík, Horváth, Moščic - Doležal, Petrán, Malárik, Freisler, Dudek, Hafenrichter, Vokál, Česnek

M l. B o l. – První bezgólová třetina přinesla poměrně zajímavý hokej. A to hlavně ze strany domácích, kterým - alespoň v této části - Pražští nestačili. Ve druhé třetině se síly vyrovnaly a domácím se podařilo dvakrát dostat do vedení, ale dvakrát se o něj nechali připravit. Poslední část základní hrací doby byla opět bez branek a následovalo tedy prodloužení. Ani během této pětiminutovky ke změně stavu nedošlo a tak se dostalo i na samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté a oloupili tak Boleslav o 2 body.

Hned v úvodu byli aktivnější domácí, kteří se dokázali usadit v útočném pásmu. Ani hosté však nezůstali dlouho pozadu a začali útočit na bránu střeženou tentokrát boleslavským Hrubým. Poté se hra poměrně vyrovnala a ani na jedné straně nedocházelo k vážnějším šancím. První větší šance přišla až na straně Boleslavských a to v sedmé minutě. Jednomu z domácích se totiž podařilo uniknout zbytku hráčů na ledě, ale nedokázal zpracovat puk tak, aby prošel až za brankovou čáru. Domácí tým však, a to i díky nepřesným přihrávkám hráčů HC Slavia Praha, zůstával dále u puku a na velmi dlouhou dobu se usadil v útočném pásmu a vytvořil si velký tlak. Chvíli na to si Boleslavští zahráli první přesilovku tohoto zápasu. Pražští však dobře bránili a jejich obrana nedovolila domácím, aby se dostali do vážnější šance. Při následné přesilovce hostů ale také téměř nedošlo k ohrožení Mladoboleslavského brankáře. Slavia se nedokázala usadit v obranném pásmu domácích. Boleslavští byli stále aktivnějším týmem a nenechávali ani na chvíli pražského Linharta v klidu. Zato Hosté se téměř nedokázali probojovat do útočného pásma. S pár střelami „od modré“ si Hrubý bez problému poradil. Ke konci první části začala Slavia aktivněji bránit, ale Boleslavské nezastavila. Domácí stále zůstávali v útočném pásmu a vytvářeli si šance, i když branku se jim nakonec v této části vstřelit nepodařilo.

Druhá třetina začala šancí Pražských, ale Hrubý a domácí obrana výborně zapracovali. Chvíli poté se připravil útok na branku hostů, Jan Jaroměřský se probojoval před Linharta, nic neuspěchal, ve správnou chvíli se rozhodl pro zakončení a krásně obstřelil pražského gólmana. První brankou v tomto zápase poslal domácí do vedení. Slavia začala hrát aktivněji a k vidění tak byly zajímavé šance na obou stranách. V devětadvacáté minutě se povedl únik Jakubu Vokálovi a díky odražení puku se mu povedlo dostat puk až za záda Hrubého a vyrovnat tak na 1:1. Následnou přesilovku domácí využít nedokázali, Slavia velmi dobře bránila. Pražští se však během své přesilovky také nedokázali prosadit a navíc se ve vlastním oslabení dostal do šance boleslavský Tondr, ale Linharta nepřekonal. To se však podařilo o chvíli později za spolupráce Protasenji Richardu Jančekovi, který zvýšil na 2:1 a zajistil tak domácím opět vedení. Přidat další branku se ještě pokoušela další boleslavská dvojice hráčů – a to Maršík a Tondr, ale neúspěšně. Na druhé straně nahrál pražský Česnek Martinu Mazancovi a rázem tak bylo - díky spolupráci hráčů s „kuchyňskými jmény“ (jak řekli Boleslavští) - opět vyrovnáno.

Oba týmy vypadaly na začátku této části oproti předchozím třetinám poněkud pasivněji, ale za nedlouho se začali aktivněji prosazovat domácí. Během chvíle se „probudili“ i hosté a začali si také vytvářet šance. Brzy museli situaci zachraňovat Hrubý a spol. Poté Slavia převzala iniciativu a začala svatyni domácích vážněji ohrožovat. Boleslavští si to ale nenechali líbit a hned založili protiútok. Za nedlouho se opět usadili v obranném pásmu hostí, ale prosadit se se jim nedařilo. Na druhé straně se o únik pokusil Vokál, ale Mladoboleslavští ho zastavili a nedovolili mu tak dostat se až před domácí bránu. Boleslavským se opět naskytla jedna z mála příležitostí tohoto zápasu hrát přesilovku, ale bohužel se jim nepodařilo prosadit. I po uplynutí trestu pražského hráče se domácí stále snažili držet v útočném pásmu a dostávali se do šancí, ale chyběla jim trocha štěstí, aby protlačili puk až za záda Linharta. Blízko k tomu sice byl v 56. minutě Rod, ale ani ten ho nakonec nepřekonal. I hosté si vytvářeli šance, ale Boleslavští se dokázali bránit. Dvě minuty před koncem této třetiny si hosté vzali oddechový čas, ale nevypadalo to, že by jim to nějak pomohlo. U puku byli opět více domácí. Skóre se však už do konce třetí třetiny nezměnilo, zůstalo tedy nerozhodné 2:2.

Jelikož se v základní hrací době stav svítící na časomíře po druhé třetině již nezměnil, následovalo prodloužení. To bylo poměrně vyrovnané s šancemi na obou stranách. V poslední minutě prodloužení se nechal vyloučit Pražský Vokál a tak měli domácí šanci hrát 4 na 3. Boleslavští si ještě vzali oddechový čas a pustili se do útoku. Snažili se, seč jim síly stačili, ale puk mezi nimi skákal a motal se pod nohami, jako by měl sám nožičky a nikdo ho nedokázal včas správně zpracovat a dostat za brankovou čáru. S výsledkem se tedy už nepohnulo ani v této pětiminutovce.

Na řadu se tak dostaly samostatné nájezdy. Domácí Havlíček bohužel úspěšný nebyl, zato svěřenec Slavie Jan Česnek hned v úvodu dokázal překonat Hrubého. Boleslavský Kotrba Linharta také neprostřelil, ale ani pražský Dudek nebyl úspěšný. Poslední šance domácích – Janček - dokázal Linharta překonat a tak Boleslavským ještě zůstávaly naděje. Ty jim však vzal pražský Jaroslav Hafenrichter, který byl úspěšný a zařídil tak výhru HC Slavia Praha.

Autor Simona Šnajdrová, Martin Smotlacha
Nepřehlédněte
SESTŘIHY 27.1.2020

Sestřih zápasu: Havířov - Slavia 2:7

Vítězslav Bílek opět úřadoval, tentokrát se dokonce blýskl hattrickem. Přídali se k němu i další slávisté a nakonec si odvezli z Havířova vysoké vítězství 7:2. Podívejte se na sestřih.

Přehrát video
ZÁPASY 27.1.2020

Debakl Havířova řídil hattrickem Bílek!

To byla paráda! Slávisté vyjeli do Havířova vybojovat šestou výhru řadě a už po patnácti minutách vedli o tři branky. Ačkoliv dokázali domácí dvakrát snížit, poslední slovo měla vždy Slavia, která ...

Číst více
MLÁDEŽ 26.1.2020

Junioři znají další program! Čeká je DHL Superpohár

Slávističtí junioři v pátek a v sobotu zakončili posledními dvěma zápasy turnaj O Pohár DHL, sezóna jim ale ještě nekončí. Završí ji totiž jako účastníci turnaje DHL Superpohár.

Číst více
A-TÝM 25.1.2020

Sestřih zápasu: Chomutov - Slavia 1:4

Sešívaní jsou v parádní formě - vyhráli už pět utkání v řadě a stoupají tabulkou vzhůru. K posunu na páté místo výrazně pomohl i útočník Vítězslav Bílek, který se trefil ve všech čtyřech zápasech za ...

Přehrát video