26.10.2008, Ondřej Kalát, Michal Slavík

Po famózním závěru bere Slavia tři body!

Diváci, kteří se rozhodli zpříjemnit si nedělní večer návštěvou O2 arény, určitě neprohloupili. Střetnutí Slavie s karlovarskou Energií si svou napínavostí ničím nezadalo s finálovými bitvami loňského ročníku. Ještě deset minut před koncem prohrávali červenobílí o dvě branky, v drtivém finiši však Mensatora postupně překonali Bednář, Jelínek a Doležal. Po dvou klopýtnutích tak Slavia opět bere tři body.

, neděle 26.10.2008, O2 Arena, Slavia - Karlovy Vary
6:5(2:1, 1:3, 3:1)
Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 3. V. Růžička ml. (Vondrka), 13. D. Hruška (Kadlec, Červenka), 26. Červenka (Bednář, Žižka), 51. Bednář (Tomica, Drtina), 54. P. Jelínek (Micka, Kolařík), 57. Doležal (Kolařík) - 11. Kristek (Grof, Melenovský), 27. Sailer (Pech), 34. Košťál (Skuhravý), 40. Melenovský, 49. Zaťovič (Dej). Rozhodčí: Fraňo - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 4209.

Slavia: Furch - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Kolařík, Žižka, Sloboda - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, Kraft, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Doležal

Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Čutta, Grof, Duben - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Skladaný, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Sailer - Zucker, Dej, Zaťovič

Utkání začalo velmi zostra a už ve třetí minutě se domácí mohli radovat z vedení. Při signalizovaném vyloučení objel karlovarskou branku Michal Vondrka a krásně předložil puk úplně volnému Vladimíru Růžičkovi, pro kterého už nebyl problém skórovat . 1:0

V čase 10:28 střílel v přesilové hře hostů od modré Jakub Grof. Dominik Furch jeho pokus pouze vyrazil a před brankou zcela nekrytý Jaroslav Kristek dokázal ze vzduchu trefit plachtící puk, který doskákal až za brankovou čáru. 1:1

Dvě minuty poté dostali červenobílí výhodu přesilové hry pěti proti třem, ale paradoxně to byli hosté, kteří mohli skórovat jako první. Do samostatného úniku se dostal Václav Skuhrarý, ale Furch jeho úmysl dobře vystihl a tak udeřilo na druhé straně. Po závaru před Mensatorovou brankou se puk dostal až k Petru Kadlecovi, jehož střelu ještě před brankou stačil tečovat David Hruška a bylo to 2:1.
Na konci 17.minuty ještě zahrozili hosté. Petr Sailer nahrával zpoza branky Lukáši Pechovi, ten však střílel pouze do připraveného Furcha. Zbytek třetiny se odehrál v poklidném tempu.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupili aktivněji Slávisté. Ještě nedávno karlovarský útočník Milan Kraft umě obkroužil braku hostí a stihl i nebezpečně zakončit, Mensator byl tentokrát na místě. V šesté minutě nejprve pálil do tyče Jakub Sklenář a poté se kotouč dostal k Jaroslavu Bednářovi, který našel úplně volného Romana Červenku. Ten propálil vše, co mu stálo v cestě zvýšil tak už na dvoubrankový rozdíl. 3:1

Poté se začaly dít věci na druhé straně. V obranném pásmu Slavie obral Tomicu o puk hostující Lukáš Pech a situaci dva na nikoho vyřešil přihrávkou na Petra Sailera, který střelou pod břevno nedal Furchovi žádnou šanci. 3:2
V čase 33.50 si před domácí brankou nedůsledně počínali Kraft s Kadlecem a nechali Václava Skuhravého přihrát svému parťákovi z útoku Janu Košťálovi, který prostřelil klečícího slávistického brankáře. 3:3.
Asi minutu před koncem druhého dějství se karlovarští dokonce dostali do vedení. Slávističtí obránci zapomněli ve svém obraném pásmu na Marka Melenovského, který z pravého kruhu nikým neobtěžován poslal puk za bezmocného Furcha. 3:4.
V druhé třetině se tedy vývoj zápasu zcela obrátil a do kabin tentokrát odcházeli spokojenější hosté.

Sešívaní hned v úvodu třetí třetiny hosty zatlačili před jejich branku. V 45.minutě se před branku hostí tlačil slávistický kapitán Josef Beránek, Mensator však stačil jeho pokus vyrazit.
O čtyři minuty později se vlnila síť na druhé straně. Rastislav Dej vyhrál vhazování v útočném pásmu a Martin Zaťovič pohotové vystřelil. Trefil se přesně do pravého horního rohu Furchovy branky 3:5

Nicméně Slavia se nevzdávala a Jaroslav Bednář vykřesal v 51.minutě jiskřičku naděje, když přesně trefil Tomicovu přihrávku. 4:5
A Sešívaní zůstávali v tlaku. O vyrovnání se postaral Tomáš Jelínek, když zužitkoval přesnou zadovku Tomáše Micky a situaci tváří v tvář Lukáši Mensatorovi přetavil v pátou branku domácích. 5:5
Na konci 57. minuty dokončil velký slávistický obrat Jiří Doležal. Lukáš Mensaror totiž neudržel střelu Pavla Kolaříka a volně ležící puk dopravil slávistický mladík do karlovarské klece. 6:5.
A mohlo to být dokonce o dvě branky, kdyby Jaroslav Bednář proměnil svoji další velkou šanci. Jeho blafák však pouze orazítkoval tyč hostující branky.

Karlovy Vary se ale ani přesto nedokázaly v závěrečném tlaku prosadit a nakonec tento pro ně dobře rozehraný zápas skončil výhrou Slavie, která si tedy po dvou porážkách na své konto připisuje důležité tři doby.