13.10.2018, Jakub Slunečko

Slavia padla ve Vsetíně, bodovala ale už podeváté v řadě

Sešívaní na horkém vsetínském ledě odehráli další dobrý mač a bodovali už v devátém utkání za sebou. Víc než tři sta kilometrů od Prahy se dařilo hlavně mladým útočníkům ze čtvrté lajny – do vedení 1:0 poslal Říhův tým prvním ligovým gólem za Slavii David Kohút, po obratu Vsetína následně na 2:2 srovnával Denis Heldák. V brance pak výborně chytal Lukáš Sochůrek, který ovšem nestačil na rozhodující gól domácích v prodloužení.

13.kolo, sobota 13.10.2018, Vsetín - Slavia
Vsetín
3:2p(0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Pechanec (Jonák, Rob), 34. Rob (Slováček, Pechanec), 62. Slováček (Rob, Jonák) – 10. Kohút (J. Drtina), 47. Heldák (Šteiner, Kohút). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Lukš, Poruba. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 3410. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Vsetín: Šelepněv (Gába) – Hryciow, Mikuš, Teper, Slováček, Holomek, Rudl, Ondračka – Kuronen, Rác, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Pitule, Kopta – Klímek, Vítek, Hořanský.

Slavia: Sochůrek (Šorf) – J. Novák, Duda, Štibingr, J. Drtina, Valík, Hrdinka, Hejda – Kubica, Šagát, Šteiner – L. Krejčík, A. Furch, M. Ondráček – Panna, J. Veselý, J. Doležal – Heldák, Kohút, Tejral.

Mladé slávistické pušky ze čtvrtého útoku opět ukázaly, že na ledě nejsou jen do počtu. Sérii premiérových gólů za Slavii tentokrát rozšířil na začátku duelu David Kohút.

Dvacetiletý útočník rozehrávající se tuto sezonu i v druholigových Letňanech chytil šanci za pačesy a v desáté minutě šikovně ze vzduchu tečoval Drtinovo nahození od modré tak, že Šelepněv neměl šanci zasáhnout.

Slavia se tak před 3410 diváky dostala do důležitého vedení 1:0, se kterým se hostům hrálo už mnohem snadněji.

Náskok udrželi sešívaní i do první sirény, ve druhé třetině už ale tolik štěstí neměli. Poměrně brzy – ve 24. minutě – totiž domácí před svými fanoušky srovnali. Produktivní Antonín Pechanec šikovnou bekhendovou střelou využil rychlé přečíslení obrany Slavie.

Následně sešívaní litovali, protože nedokázali využít dvě dobře rozehrané přesilovky a naopak za deset minut hned inkasovali podruhé. Vsetín totiž zvýšil tlak a ve 34. minutě se na levé straně dostal k puku Luboš Rob, který nekompromisně zavěsil pod horní tyčku.

Slavia se nevzdala a sahala po třech bodech

Urputný boj týmů držících se čela tabulky pokračoval i ve třetí části. Domácí rychle Slavii zatlačili, ale pražský tým se nedal.

Ideální šance k návratu do zápasu přišla ve 45. minutě, kdy byl trochu přísně vyloučen domácí Hryciow. Při přesilovce opět dostali příležitost mladí útočníci, kteří se trenéru Říhovi znovu odvděčili.

Na začátku pěkné kombinace stál opět Kohút. Ten posunul puk na Šteinera, který uviděl na pravé tyči volného Denisa Heldáka a ten už neměl problém zakončit do poloprázdné branky.

Slavia tak srovnala na 2:2, což domácí hráče rozladilo a zdravě naštvalo. Činit se tak musel gólman Sochůrek, který pochytal pár dobrých šancí Vsetína a občas mu pomohla i trocha štěstí.

To ale potřebovali i domácí, protože do obrovské šance se před koncem třetiny dostal Kubica. V posledních dvou minutách navíc Slavia domácí zatlačila, nebezpečně do boční sítě střílel například Heldák.

Po 60 minutách si ale oba celky body spravedlivě rozdělily a šlo se do prodloužení. Po minutě a půl hosté propadli u mantinelu, puku se ujal Ondřej Slováček, jemuž chtěl kotouč vypíchnout brankář Sochůrek. Nepodařilo se, Slováček gólmana šikovně objel a zakončil do odkryté klece.

Bouřící vsetínské tribuny se tak radovaly z vítězství a také faktu, že Valaši porazili Slavii na vlastním ledě po dlouhých dvanácti letech. Sešívaní si ale opět připsali alespoň bod, což už se jim daří devět zápasů v řadě.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): „Pro nás velmi těžké utkání. Přijel kvalitní a dobře připravený soupeř. Myslím si, že divákovi se musel zápas líbit. My jsme měli takový vlažnější úvod. První třetinu jsme neodehráli, jak chceme. Jak bychom chtěli do tlaku, to se nám moc nedařilo. Myslím si, že pak jsme se rozehráli a škoda, že jsme za stavu 2:1 nepřidali další branku. Myslím si, že bychom to pak už dovedli ke třem bodům. Ale zase musím říct, že Slavia tady předvedla výborný výkon a my jsme se dvěma body spokojeni. S tím, že je trochu škoda, že sudí utkání trochu zbytečně rozkouskovali. Ale je to hokej, to k tomu patří.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Mohli jsme viděl vyrovnané utkání. Oba týmy předvedly bojovný výkon. V závěru se bohužel přiklonilo štěstí na domácí stranu. My měli v prodloužení situaci 2 na 1, tu jsme ne úplně šťastně vyřešili a z protiútoku inkasovali. Určitě jsme dnes chtěli bodovat a škoda, že se v závěru nepřiklonilo štěstí na naši stranu.“